wmaraci reklam

Yazılımcı olmak - Sizce hangi bölümü seçmeli ?

27 Mesajlar 6.493 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Bu gün siteme böyle bir soru geldi ve ilgi alanım olmadığından dolayı cevap veremedim ancak araştırabileceğimi söyledim.

Yazılım mühendisi olmak istiyorum ve sınava son 1 yılım kaldı. ve yazılım için hangi bölümü seçeceğime tam olarak karar veremedim, 3 seçenek var ya bilgisayar ya yazılım yada matematik mühendisliği okuyup yazılım mühendisi olmak benim niyetim. Bunlar arasında seçim yapabilmek için sizin yorumlarınıza ihtiyacım var. Yazılım Mühendisliğinde hiç donanım göstermeyip sadece yazılım öğretiyorlarmış, bu da benim için kötü bir şey. Matematik mühendisliğinde de donanım göstermiyorlar muhtemelen, fakat benim matematiğe diğer derslerden daha fazla ilgim olduğu için burada daha başarılı olacağıma inanıyorum. ve son olarak da Bilgisayar Mühendisliği, bu devirde üniversite okuyan her 5 kişiden 7′si bilgisayar mühendisi. işin esprisi bir yana gerçekten ortalık bilgisayar mühendislerinden geçilmiyor, ve bu bölümün puanları da diğerlerine göre baya bir yüksek. Gerçekten çok kararsızım.

Sizden ricam bu konuda bilgili kişilerin arkadaşımıza bölüm seçme konusunda doğru şekilde yön vermesidir.
HAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Seçimini yapmış zaten Matematik :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Serkan ALAZ adlı üyeden alıntı

Seçimini yapmış zaten Matematik :)

Seçimini şuan ki bilgisiyle yapmış ve gelecekte onu ne bekleyeceğini bilemiyor. Bu yüzden karamsar ve aydınlanmak istiyor. Hayatta hepimiz doğru seçimler yapmayız ve kimi zaman başkaları tarafından önerilere ihtiyaç duyarız. Bu arkadaşımız da öneriye ihtiyaç duyuyor. Onun seçimini yapmış olması önemli değil asıl önemli olan bilgili arkadaşların daha doğru bir şekilde bu kişiyi yönlendirmeleridir.
Atao

kişi bu mesajı beğendi.

Shed510 Shed510 İzleyici Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 32 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Sanki laf olsun diye sormuş soruyu... İnsan sevdiği işi yapmalı derdim yerinde olsam...

www.dikkatçekiyorum.blogspot.com // Yapacak daha iyi işin yoksa tıkla...
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Shed510 adlı üyeden alıntı

Sanki laf olsun diye sormuş soruyu... İnsan sevdiği işi yapmalı derdim yerinde olsam...

Bi zahmet soruyu düzgün okuyun.

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)

Mintik adlı üyeden alıntı

Seçimini şuan ki bilgisiyle yapmış ve gelecekte onu ne bekleyeceğini bilemiyor. Bu yüzden karamsar ve aydınlanmak istiyor. Hayatta hepimiz doğru seçimler yapmayız ve kimi zaman başkaları tarafından önerilere ihtiyaç duyarız. Bu arkadaşımız da öneriye ihtiyaç duyuyor. Onun seçimini yapmış olması önemli değil asıl önemli olan bilgili arkadaşların daha doğru bir şekilde bu kişiyi yönlendirmeleridir.

Bizim yönlendirmelerimiz pek anlam dolu sonuç vermez. İnsan yapılarını hepimiz biliyoruz kendisi de anlatmış zaten güzel güzel.. Matematik de başarılıyım diyor. Bir insan başarı göstereceğine inandığı yolda ilerlemeli Bence.. Ama tabiki fikir alışverişi muhakkak doğru bir adımdır. :)
Mintik

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

Shed510 Shed510 İzleyici Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 32 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Pardon hocam...

Adam zaten yazılım mühendisi olmaya karar vermiş hangi yoldan gideyim diyor... Ne fark eder ki

www.dikkatçekiyorum.blogspot.com // Yapacak daha iyi işin yoksa tıkla...

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Shed510 adlı üyeden alıntı

Pardon hocam...

Adam zaten yazılım mühendisi olmaya karar vermiş hangi yoldan gideyim diyor... Ne fark eder ki

Serkan arkadaşımız da matematiği seçtiğini söyledi. Bu durum kısacası arkadaşın gerçekten karamsar olduğunu göstermiyor mu ? Ayrıca kendimce tavsiyelerde bulunup arkadaşı yönlendirebilirdim yalnız ben bu soruya yazılım, matematik ve bilgisayar bölümlerini okumuş olan arkadaşların cevap vereceğini umut ediyordum. Bir insanın işini sevmesi için önce iş sahibi olması gerek. Doğru işi seçip sevebilmesi için de ya şans ya da tavsiye gerekir. Bu şekilde üniversite öncesinde hangi bölümü seçeceği konusunda karamsar olan bir çok arkadaşımız var. Bu durumlarda herkesin aklındaki soru en kısa yoldan nasıl iş bulabilirim sorusudur. Matematiği seviyor diye matematiği seçtikten sonra iş bulamama ihtimali belki vardır belki yoktur. Bilgisayar mühendisliği denilince de bilgisayar mühendislerinden geçilmiyor demiş arkadaşımız. Yani bilgisayar mühendisi olursam iş bulmakta zorluk çekebilirim derdinde. Ortada kalan yazılım mühendisliği bölümü kalmış.

Ben bu bölümlerin gelecekleri hakkında bilgi sahibi değilsem nasıl yönlendirebilirim. Sırf laf olsun diye de bir şeyler yazmak sadece kişiyi yanlış yönlendirir. Rica ediyorum eğer bu bölümlerden birini okumuşsanız veya bu bölümlerin gelecekleri hakkında bilgi sahibi iseniz cevap yazın.
Not olarak: Matematikten anlamıyorsa zaten başarılı bir yazılımcı veya bilgisayar programcısı olamaz.

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Bende yazılımcı olmak istiyorum lys den sonra Bilgisayar Mühendisliğini yazıcam inşallah..

teknoonur teknoonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 207 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
yazılım mühendisi bildiğin programcı, farkı diploması olması. Matematiği seçse dolaylı yoldan yazılım mühendisi olur.

http://onurkinay.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al