wmaraci reklam
lidertakipci

Yerel Site Açmak İstiyorum

23 Mesajlar 2.617 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bilo131 bilo131 www.izlenesifilm.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Yaşadığım ilçe ile alakalı olarak yerel bir site açmayı düşünüyorum.
-Haber düşünmüyorum
-Yaklaşık 50 köyümüzü dolaşarak, fotoğraflamayı düşünüyorum
- Gerekirse kahvelerde okey oynayarak köyün geçmişine dair bilgiler toplamak istiyorum :)

Böyle bir site yapsam sizce tutarmı ?
reklam gelirleri nasıl olur ?
domain seçimini nasıl yapmalıyım ?

ilçemiz 25 bin nüfuslu ve turistik sayılır. Yaz aylarında nüfus 100 bin üstünde.
ilçemizde kaliteli bir site yok bu arada
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

İletişim Bilgilerim
Gmail : nihatkendir@gmail.com
wmaraci
reklam

sosyalmedya sosyalmedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 28 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Anlaşılan öyle pek bilenen bir yer değil o yüzden dışarından ziyaretçi zor olacaktır.Google adsense reklamlarından kazanacağını düşünmüyorum.Bunun yanında eğer ilçe için faydalı güzel bir site olur ve ilçe halkı bensimse ise o zaman yerel firmalardan reklam alabilirsin.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Harika bir fikir bence :).

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

RuZzGaR RuZzGaR Aaltintas(){ //WmAracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front-end
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1243
  • Beğeniler 384 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam eğer haber yoksa normal olarak günlük takipçiniz olma ihtimali yok sadece googleden, facebook'tan falan paylaşımlardan yada aramaya göre gelirler o da bi ilçe için ne kadar olur malum.

Örneğin x ilçesi fotoğraflar diye yazıp giren birisi böyle bir sitede ne yapar fotoğraflara bakar sonra isterse anasayfaya geçer yada başka fotoğraf sayfası arar yoksa kapatır gider.

Eğer yinede istiyorum deneyeceğim diyorsanız çok hit gelmemesi durumuna hazırlıklı olun ve reklam için esnafla anlaşın, adsense sakın denemeyin bile .

wmaraci
wmaraci

Hidra Hidra 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 130 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
Daha önce yerel haber yapan sitede görev aldım. Yerel halkın çok büyük ilgisi var arkadaşın dediği gibi AdSense kazandırmaz ama yerel firmalar mutlaka reklam verecektir.

SaianSaltuka SaianSaltuka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / K
  • Meslek Fizik Tedavi Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
ilçe neresi hocam :D

thersevo thersevo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 6, (%100)
Haber yapmadan kazanmanız çok zor onun yanında fotoğrafta koyarsanız,güncel haberlerinde yayinlarsanız hem halka yakın olursunuz halk sizi benimser hemde halk içinde internet kullanimi yaygınsa bir o kadar cevre esnafın desteği ve rekllamıni alırsınız benden size tavsiye haber isinide bir düşünün.
borabaz8 Bozzo06

kişi bu mesajı beğendi.

bilo131 bilo131 www.izlenesifilm.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

sosyalmedya adlı üyeden alıntı

Anlaşılan öyle pek bilenen bir yer değil o yüzden dışarından ziyaretçi zor olacaktır.Google adsense reklamlarından kazanacağını düşünmüyorum.Bunun yanında eğer ilçe için faydalı güzel bir site olur ve ilçe halkı bensimse ise o zaman yerel firmalardan reklam alabilirsin.

aslında bilinen yer hocam. Ama ne hikmetse kimse böyle bir çalışmada bulunmamış.

Ek Olarak:

Bipixel adlı üyeden alıntı

Harika bir fikir bence :).

eyw hocam

Ek Olarak:

RuZzGaR adlı üyeden alıntı

Hocam eğer haber yoksa normal olarak günlük takipçiniz olma ihtimali yok sadece googleden, facebook'tan falan paylaşımlardan yada aramaya göre gelirler o da bi ilçe için ne kadar olur malum.

