freelance iş ilanları

Yerel Site Açmak İstiyorum

23 Mesajlar 2.938 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FMH FMH tikky147design.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 17, (%100)
Hem dediğin şekilde hem de haber olursa gayet iyi olur. 25bin nüfuslu bir ilçede matbaa vardır. Matbaa varsa yerel gazete de vardır. Gazatr sahibinden izin alarak haberlerini sitende paylaşman için izin iste..
Öncelikle yerel yakın siteye girmesini sağla.
2-3 bin kartvizit bastır ve dagit. Önce yerel den hit çekin sonra google da yukselmeniz kolay olur.
Dediğimiz nüfusta bir ilçenin google aramaları tahmininde xxx haber 10-20bin xxz haberler 1-10bin arası diye düşünüyorum.

wmaraci
reklam

EgeDizayn EgeDizayn WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Analiz Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 58 / 46
  • Ticaret 42, (%98)
hocam ilçeye 1 2 tane de kamera çaktınmı çanlı yayın diye günlük giren sayısı artar bende vardı ilçe için açmıştım belediye ile görüş birazda yandaş olduğunu belli et belediye başkanına videolar yükle youtubeden kanal aç siten için turistik yer demişsin otel pansiyon varsa reklamlarını alırsın nerde yemek yenir reklamlarını alırsın mesela git lokantaya reklam yapacam de internetten para iste yemeklerini tanıt hizmetini tanıt yerel gazete çıkar aylık gazete 500 tane bastırsan esnaflara dağıtsan esnaflardan gazeteye reklam al sponsor lazım de daha birsürü şey :) kafana yatarsa yaptım denenmiş olumlu dönüş alınmıştır.

bilo131 bilo131 www.izlenesifilm.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Biz neden site yapıyoruz ? Para için :) O zaman hiti değil parayı konusalım. Şimdi diceksiniz hit olmadan para mı olur ? Olmaz tabi. Ama günlük 10 k hite de ihtiyaç yok. Sadece firma reheri şeklinde bile yapsanız para kazanırsınız. Fakat kaliteli olacak. Bunun yanında bu iş benim mesleği derseniz ve insanlarla ilişkiniz iyiyse kazanmamak için sebep yok. Yerel radyoları düşünün. Nasıl kazanıyorlar. Kral fm varken radyo mu acılır diyenler antalyada neşter fm dinleyicisi oldu. Yerel seyler sahiplenilir. Kalkındırılmak istenir. Yani site tutar tutmasna sen nasıl paraya cevireceğine bak. Bu da nasıl olur. Firma reklamlarıyla satış ile olur.
Hem sonra haber çıkmaz demişsiniz.İnanın bana 1000 kişilik bir köyden bile haber cıkar. '5 bin nufuslu yerde hiç mi evlenen ölen olmaz. 40 yas üstü insanların yarısından çoğu beni internete atcakalar diye siteye girer. Hem ilçeye has haberler seni sevdirir. Reklamını cabuk yaparsın. Bir reklam hazırlayıp şehrin giriş çıkışına koysan kaç lira tutar ki. Ya da iyi bir restoranttan baslangıc için sponsor olmasını istesen. Sana 500 lira olsa herkese duyurursun siteyi. Sonra kim ölmüş de mevlüdü var mı ilçede o gün okul tatil mi falan filan. olur o iş. Bende yapmak istiyorum ama vakit sıkıntı. Bir de yaparam konyaya yapacagım sektör büyüyünce gelişim yavas oluyor.

Hocam çok güzel taktikler verdiniz. Görüşleriniz için teşekkür ederim. Yorumunuz sayesinde baya birşey canlandı kafamda :)

İletişim Bilgilerim
Gmail : nihatkendir@gmail.com

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

bilo131 adlı üyeden alıntı

Hocam çok güzel taktikler verdiniz. Görüşleriniz için teşekkür ederim. Yorumunuz sayesinde baya birşey canlandı kafamda :)

Oo zaman beyen beya mesajımı da beğenim olsun :P

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

FMH adlı üyeden alıntı

Hem dediğin şekilde hem de haber olursa gayet iyi olur. 25bin nüfuslu bir ilçede matbaa vardır. Matbaa varsa yerel gazete de vardır. Gazatr sahibinden izin alarak haberlerini sitende paylaşman için izin iste..
Öncelikle yerel yakın siteye girmesini sağla.
2-3 bin kartvizit bastır ve dagit. Önce yerel den hit çekin sonra google da yukselmeniz kolay olur.
Dediğimiz nüfusta bir ilçenin google aramaları tahmininde xxx haber 10-20bin xxz haberler 1-10bin arası diye düşünüyorum.

