wmaraci reklam

Natro'nun Bu Yaptığı Sizce Doğru mu?

28 Mesajlar 4.296 Okunma
wmaraci reklam

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba Arkadaşlar.!

Size son 10 gündür beynimi kurcalayan, uykularımı bölen, beni gece gündüz ayakta tutan, aslında çözümü çok basit olan bir sıkıntıdan bahsedeceğim kısaca.

Natro'yu hemen herkes bilir. Çok güçlü bir altyapısı olduğunu buna bağlı olarak da güvenilir yer sağlayıcılardan biri olduğunu. Ben wordpress ile kurduğum siştemde son 10 gündür daha önce başıma gelen bir sıkıntıyla karşılaşıyordum. Aslında hatanın kaynağını da çözümünü de biliyordum. Kaynak sunucu, çözüm ise sunucu değiştirmek. Aldığım hata ise, "500 Internal Server Error" ve buna bağlı olarak da, "timeout" hatası. Yani bu demek oluyor ki, siteme kurduğum bir eklenti ki bu hemen her wordpress sitesinde kullanılan en ön planda tutulan "Jetpack" eklentisi. Bu eklentiyi kurduğum zaman wordpress.com'a bağlanıp wordpress hesabımla "Jetpack"i birbirine bağlamam gerekir. Daha önce adam akıllı çalışan bu eklenti her nedense son 10 gündür veri çekmede, istatistik göndermede belli başlı şeylerde sürekli sıkıntı çıkarıyor. Natro ile görüştüm, ilk önce bana bunun sebebinin yazılımdan kaynaklı olduğunu söylediler. Ben buraya da konu açtım ama cevap verebilen kimse çıkmadı. Abi bir fiil tam 10 gündür aynı sıkıntı. Bir yere tıklasam hem çok geç yükleniyor hem de "500 Internal Server Error" hatası veriyor. Kafayı yedim. Korkumdan birşey ekleyemez oldum siteme. Geçenlerde bir defa daha siteyi silip başka bir sunucuya taşıdım, sorun bir günlüğüne düzeldi, sonra yine aynı hatayı vermeye başladı. Dün gece artık dayanamadım, Natro'nun destek departmanına yalvarır nitelikte bir mesaj gönderdim, sağolsunlar ilgilendiler. Hatanın, sunucularda olduğunu, sunucular yurt dışından atak aldığı için bu sorunun olduğunu söylediler bana. Bunun tek çözüm yolu vardı, yedek alıp siteyi yeniden bir daha taşımak. Yaptım oldu.

Şimdi sizlerden öğrenmek istediğim şey şu;
"Yurt dışından atak alıyor diye bir sunucuyu kapatmak doğru mudur? Eğer kapatılıyorsa da bu sunucudaki siteleri uyarmak gerekmez mi? Ya da bir alternatif yolu bularak bu sitenin veri çeken eklentileri, modülleri her neye bunları bir şekilde ayarlamak gerekmez mi?"

Natro çok büyük bir platform. Bunun farkındayım. Amacaım Natro'yu kötülemek ya da yermek değil. Aksine ben memnunum Natro'dan. Ve eğer bir yer sağlayıcı, gecenin 02:00'sinde sizin gönderdiğiniz soruna, talebe cevap veriyorsa bu o yer sağlayıcının kalitesini ortaya koyar. Benim buraya bu konuyu açmamdaki tek amaç, eğer başları da aynı sorunları yaşarsa sorunun kaynağını ve çözümünü bulmuş olurlar. En azından birileri de faydalanmış olur sizin de ekleyeceğiniz cevaplar ile.

Şimdiden teşekkür ediyor herkese başarılar diliyorum!

Allah hepimize rahmet eylesin!
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
natroda bazen ben de 500 hatası alıyorum. Ancak maalesef müşteri hizmetlerindekiler bilgisiz veya ilgisiz. İyisine denk gelirseniz ne ala.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)

mühendis adlı üyeden alıntı

natroda bazen ben de 500 hatası alıyorum. Ancak maalesef müşteri hizmetlerindekiler bilgisiz veya ilgisiz. İyisine denk gelirseniz ne ala.

Natro Hosting kullanıyorsanız çok fazla ilgisiz değiller aslında, ilgileniyorlar. Nedense bu hata sürekli tekrarlanınca insanın canını sıkıyor! Çözüm yolu da çok basit aslında :) Onu da blogum da ayrıca yazacağım.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Ayni hatayi bende aldim once benden kaynaklandigini soylediler defalarca mesaj attim sunucu degistirdik kisa surede aynisi oldu log kayitlarinda da birsey goremiyordum en son gaz vere vere bir mesaj attim duzeldi ama benden mi onlardan mi anlamadim
Bize deseler boyle bir durum var en azindan yedek alip bekleriz bazen bunu yapiyorlar ama natro iyidir

wmaraci
wmaraci

EvoTECH EvoTECH Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 56 / 19
  • Ticaret 10, (%50)
tarafımca kaldırılmıştır
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

formadukkani formadukkani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Bende de aynı sorun vardı mysql sunucunuzun ip adresi 94. ile başlıyorsa 89 ile başlayan bir sunucuda mysql açmalarını rica edin. Sonra sorunuz kalmayacak. Ben sorunu bu şekilde çözdüm belki sizin de işinize yarar.
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim bence güzelce yedek al fazla kurcalama gecer cok can sıkıcı bir durum

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Godaddy ve DigitalOcean bu ikisi dışında kullanmadım, hiç te sorun yaşamadım.

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)

EvoTECH adlı üyeden alıntı

bugün bende bu hataları aldım ve yazdığım mesajı paylaşıyorum hocam sürekli olarak sistemi düzelttik diyorlar ancak düzeltilmiş bir yok direkman sizin kodlarınızda sıkıntı var diyorlar ancak durum öyle değil,

Natronun Yanıtı

verdiğim yanıt

dayanamayıp attığım ikinci yanıt

Natronun Yanıtı

verdiğim yanıt

Natronun Yanıtı

bekliyoruz daha geri dönüş yok :mad: :cool:

Bende Google Page Speed ile test ettiğimde hemen hemen aynı hataları alıyordum. Hatta bir tık ilerisi, siteyi taşımadan önce site timeout hatası veriyor speed testini gerçekleştiremiyorum ama çok şükür o da düzeldi :)

EvoTECH EvoTECH Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 56 / 19
  • Ticaret 10, (%50)
tarafımca kaldırılmıştır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al