Örneğin x ilçesi fotoğraflar diye yazıp giren birisi böyle bir sitede ne yapar fotoğraflara bakar sonra isterse anasayfaya geçer yada başka fotoğraf sayfası arar yoksa kapatır gider.

Eğer yinede istiyorum deneyeceğim diyorsanız çok hit gelmemesi durumuna hazırlıklı olun ve reklam için esnafla anlaşın, adsense sakın denemeyin bile .

yerel firmalardan kazanmak adına deneyecem. Ama bu kadar yorum karşısında haber de düşünmeye başlıyorum :)

Ek Olarak:

Hidra adlı üyeden alıntı

Daha önce yerel haber yapan sitede görev aldım. Yerel halkın çok büyük ilgisi var arkadaşın dediği gibi AdSense kazandırmaz ama yerel firmalar mutlaka reklam verecektir.

İlgi işime gelir. Ama ilçemde 2 tane haber sitesi var. Bende ekmek yermiyim bilmiyorum

Ek Olarak:

Başka derdin hocam ? :D

Ek Olarak:

thersevo adlı üyeden alıntı

Haber yapmadan kazanmanız çok zor onun yanında fotoğrafta koyarsanız,güncel haberlerinde yayinlarsanız hem halka yakın olursunuz halk sizi benimser hemde halk içinde internet kullanimi yaygınsa bir o kadar cevre esnafın desteği ve rekllamıni alırsınız benden size tavsiye haber isinide bir düşünün.

Görüşleriniz için saolun hocam. Sanırım Haberde düşünecğim

İletişim Bilgilerim
Gmail : nihatkendir@gmail.com

seyfettin seyfettin Ki Medya Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 46 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
Ben niğde için açmayı düşünüyordum ama Vazgeçtim. Siz bir ilçe için açmayı düşünüyorsunuz. Günlük kaç kişi girecektir ki sizce? O ilçenin yerlileri belki bir iki defa ziyaret edecektir onun dışında pek ziyaret edenin olacağını sanmıyorum.

https://bit.ly/seo-danismanligi

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Biz neden site yapıyoruz ? Para için :) O zaman hiti değil parayı konusalım. Şimdi diceksiniz hit olmadan para mı olur ? Olmaz tabi. Ama günlük 10 k hite de ihtiyaç yok. Sadece firma reheri şeklinde bile yapsanız para kazanırsınız. Fakat kaliteli olacak. Bunun yanında bu iş benim mesleği derseniz ve insanlarla ilişkiniz iyiyse kazanmamak için sebep yok. Yerel radyoları düşünün. Nasıl kazanıyorlar. Kral fm varken radyo mu acılır diyenler antalyada neşter fm dinleyicisi oldu. Yerel seyler sahiplenilir. Kalkındırılmak istenir. Yani site tutar tutmasna sen nasıl paraya cevireceğine bak. Bu da nasıl olur. Firma reklamlarıyla satış ile olur.
Hem sonra haber çıkmaz demişsiniz.İnanın bana 1000 kişilik bir köyden bile haber cıkar. '5 bin nufuslu yerde hiç mi evlenen ölen olmaz. 40 yas üstü insanların yarısından çoğu beni internete atcakalar diye siteye girer. Hem ilçeye has haberler seni sevdirir. Reklamını cabuk yaparsın. Bir reklam hazırlayıp şehrin giriş çıkışına koysan kaç lira tutar ki. Ya da iyi bir restoranttan baslangıc için sponsor olmasını istesen. Sana 500 lira olsa herkese duyurursun siteyi. Sonra kim ölmüş de mevlüdü var mı ilçede o gün okul tatil mi falan filan. olur o iş. Bende yapmak istiyorum ama vakit sıkıntı. Bir de yaparam konyaya yapacagım sektör büyüyünce gelişim yavas oluyor.
bilo131

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al