wmaraci reklam

Ekran kartı hatası

7 Mesajlar 462 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Sdr1034 Sdr1034 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 530
  • Beğeniler 18 / 69
  • Ticaret 32, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Nvidia ve Intel çift ekran kartı kullanıyorum. Nvidia kod43 hatası veriyor. İnternet üzerinde araştırdığım kadarıyla;güncelleştirme yaptım,program ile kaldırıp yükledim, drive güncelleme programı indirdim. Hiçbiri işe yaramadı. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

wmaraci
reklam

Mad Mad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad V** G**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 234 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam hizmetleri açın.Nvidea nın kapalı olan hizmetlerini aktif yapın.Belki düzelir.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bu hata çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanıyor. Tavsiyem aşağıda belirttiğim şekilde sürücü güncellemeyi deneyin.

Öncelikle Windows kullandığınızı varsayarak;

Denetim masası > Aygıt yöneticisi > Görüntü bağdaştırıcıları > NVidia yolunu takip edip üzerine çift tıklayın. Açılan pencereden sürücüler sekmesine gelin ve Kaldır butonu ile sürücüyü kaldırın. Ardından aygıtı da kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Tekrar aynı noktaya gelin ve bu sefer sürücüyü güncelleştir butonuna tıklayın ve Windows'un sürücüyü otomatik olarak internetten indirmesine müsaade edin. İşlem sonunda bilgisayarı yeniden başlatarak durumunu kontrol edin.

Bu durum çözüm olmadıysa Nvidia'nın eski sürücülerinden indirin ve bunu yüklemeyi deneyin. Nitekim güncel sürücüler yüklediğimde benim ekran kartı da sorun çıkartıyor. Oysa eski sürücü yüklediğimde sorunsuz çalışıyor.

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 530
  • Beğeniler 18 / 69
  • Ticaret 32, (%100)

Mad adlı üyeden alıntı

Hocam hizmetleri açın.Nvidea nın kapalı olan hizmetlerini aktif yapın.Belki düzelir.

Ne yazık ki olmadı. Nvidia denetim masası da orada gözükmüyor...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 530
  • Beğeniler 18 / 69
  • Ticaret 32, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Bu hata çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanıyor. Tavsiyem aşağıda belirttiğim şekilde sürücü güncellemeyi deneyin.

Öncelikle Windows kullandığınızı varsayarak;

Denetim masası > Aygıt yöneticisi > Görüntü bağdaştırıcıları > NVidia yolunu takip edip üzerine çift tıklayın. Açılan pencereden sürücüler sekmesine gelin ve Kaldır butonu ile sürücüyü kaldırın. Ardından aygıtı da kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Tekrar aynı noktaya gelin ve bu sefer sürücüyü güncelleştir butonuna tıklayın ve Windows'un sürücüyü otomatik olarak internetten indirmesine müsaade edin. İşlem sonunda bilgisayarı yeniden başlatarak durumunu kontrol edin.

Bu durum çözüm olmadıysa Nvidia'nın eski sürücülerinden indirin ve bunu yüklemeyi deneyin. Nitekim güncel sürücüler yüklediğimde benim ekran kartı da sorun çıkartıyor. Oysa eski sürücü yüklediğimde sorunsuz çalışıyor.

Hocam bunu yapmıştım fakat olmadı. Dediğiniz gibi eski sürümlerinden birini indirdiğim vakit sorun ortadan kalkmıştı. Ama tekrar kendini güncelledi ve sorun oluştu. Hangi sürümün uyumlu olduğunu anlamanın bir yolu var mıdır yoksa deneyerek mi bulmalıyım?

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ben bu sorunu işi Windows'a bırakarak çözdüm. Yani Nvidia'nın kendi sitesinden sürücü yüklemedim. Sadece aygıt yöneticisinden "Sürücüyü Güncelleştir" butonu ile Windows'un kendi yüklediği sürücü ile kullanıyorum. Örneğin yeni bir sürücü versiyonu olmasına rağmen Windows ekran kartım için 2018 yılının 3. ayında yayınlanmış bir sürücü kullanıyor.

Birde Wiindows Update bölümünde bazen ekran kartları için güncellemeler çıkıyor onları yükleyerekte deneyebilirsin.

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 530
  • Beğeniler 18 / 69
  • Ticaret 32, (%100)
Çok teşekkür ederim hocam tekrar deniyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al