wmaraci reklam

Yazılımcı olmak - Sizce hangi bölümü seçmeli ?

27 Mesajlar 6.552 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

HAN HAN celebi.dev Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek BM
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

mustafa94 adlı üyeden alıntı

valla şöyle söyliyim yanlış bilmiyorsam türkiyede sadece 2 devlet üniversitesinde (ytü ve itü) matematik mühendisliği bölümü var. yani mezun olduğunuzda çok rahat iş bulabilirsiniz gibime geliyor.sizin de dediğiniz gibi bilgisayar mühendisliği çok var ama matematiği çok iyiyse ve fen alanında biraz zayıfsa(yani illaki zayıf olcak diye bişey yok matematiği olsun yeter demek istedim :)) kesin matematik mühendisliğini tercih etsin derim.şahsen ben matematik mühendisliği okuyorum. ilk dönem 1 tane yazılım dersi olmasına rağmen ilerleyen senelerde sayısı artıcak diye düşünüyorum.evet donanım dersimiz yok ama arkadaşın eğer matematiği ve yazılımı iyiyse bizim bölüm en iyi yer diye düşünüyorum.kendisinide yıldız tekniğe beklerim :D.

Yorumunuz için Teşekkürler, tercihlerimin arasında ytü ingilizce matematik mühendisliği de vardı. Bana bölüm hakkında biraz bilgi verebilirseniz sevinirim

wmaraci
reklam

mustafa94 mustafa94 o_0 Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Emekli Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 283 / 283
  • Ticaret 240, (%100)

HAN adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için Teşekkürler, tercihlerimin arasında ytü ingilizce matematik mühendisliği de vardı. Bana bölüm hakkında biraz bilgi verebilirseniz sevinirim

açıkçası matematiğin çok iyiyse gelebileceğin en iyi bölüm. matematik + yazılım becerilerini kullanarak zirveye tırmanabilirsin :). tabi herkes annesinin karnında yazılımı öğrenmedi :). burada en iyi eğitimi veriyorlar. ben türkçe bölümündeyim(%30 İngilizce) . zaten bir farkı yok. daha anlatılacak çok şey var da anlatılmaz yaşanır :D
HAN

kişi bu mesajı beğendi.

Memleket mi, yıldızlar mı, gençliğim mi daha uzak?

mustea mustea WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 4 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Benim ne meslektaşlarım vardı ki, kendileri aslen maden mühendisi vb vb bölümlerden mezun olmuş birer yazılım dehalarıydı :) Okulu beraber bitirdiğim çoğu arkadaşlarım ise bilgisayarla ilgisiz işlere yöneldiler. Arkadaşta kararını vermiş zaten. Bana sorarsa artık veterinerlik bile okusa bu şevkle zaten bir yazılımcı olmaya aday. Şimdiden başarılar diliyoruz.
HAN

kişi bu mesajı beğendi.

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Yazdıklarına göre tek mutlu olacağı yer Matematik
HAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

HAN HAN celebi.dev Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek BM
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım YTÜ Matematik Mühendisliği için çalışmam gerekecek. Orasının derecesi Yazılım'dan daha yüksek fakat çalışınca yapılamayacak bir şey değil asla. Sıralamada 30bin'lerde alıyor, ama MF-1 ile (yani matematik puanı ağırlıklı) aldığı için benim için daha kolay olacak gibi.. Herkese yönlendirmeleri için tekrar Teşekkür Ediyorum..
Donanım için de artık başka bir çare bakmam gerekecek, kursa falan giderim ilk sene ingilizce hazırlık okurken, diye tahmin ediyorum..

BoluBeyi BoluBeyi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

HAN adlı üyeden alıntı

Estağfurullah hocam :)

Ek Olarak:

O zaman matematik mühendisliğinin iş olanakları daha yüksek olduğu için onu seçmem daha iyi olur gibi?

Hayır hocam bilgisayar mühendisliğinin iş imkanı daha geniştir, sadece iş ilanlarını araştırmanızı öneririm. Ben sadece yazılım istiyorsanız bilgisayar mühendisliği çok gerekli değil demek istedim. Ayrıca yazılım da sürekli yapılabilecek bir iş değil.
HAN

kişi bu mesajı beğendi.

daimon daimon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Ş**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 5, (%60)
yazılım mühendisliği içeriğini gözden geçirseniz fena olmaz. matematik ve bilgisayar mühendisliğinde yazılım yapmanız için eğitmezler sizi. matematik ve bilgisayara yazılım gerektiği için gerektiği kadar öğretirler. bu oranlar bilgisayarda yüzde 60 yazılım yüzde 40 donanım, matematikte ise daha düşük. yazılım mühendisliğinde ise tam anlamıyla yazılım yönetimi, mimarisi konularında eğitim alırsınız.
HAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al