wmaraci reklam

Domain Reseller Bayilik Önerisi

29 Mesajlar 3.511 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

seozirvem seozirvem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Sosyal Medya Ve Seo Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 18 / 24
  • Ticaret 2, (%50)
ben güzel bir domain marka görünce 3-5 den kaçmam neyse alırım

wmaraci
reklam

aCadir aCadir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek ...
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 50 / 28
  • Ticaret 9, (%100)
DomainNameApi ile çalışıyorum. İlgilenmeleri ve desteklerinde problem yaşamadım. Ama bayi paneli bana çok yetersiz geliyor. Toplu güncelleme gibi imkanlar yok mesela. Yalnız panel geliştirme sürecinde. Yeni yeni özellikler eklendiğini görüyoruz.

Com/Net fiyatları ile ilgili bir bilgi aktarayım:
ICANN yaklaşık 1 USD alır evet ama com ve net'in sahibi VeriSign firmasıdır ve dünyadaki tüm satıcılar onun bayisidir. Onun bayilere uyguladığı bir fiyat vardır mutlaka. Yani asıl parayı o kazanıyor diyelim. Bazen 1-2 USD'ye domain kampanyaları oluyor ya, işte onlar -genelde- müşteri çekmek için yapılmış zararına kampanyalardır :)

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
4 tl fark var com alan adında fakat günümüzde bir çok farklı alan adları da kullanılmaya ve tutulmaya başladı bunu da hesaba katmak lazım, domainnameapi de belki sadece com ve net alan adlarında kar edebilirsiniz fakat diğerlerini karşılaştırdığımızda aşırı farklar var.

Örnek bir kaç uzantılar.

.org - resellerclub 15 tl / domainnameapi 34 tl

.biz - resellerclub 7.5 tl / domainnameapi 34 tl

.asia - resellerclub 12 tl / domainnameapi 53 tl

.pro - resellerclub 9 tl / domainnameapi 43 tl

.red - resellerclub 9 tl / domainnameapi 48 tl

.xyz - resellerclub 3 tl / domainnameapi 46 tl

.site - resellerclub 12 tl / domainnameapi 87 tl

.me - resellerclub 12 tl / domainnameapi 55 tl

.mobi - resellerclub 9 tl / domainnameapi 48 tl

ve daha bir çoğu bu şekilde uçurum fark var.
MKURT

kişi bu mesajı beğendi.

MKURT MKURT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Logistics & Transportation
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
aCadir Merhabalar, duymak istediğim bir kaç kelimeden bahsetmişsiniz hocam teşekkürler.

cihaneken gTLD'ler dışında gerçekten uçurum farklar mevcut ama dediğim gibi domain kayıtlarımda en çok hatta neredeyse %95 oranında com ve net kullandığım için çok dikkatimi çekmiyor. Bu arada zahmet edip tek tek kontrol ederek yazmışsınız ellerinize sağlık düşünen arkadaşlar için oldukça faydalı bir bilgi olacaktır.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)

MKURT adlı üyeden alıntı

SizinWeb bu arada kusura bakmayın atlamışım; domainlere gelen o gülünç tekliflerden ben de şikayetçiyim ve bu durum son birkaç aydır sürmekte.