ilçemdeki Yerel gazete 6 sayfa şeklinde çıkıyor. yarısı reklam zaten :) ilçemdeki yerel site de sanırım ajans ile çalışıyor. Araya adam koyarak bende bir ajansla ucuza anlaşmayı düşünüyorum.
Ama kart vizit bana nasıl fayda sağlayacak onu tam çözemedim

Ek Olarak:

EgeDizayn adlı üyeden alıntı

hocam ilçeye 1 2 tane de kamera çaktınmı çanlı yayın diye günlük giren sayısı artar bende vardı ilçe için açmıştım belediye ile görüş birazda yandaş olduğunu belli et belediye başkanına videolar yükle youtubeden kanal aç siten için turistik yer demişsin otel pansiyon varsa reklamlarını alırsın nerde yemek yenir reklamlarını alırsın mesela git lokantaya reklam yapacam de internetten para iste yemeklerini tanıt hizmetini tanıt yerel gazete çıkar aylık gazete 500 tane bastırsan esnaflara dağıtsan esnaflardan gazeteye reklam al sponsor lazım de daha birsürü şey :) kafana yatarsa yaptım denenmiş olumlu dönüş alınmıştır.

canlı kamera işi zor be hocam. Belediyeminde adı batsın :D yandaşlık felan yapmam :D

İletişim Bilgilerim

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
İlçenin yaş oranı çok önemli, 60-70 yaşındaki bir kişi gelipde sitende dolaşmaz, geç oranın çok olması lazım ki genç insanların da bölgesel sitelere ne kadar ilgisi olacağından emin değilim, şahsen ben bölgesel kanalları bile hiç sevmiyorum, ayrıca bölgeyle ilgili haberler de pek hit almayacaktır çünkü toplum tarafından tanınmış genel haber siteleri vs varken sizinkini pek kullanacaklarını sanmam, kısacası ben tutmaz diyorum, boşa gider emekleriniz, onun yerine büyük bi işe atılıp iyice araştırmasını vs yapıp şehir için yapmanız daha yararlı olur hem ingilizce desteği de verip şehrinize turist falan çekersiniz.

FMH FMH tikky147design.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 17, (%100)

bilo131 adlı üyeden alıntı

ilçemdeki Yerel gazete 6 sayfa şeklinde çıkıyor. yarısı reklam zaten :) ilçemdeki yerel site de sanırım ajans ile çalışıyor. Araya adam koyarak bende bir ajansla ucuza anlaşmayı düşünüyorum.
Ama kart vizit bana nasıl fayda sağlayacak onu tam çözemedim

Ek Olarak:
canlı kamera işi zor be hocam. Belediyeminde adı batsın :D yandaşlık felan yapmam :D

İlçede dükkânlarda (giyim,market vb.) sözün geçer yani hatrin sayilacagini düşünüyorsan verirsin kartvizitleri onlara müşterilere vermesini istersin. Mesela gazete satan dükkânlarda gazete alan kişiye verirler. Yararı eminim olur.

• Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

FMH adlı üyeden alıntı

İlçede dükkânlarda (giyim,market vb.) sözün geçer yani hatrin sayilacagini düşünüyorsan verirsin kartvizitleri onlara müşterilere vermesini istersin. Mesela gazete satan dükkânlarda gazete alan kişiye verirler. Yararı eminim olur.

notlarıma ekliyorum hocam. teşekkürler.

İletişim Bilgilerim

sixpackiyi sixpackiyi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 6 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Dediğin gibi turistik bir yer ise ingilizce yap siteyi. Googla reklamları açısından daha iyi olur.

• Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

sixpackiyi adlı üyeden alıntı

Dediğin gibi turistik bir yer ise ingilizce yap siteyi. Googla reklamları açısından daha iyi olur.

düşünmüyor değilim ama ingilizcem baya zayıf. Kendim çeviri yapmaya kalksam aylarımı alır. Üstü kapalı bir şehir araştırması düşünmüyorum çünkü

İletişim Bilgilerim
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al