wmaraci reklam

Natro'nun Bu Yaptığı Sizce Doğru mu?

28 Mesajlar 4.383 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Saldırı geldiğinde firmadan bağımsız Datacenter saldırı alan IP adresinin Yurt dışı anonslarını belirli bir süreliğine kapatır bundan firmanında sonradan haberi olur aslında doğru birşey hem donanımı hem hattı hemde verileri koruyorlar yapmazlarsa Disk yanabilir, Network düşebilir kalıcı hasarlara neden olabilir bunun yapılması iyi ama yok illa yurt dışı erişim istiyorum diyorsanız Fiziksel Firewall alacaksınız rahat edeceksiniz fakat bunun içinde baya bir ödeme yapmanız gerekmekte.
EvoTECH

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Natro benimde uzun süredir müşterisi olduğum bir firma ve gayet de memnunum. Evet Wordpress'te bazen ufak tefek sıkıntılar çıkıyor ancak sağolsun destek ekibi çok yardımcı oluyor.

Wordpress'teki bu sıkıntılar konusunda daha önce yöneticilere mail attım bana bir kaç hafta içinde Wordpress için özel olarak optimize edilmiş wordpresshosting hizmeti sunacaklarını iletti.

Son olarak yurtdışından atak geliyorsa eğer engelleme yapılması çok doğal çünkü paylaşımlı olarak çalıştığı için diğer sitelere zarar verebilir.
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Ayni hatayi bende aldim once benden kaynaklandigini soylediler defalarca mesaj attim sunucu degistirdik kisa surede aynisi oldu log kayitlarinda da birsey goremiyordum en son gaz vere vere bir mesaj attim duzeldi ama benden mi onlardan mi anlamadim
Bize deseler boyle bir durum var en azindan yedek alip bekleriz bazen bunu yapiyorlar ama natro iyidir

Hocam onların gönderdiği cevapta mutlaka size de; "eğer atak kesilirse sunucunun gerekli ayarlamaları yapılcaktır" şeklinde mesaj göndermişlerdir. Sizin sunucunuzun atak alma riski kalktığı için muhtelemen açılmıştır sistem :)

Allah hepimize rahmet eylesin!

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)

igunayCOM adlı üyeden alıntı

Hocam onların gönderdiği cevapta mutlaka size de; "eğer atak kesilirse sunucunun gerekli ayarlamaları yapılcaktır" şeklinde mesaj göndermişlerdir. Sizin sunucunuzun atak alma riski kalktığı için muhtelemen açılmıştır sistem :)

Evet su an bir sorun yok baya ugrasmistim ama.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

EvoTECH EvoTECH Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 56 / 19
  • Ticaret 10, (%50)
Spam trafikle ilgili bir çok mail attığım, ticket açtım evet sorun en güzel hardware firewall ile çözülür ancak natro destek konusunda son zamanlarda sınıfta kalmaya başladı, bir çok platformda sürekli şikayet okuyorum, sistemi için %99 uptime garantisi veren bir firma her ne koşulda olursa olsun sitemi kapatmaması gerekiyor, 16.5 saat kapatma hakkı olabilir demek şuanda hosting'in start tarihinden bugüne kadar loglarına baktığımda 13.5 saat down kaldığını görüyorum sadece iki günde 2 saatin üzerinde down durumu yaşadım, dışarıdan saldırı olmuş, vs olmuş bu benim sorunum değil, o garantiyi vermeyecekler o zaman,

sonuç evet kesinlikle hardware firewall olan tamamiyle kendime ait olan bir server'a geçmeyi ve bütün sitelerimi oraya toplamaya karar verdim, şirket arayışlarım devame diyor tabikide, destek yönünden iyi bir firma olmalı

Ek Olarak:

Ek Olarak:

Ek Olarak: şimdi gelen bir mail gülermisin ağlarmısın tarzında

[ 27.04.2015 16:44:00 ]

Merhaba,

Talebinize istinaden son yaşadığınız sorun ile alakalı timeot değerleriniz sunucu üzerinden yükseltilmiş olup, farklı bir problem anitibari ile görülmemektedir. Paylaşımlı hosting kullandığınız için diğer sitelerin yoğunluğu sizin sitenizi de etkileyebilmektedir. Bu gibi durumlarda ise yoğunluk yaratan site durdurulmakta ve diğer sitelerin uzun süreli problam yaşamasının önüne geçilmektedir.

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Natro'yu çok övdüler fakat şimdiye kadar anındahosting ve alastyr'den başkasını kullanmadım. En son temam için bazı fonksiyonlar gerekiyordu ve anındahosting fonksiyonları açamayacağını belirtti ben de sitemi alastyr'e taşıdım ve 3 aydır bir sorunum yok çok şükür. Natro'nun o kadar önerilmesine rağmen böyle sorunlar olması beni şaşırttı.

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)

EvoTECH adlı üyeden alıntı

Spam trafikle ilgili bir çok mail attığım, ticket açtım evet sorun en güzel hardware firewall ile çözülür ancak natro destek konusunda son zamanlarda sınıfta kalmaya başladı, bir çok platformda sürekli şikayet okuyorum, sistemi için %99 uptime garantisi veren bir firma her ne koşulda olursa olsun sitemi kapatmaması gerekiyor, 16.5 saat kapatma hakkı olabilir demek şuanda hosting'in start tarihinden bugüne kadar loglarına baktığımda 13.5 saat down kaldığını görüyorum sadece iki günde 2 saatin üzerinde down durumu yaşadım, dışarıdan saldırı olmuş, vs olmuş bu benim sorunum değil, o garantiyi vermeyecekler o zaman,

sonuç evet kesinlikle hardware firewall olan tamamiyle kendime ait olan bir server'a geçmeyi ve bütün sitelerimi oraya toplamaya karar verdim, şirket arayışlarım devame diyor tabikide, destek yönünden iyi bir firma olmalı

Ek Olarak:

Ek Olarak:

Ek Olarak: şimdi gelen bir mail gülermisin ağlarmısın tarzında

Donanımsal Firewall ile ilgili hem teklif yolluyorum hemde bizim dışımızda alternatif olabilecek seçenekleri yolluyorum.

