wmaraci reklam

Natro'nun Bu Yaptığı Sizce Doğru mu?

28 Mesajlar 4.376 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar, ben bu konuyu iyi ki açmışım buraya diye düşünüyorum. Zira, konuda da belirttiğim üzere ben Natro'dan şikayetçi değilim, veya konu Natro'nun kalitesi de değil, zaten kullanan herkesin de ortak özelliği, anladığım kadarıyla, sorun olsa da kaliteli hizmet veriyor mantığı. Şimdi ben buradan şunu çıkardım, ortak kullanımı olan suncuların dışarıdan atak aldığı zaman daha fazla hasara yol açmaması için yapması gereken dışarıdan veri alımını durdurmak. Şuan taşıdığım sunucuya bile atak var mesela. Bunu nereden anlıyorum? Gelen spam trafikten ve dahi spam üye kayıtlarından, çok sürmez mesela, şuan bulunduğum sunucu da kısa bir süre sonra kapanır gibi geliyor bana. Buna da yapabilecek hiç birşey yok. Her defasında siteyi silip yeniden yükleyeceğim.

Hatta ben siteyi ilk sildiğimde şöyle birşey gelmişti başıma. Sitenin sunucusunu değiştireceğim, nasıl olduğunu Natro'dan söylediler, sql yedeğini aldım, ftp dosyalarını ne yaparsam yapayıom indiremiyorum. Çıldırmak üzereydim yine. Herşeyi göze alıp siteyi de ftp yi de tamamen boşalttım. Taşıdıktan sonra wordpressi tekrar kurup kendi sql dosymı import ettim çok şükür bütün mesele çözülmüştü o zaman :)

Yani mesele Natro'nun kalitesi değil. bu konu yanlış anlaşılmasın. Çözüm yolları nelerdir bunları öğrenmek ve araştıran olursa onlara da faydalı olmak :)
ziyakgul

kişi bu mesajı beğendi.

Allah hepimize rahmet eylesin!
wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Çözüm natronun kalitesi.

Arayıp timeout süresini yükseltin dediğinizde size ne cevap veriyorlar. EVET - HAYIR ?

Turhosta yükseltiyorlar mesela.

Ben natro kullanıyordum aldığım hizmetten memnun değildim siteme saldırı oluyor diye siteyi kapatıyorlardı sürekli. Aradım bu nasıl hizmet sosyal medyada forumlarda konu açıcam nasıl hizmet verdiğiniz söyleceğim dedim. Adam aynen şu şekilde

-Sen kimi tehtit ediyorsun. İstediğin yerde paylaş. Bizde hizmet böyle dedi.

İnan kafamdan salamıyorum şu yukarda geçen cümleyi aynen adam böyle söyledi. Ben şuan kullandığım firmadan çok menum örnek site hata yazdırıyor mesala index php line 9 diye söylüyorum kodun düzgün halini yolluyorlar böyle yaparsanız düzelir diyorlar. Fark bu işte.

cagdaskorkmaz.com.tr

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)

igunayCOM adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar, ben bu konuyu iyi ki açmışım buraya diye düşünüyorum. Zira, konuda da belirttiğim üzere ben Natro'dan şikayetçi değilim, veya konu Natro'nun kalitesi de değil, zaten kullanan herkesin de ortak özelliği, anladığım kadarıyla, sorun olsa da kaliteli hizmet veriyor mantığı. Şimdi ben buradan şunu çıkardım, ortak kullanımı olan suncuların dışarıdan atak aldığı zaman daha fazla hasara yol açmaması için yapması gereken dışarıdan veri alımını durdurmak. Şuan taşıdığım sunucuya bile atak var mesela. Bunu nereden anlıyorum? Gelen spam trafikten ve dahi spam üye kayıtlarından, çok sürmez mesela, şuan bulunduğum sunucu da kısa bir süre sonra kapanır gibi geliyor bana. Buna da yapabilecek hiç birşey yok. Her defasında siteyi silip yeniden yükleyeceğim.

Hatta ben siteyi ilk sildiğimde şöyle birşey gelmişti başıma. Sitenin sunucusunu değiştireceğim, nasıl olduğunu Natro'dan söylediler, sql yedeğini aldım, ftp dosyalarını ne yaparsam yapayıom indiremiyorum. Çıldırmak üzereydim yine. Herşeyi göze alıp siteyi de ftp yi de tamamen boşalttım. Taşıdıktan sonra wordpressi tekrar kurup kendi sql dosymı import ettim çok şükür bütün mesele çözülmüştü o zaman :)

Yani mesele Natro'nun kalitesi değil. bu konu yanlış anlaşılmasın. Çözüm yolları nelerdir bunları öğrenmek ve araştıran olursa onlara da faydalı olmak :)

Sanırım konun en net özeti olmuş :)
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

icoren icoren Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek O bir Cyerol
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 14 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
Saldırıyı engellemeli natro yani büyük bir şirketsen saldırı engelleyecek gücün olmalı bence.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)

icoren adlı üyeden alıntı

Saldırıyı engellemeli natro yani büyük bir şirketsen saldırı engelleyecek gücün olmalı bence.

Facebook, Apple, Twitter, Sony, ICANN, Google bile hacklenmişken günümüz siber dünyasında bu biraz zor.

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)

Hocam pek fazla terimlerini bilmem ama, her ne kadar büyük de olsan toplu saldırı yapıldığı zaman senin de yapabilecek birşeyin kalmaz çoğu zaman. Hatta o toplu salıdırının adı DOSS ATTACK sanırım. Yanlışım varsa özür dilerim herkesten. Yani Natro'nun burada yapabilecek çok fazla birşeyi olduğunu düşünmüyorum.

Allah hepimize rahmet eylesin!

icoren icoren Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek O bir Cyerol
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 14 / 40
  • Ticaret 1, (%100)

ziyakgul adlı üyeden alıntı

Facebook, Apple, Twitter, Sony, ICANN, Google bile hacklenmişken günümüz siber dünyasında bu biraz zor.

nasıl zor? saldırı diyor hani google facebook yakın zamanda ne zaman hacklendi?

Ek Olarak:

igunayCOM adlı üyeden alıntı

Hocam pek fazla terimlerini bilmem ama, her ne kadar büyük de olsan toplu saldırı yapıldığı zaman senin de yapabilecek birşeyin kalmaz çoğu zaman. Hatta o toplu salıdırının adı DOSS ATTACK sanırım. Yanlışım varsa özür dilerim herkesten. Yani Natro'nun burada yapabilecek çok fazla birşeyi olduğunu düşünmüyorum.

Bak wmaraci.com'un altında ne yazıyor cesur.net yazıyor o zaman koruma işini onlara bırakacak.

• Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)

nasıl zor? saldırı diyor hani google facebook yakın zamanda ne zaman hacklendi?

Ek Olarak:

Bak wmaraci.com'un altında ne yazıyor cesur.net yazıyor o zaman koruma işini onlara bırakacak.

kardeş sen önce gündemi takip et sonra yorum yap ;)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al