lostyazilim

Yeni bir proje girişimi düşünmekten kafayı yemek :)

10 Mesajlar 807 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)
Çok merak ediyorum benim gibi aylardır kafa patlatıp hiç bir proje aklına gelmeyen var mı? :)

uzun zamandır düşünüyorum çeşitli araştırmalar yapıyorum iyi sağlam ve kendimin de öncelikle inandığım bir projeye maddi sıkıntım olmadan giresim var ancak çeşitli fikirler aklıma gelse de pek sağlam olduğunu düşünmediğim için girişmedim. Hatta öyle ki kafayı yiyeceğim düşünmekten :)
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com
wmaraci
reklam

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle herşey nasiptir bunu bilirsen, kafa patlatmana gerek kalmayacaktır.Bende bir aralar acaba birşeyler bulsamda parayı vursam diye düşünürdüm.Birilerinin yaptığı işi bir tık daha ileri götürmeyi düşündüm, hiç kimsenin bilmediği bir şey yapabilirmiyim diyede düşündüm ama gördümki nasip olmayınca işlerde olmuyor..Sen önce bir mesleğin nedir onu diyerek başla bize, beyin fırtınası yapalım :)
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)

expresstasarım adlı üyeden alıntı

Öncelikle herşey nasiptir bunu bilirsen, kafa patlatmana gerek kalmayacaktır.Bende bir aralar acaba birşeyler bulsamda parayı vursam diye düşünürdüm.Birilerinin yaptığı işi bir tık daha ileri götürmeyi düşündüm, hiç kimsenin bilmediği bir şey yapabilirmiyim diyede düşündüm ama gördümki nasip olmayınca işlerde olmuyor..Sen önce bir mesleğin nedir onu diyerek başla bize, beyin fırtınası yapalım :)

aynen öyle bende zaten artık senin dediğin gibi bir yola girdim baktım olmuyor boşver dedim :) beden eğitimi öğretmeniyim ancak şuan özel olarak spor eğitmenliği yapıyorum. Spor konusunda da çeşitli fikirlerim hatta bazı girişimlerim oldu ama sonra vazgeçtim :)

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)

akmova adlı üyeden alıntı

aynen öyle bende zaten artık senin dediğin gibi bir yola girdim baktım olmuyor boşver dedim :) beden eğitimi öğretmeniyim ancak şuan özel olarak spor eğitmenliği yapıyorum. Spor konusunda da çeşitli fikirlerim hatta bazı girişimlerim oldu ama sonra vazgeçtim :)

İnsan birşeyleri amaç edinmek zorundadır, yoksa boş boş gezmenin kime ne faydası var ? Spor konusunda sana tavsiyede maalesef bulunamayacağım ama ben kendi açımdan şunu söylebilirim, grafik ve yazılım ile alakalı birde seo ile sürekli geliştirip daha fazlasını her zaman yapmaya çalışan biriyim.En sonda 3-4 sene kadardır E-Ticaret sektöründe baya bir ilerlediğimi zannediyorum.Her yaptığım işte yeni bir proje üretmeye çalıştım, mesela grafik tasarım ile başladığım meslek hayatımda önce grafik dersleri veren bir platform oluşturup buradan özel ders ücreti almak istedim = yemedi :) Sonra yazılım ile alakalı aynı düşünceyi edindim ikisini harmanlayıp denedim = yemedi :) Seo ile alakalı proje geliştirmedim, zira seo dan zaten kazancım olduğu için proje geliştirmedim.E-Ticaret olarakta şuanda E-Ticaret Yönetim olarak sevdiğim bir abim ile birlikte E-Ticaret yapamayan firmaların E-Ticaret organizasyonlarını gerçekleştiren bir projeye başladık.Ve işin açıkçası nasip kötüde değil şükür :) Bu dediğim süreçler 6 seneyi buldu..Nasibin ne zaman geleceği belli olmaz..
akmova

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

poyraz4111 poyraz4111 Yardımsever Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yardım
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 7, (%100)
Şu e-ticaret işine bi kafam sarmadı. Tuhaf bişi. kazandırıyormu acaba.

Öte yandan; Para kazanmak için devasal bir proje buLmak, kimsenin yapmadığını birşeyi yapmak zorunda değilsiniz.
akmova

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)

poyraz4111 adlı üyeden alıntı

Şu e-ticaret işine bi kafam sarmadı. Tuhaf bişi. kazandırıyormu acaba.

Öte yandan; Para kazanmak için devasal bir proje buLmak, kimsenin yapmadığını birşeyi yapmak zorunda değilsiniz.

aynı fikirdeyim illa ki devasa paralar kazanmak zorunda değilsiniz. Bende zaten facebook kurayım diye düşünmüyorum :) maksat eğlenmek boş vakiti bu amaç uğruna feda etmek ve bundan ufak tefekte olsa maddi kazanç sağlamak. e ticaret konusunda benimde bir fikrim yok ama şunu biliyorum ki bir çok giyim üstüne kurulan ticaret siteleri artık patlıyor örneğin limango gibi. bu alanda da artık değişim var önceden bu tarz siteleri kullanan büyük firmalar artık kendi e ticaret sitelerini kurmaya başladılar bu durumda limango gibi sitelerin ömrünü bitirdi. Bildiğim ve duyduğum kadarı ile markafoni ve trandyol da da tehlike çanları çalıyor.

poyraz4111 poyraz4111 Yardımsever Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yardım
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam ben hiç anlamıyorum bu işten. bu trendyol markafoni falan, gitti gidiyor gibi siteler dimi, yani e ticaret, aracılık gibi bişi.. satandan pay al, alandan pay al, mantık bumu.

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)

poyraz4111 adlı üyeden alıntı

Hocam ben hiç anlamıyorum bu işten. bu trendyol markafoni falan, gitti gidiyor gibi siteler dimi, yani e ticaret, aracılık gibi bişi.. satandan pay al, alandan pay al, mantık bumu.

Gittigidiyor, n11, markafoni gibi siteler komisyon alarak sizin sattığınız ürünlere potansiyel sağlıyorlar.Kendi sitesinde 1 ürün satan adam gittigidiyorda 100 ürün satıyor, çünkü kendi sitesine 100 kişi giriyorken gittigidiyordaki ürününe sadece 500 kişi bakıyor.Tabi büyük firmalar kendi e-ticaretlerini yapıyorlar fakat, e-ticaret yapmak için sermaye sahibi olmak, kendi ürünlerini üretiyor veya distribütör olmak, e-ticareti bilerek al-sat yapmak gerekiyor.

Ek Olarak: Ayrıca E-Ticaret'te kazanç olarak bir üst limit neredeyse yok.Sizin satacağınız ürün ve potansiyeliniz size rakamsal olarak bir limit vermeden geri dönüş sağlayabiliyor.Ne kadar ürün + sermaye = o kadar fazla kazanç..

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Fikir sen istediğin zaman gelmez. Bir bakmışsın gelmiş ve o iş seni milyoner etmiş. Pes etme. Belki aylar belki yıllar sürer.
akmova

kişi bu mesajı beğendi.

iqhaber.com

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Bence sürekli düşünmek hata. Gelirse kendiliğinden aklınıza gelir zaten. Boşuna düşünerek beyninizi yormayın.

Biyoloji hocam hep bişeyi düşünürken helada düşünün derdi. Ikınmak beyne giden kan miktarini yükseltiyormuş daha verimli oluyomuş. :D
akmova

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al