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)

vBTBilisim adlı üyeden alıntı

Natro'yu çok övdüler fakat şimdiye kadar anındahosting ve alastyr'den başkasını kullanmadım. En son temam için bazı fonksiyonlar gerekiyordu ve anındahosting fonksiyonları açamayacağını belirtti ben de sitemi alastyr'e taşıdım ve 3 aydır bir sorunum yok çok şükür. Natro'nun o kadar önerilmesine rağmen böyle sorunlar olması beni şaşırttı.

Bu birazda kimin ne istediğine bağlı. Hiç bir firma yoktur ki sunucuda yoğunluk yaratan bir siteyi durdurmasın. Bende çalıştım bir kaç firma ile bu tür sıkıntılar oluyor.

Bazı küçük firmalarda bu tür sıkıntıların olmaması adamın zaten müşterisi yok. Bir sunucuda 20-30 site var tabiki yogunluk olusmaz. Ancak bu tür firmalarda küçük firmadır ve destek ekibi bulunmamaktadır. Ayrıca yarın öbür gün ne olacağı belli olmaz sabah kalktığınızda bir bakmışsınız sitede yok yedek yok firma yok..

O yüzden ben her zaman büyük bir firma ile çalışma taraftarıyım. Projeniz büyükse, iyi de trafiğiniz varsa 3-5 fazla vereceksiniz sunucu alacaksınız konu kapanacak. Natro bu sektörde Türkiye'deki en iyi ilk 3 firmadan bir tanesi 7 yıldır çalışıyorum ve gayet memnunum.

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)

ziyakgul adlı üyeden alıntı

Bu birazda kimin ne istediğine bağlı. Hiç bir firma yoktur ki sunucuda yoğunluk yaratan bir siteyi durdurmasın. Bende çalıştım bir kaç firma ile bu tür sıkıntılar oluyor.

Bazı küçük firmalarda bu tür sıkıntıların olmaması adamın zaten müşterisi yok. Bir sunucuda 20-30 site var tabiki yogunluk olusmaz. Ancak bu tür firmalarda küçük firmadır ve destek ekibi bulunmamaktadır. Ayrıca yarın öbür gün ne olacağı belli olmaz sabah kalktığınızda bir bakmışsınız sitede yok yedek yok firma yok..

O yüzden ben her zaman büyük bir firma ile çalışma taraftarıyım. Projeniz büyükse, iyi de trafiğiniz varsa 3-5 fazla vereceksiniz sunucu alacaksınız konu kapanacak. Natro bu sektörde Türkiye'deki en iyi ilk 3 firmadan bir tanesi 7 yıldır çalışıyorum ve gayet memnunum.

Alastyr'nin de müşterisi oldukça fazla. Benim şaşırdığım müşterilerine haber vermeden, herhangi bir alternatif hizmet sunmadan kapatmaları. Üstelik dediğiniz gibi Türkiye'nin en büyük firmalarından biriyken. Ayrıca bu durum 1-2 kişide de değil bir çok kişide meydana gelmiş gördüğünüz gibi.

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)

vBTBilisim adlı üyeden alıntı

Alastyr'nin de müşterisi oldukça fazla. Benim şaşırdığım müşterilerine haber vermeden, herhangi bir alternatif hizmet sunmadan kapatmaları. Üstelik dediğiniz gibi Türkiye'nin en büyük firmalarından biriyken. Ayrıca bu durum 1-2 kişide de değil bir çok kişide meydana gelmiş gördüğünüz gibi.

200 000'den fazla kullanıcı olan bir firma için burada yazan 3-5 yorumun hükmü yoktur. Evet bu arkadaşların yaşadıkları problemler gerçek olabilir ama firma için genel bir yargı oluşturmaz. çünkü azınlık bile sayılmaz.

Dediğim gibi biraz kişilerin ne istediği, biraz neyi ne kadar bildiği birazda firmanın nelere müsade edip nelere müsade etmemesidir konu. Haber verme konusunda haklı olabilrsiniz keşke site sahibine haber verilse "bakın siteniz çok yogunluk yaratıyor" diye ancak bu durumda da site sahibine ulaşılacak adam problemi düzeltecek vs diğer sitelerin de yavaşlamasına sebep olacak. Çünkü paylaşımlı bir sunucda tahmin ediyorum 300-350 tane site var. Şimdi tek bir site sahibinin keyfini bekleyene kadar geriye kalan 300 sitenin hakkı yenilecek.

Bu işi bu kadar ileri düzey yapan kişilerde bunu biliyor. Sistemin böyle çalıştığından haberdar. Ben bunu tamamen toplum olarak para verdiğimiz her hizmet için; sadece hizmeti değil hizmeti verenide satın aldığımızı düşünüyoruz. Biraz anlayış her şeyi çözecektir. Ama çok bilen bir toplumuz. Sorun bu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al