Bunun sebebi bir çok yeni katilim sağlayan kişilerinde bu alana girmesi ve projelerin sadece isimde kalmasından kaynaklanıyor projem var deyip konu açılıyor w*rez tema skript allah ne verdiyse kullanılıyor zaten bu mantıkla giden herşeyi ucuza yok pardon belese getirme çabasında olan kişiler bir sure sonra siteleri satışa koyuyor proje cop oluyor ülkemiz tam anlamı ile boşa cop edilmiş projelerle dolu firmaların yaptığı indirimler de domain piyasasını zorluyor bu arada birşey daha mobil ödeme sistemi ile satış yapan domain firmaları var bu firmalarda site sahipleri aldıkları mobil ödemeleri bozdurmak yerine domainleri var olan değerden ucuza ediliyor birde bu şekilde zaman zaman bu firmadan su firmadan com net org adlarını daha düşük fiyata satanlar var onlarda mobil ödemelerini bu şekilde nakite çevirmiş oluyorlar buda ek bilgi olsun bugün sabah 7deb is başı yaptım aksam 9da paydos yaptım eve geldim 2 3 saat domain ve grafik isleri yaptım oğlumla ardından simdi gene ise geldim yarin öğleye kadar calisacam daha sonra eve gelicem aksama kadar ps de domain toplayacak arşivimde 13k civarı domain var bu ay yaptığım yatırım 1 2 k arası ben bukadar emek vererek domain isi ile uğraşıyorsam reg fiyatına domain vermem hediye ederim gene satmam kolay kolay ki hediyede etmisimdir forumda domain

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

• Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
SizinWeb Allah kolaylık versin hocam, her ne kadar domain ticareti ile uğrsaşsam da sizin gibi büyük miktarlarda kayıt işlerine yanaşmıyorum. Bu sektöre de gireli maksimum iki yıl oldu zaten.

Benim şansıma mıdır nedir bilmem ama piyasa şuanda ölü vaziyette maalesef. Bu arada reg fiyatına bende karşıyım, hatta birkaç tane domaini boşa düşürmüşlüğüm bile var. Ticaret ahlakı deseniz bitmek üzere bu sektörde ve bunun yanında bir çok (bkz: dropcatch) gibi firmalar domain almamıza oldukça engel çıkartıyor.

Sonuç nereye varacak derseniz de hakkımızda hayırlısı olsun demekten başka bir şey gelmiyor. Ek olarak; işlerinizde Allah kolaylık versin inşAllah.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Bakin hocam ben hepsini geçtim iste zaman zaman durgun olabilir ancak.yeni katilim sağlayan.yada bu alandaki ticarete yeni girenler konu düzeni ve bilgi açısından birseyleri öğrenmeden giriyor daha konu düzgün açılmamış konu sahibine uyari yapıyorum teklif veriyorum bana kalıyor sonra konu değişiyor yetmedi saygısızca konusuyor bazı kişiler daha yakin bir sure önce bir kişi bu yüzden uzaklaştırma cezası aldı bence bir kişi ticaret yapacaksa foruma forum düzenine ve forumdaki kişilere alışması için bir zaman dilimi olması lazim ozaman ticaret daha bilincli.konular daha düzgün alışverişler daha güzel olur teklif veriliyor 3 forumda satış yapıyorum teklif veren yok piyasada önceki kişiye sunuyorum verdiği fiyattan yok diyor domain elimde kalıyor ne yapacam simdi hep böle yapanlara şikayet konusu açsam bir de şikayet kategorisinde sabit konum olur bu islerin birde hu sıkıntılı yani var aslında bunu bir başlık altında toplayıp istişare ile bir yol bulmaya niyetlendim ama vazgeçtim sonra sebest piyasa su bu diyecekler baltalayacaklar diye genede hayırlısı sizinde dediginiz gibi
MKURT

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

• Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
SizinWeb Aynen öyle hocam hayırlısı demekten başka bir şey elimizden gelmiyor maalesef. Bu bahsettiğiniz olay hep oluyordu olmaya da devam edecekmiş gibi duruyor.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

bahaddinyazici bahaddinyazici WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 0 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Neden Domain Name Api?

* Ücretsiz Üyelik
* Kesintisiz Depozito Ödemesi
* Aylık Faturalandırma
* En Ucuz Domain Bayilik Sitesi
* 550+ Farklı Domain Uzantısı
* Ücretisiz Api ler
* Icann Acredited Domain Kayıt Firması
* 14 Yıllık Domain Tecrübesi
* % 100 yerli yazılım
* Türkiye'nin en kapsamlı Domain Bayilik Sistemi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al