freelance iş ilanları

Ne Yapmam Gerektiğini Bilmiyorum

16 Mesajlar 2.046 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Skaylet Skaylet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 72 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Üstteki arkadaşın dediklerine katılıyorum,webmasterlara yönelik bir Auto-Seo sistemide kurabilirsin.

wmaraci
reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Aynı şeyi ben de yaşıyorum. Ama şunu da söylemeliyim. Wmaraci'da epey kontrol ettiğim paylaşılan siteler var. Ya da bikaç gün/ay/yıl önce destek istenmiş, soru sorulmuş ve paylaşılmış siteler var. Hemen hemen hepsini kontrol ediyorum ve görüyorum ki 10 siteden bir tanesi anca halen yayına devam ediyor. Bazen ise yayına devam eden o 1 site terkedilmiş kasaba gibi aylardır kimse uğramamış ve yeni bir yayını olmamış.

İşte garip gördüğüm şey bundan sonra başlıyor. Neden yüzlerce baktığım siteden birkaç açık ve onlar da kapanma noktasına geliyor? En hevesli ve büyük yatırımlar yaptığını söyleyen arkadaşlar dahi kapatmışlar sitelerini. Mesela bir siteye övgüler gelmiş ve arkadaş özel kodlama yaptırıp özel editörler tuttuğunu söylemiş. Merak ettim girdim bir baktım site kapalı, domain bile düşmüş alanı yok.

Sonra diyorum ki, galiba bu iş tamamen holdinglerin, çok ama çok parası olan dev şirketlerin işi. Yani "30bin-50 bin sermayem var ne sitesi açayım?" sorusunu soranların işi değil. Diğerlerini artık siz düşünün.

Ha ayrıca, gerçekten yıllardır işini devam ettirip büyüyen ve gerçekten iş yeri şekilde para kazandıran bir sitem var diyeni de görmedim henüz. Wmaraci'nın bu aşamalara nasıl geldiğini merak ediyorum aslında. Keşke (Facebook, Google, Mynet vb.) birçok sitenin yaptığı gibi belgesel tarzı bir şey hazırlasa ve tecrübelerini anlatarak forumunda saatlerce vakit geçirenlere yol gösterse Nonloser
Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Ergin adlı üyeden alıntı

Wmaraci'nin site araçları tarzında ip sorgulama vs gibi siteler yapabilirsin. Her bir aracı üç gün içerisinde sıkılmadan bitirirsin php biliyorsan. Sonra canın istediğini veya tutanları geliştirirsin.

Skaylet adlı üyeden alıntı

Üstteki arkadaşın dediklerine katılıyorum,webmasterlara yönelik bir Auto-Seo sistemide kurabilirsin.

Üzerinde duracağım tavsiyeniz için teşekkürler, eğer ki başarabilirsem bir gün konusunu görürsünüz umarım :)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Aynı şeyi ben de yaşıyorum. Ama şunu da söylemeliyim. Wmaraci'da epey kontrol ettiğim paylaşılan siteler var. Ya da bikaç gün/ay/yıl önce destek istenmiş, soru sorulmuş ve paylaşılmış siteler var. Hemen hemen hepsini kontrol ediyorum ve görüyorum ki 10 siteden bir tanesi anca halen yayına devam ediyor. Bazen ise yayına devam eden o 1 site terkedilmiş kasaba gibi aylardır kimse uğramamış ve yeni bir yayını olmamış.

İşte garip gördüğüm şey bundan sonra başlıyor. Neden yüzlerce baktığım siteden birkaç açık ve onlar da kapanma noktasına geliyor? En hevesli ve büyük yatırımlar yaptığını söyleyen arkadaşlar dahi kapatmışlar sitelerini. Mesela bir siteye övgüler gelmiş ve arkadaş özel kodlama yaptırıp özel editörler tuttuğunu söylemiş. Merak ettim girdim bir baktım site kapalı, domain bile düşmüş alanı yok.

Sonra diyorum ki, galiba bu iş tamamen holdinglerin, çok ama çok parası olan dev şirketlerin işi. Yani "30bin-50 bin sermayem var ne sitesi açayım?" sorusunu soranların işi değil. Diğerlerini artık siz düşünün.

Ha ayrıca, gerçekten yıllardır işini devam ettirip büyüyen ve gerçekten iş yeri şekilde para kazandıran bir sitem var diyeni de görmedim henüz. Wmaraci'nın bu aşamalara nasıl geldiğini merak ediyorum aslında. Keşke (Facebook, Google, Mynet vb.) birçok sitenin yaptığı gibi belgesel tarzı bir şey hazırlasa ve tecrübelerini anlatarak forumunda saatlerce vakit geçirenlere yol gösterse Nonloser

Hocam siz böyle deyince benimde içim karardı :D 30.000, 50.000 ile site açıp tutmuyorsa daha neyle yapılmalı :), ama dediklerinize katılıyorum, baya özenle kodlandığı söylenen, ekibi sağlam denilen web siteleri şuan kapalı, sanırım bizde olan bir şey ama, yabancı firmalarda tutuyor, bizde tutmuyor :( Dediğiniz gibi wmaracı, *** gibi Türk girişimler aslında hikayelerini anlatsalar, güzel rehber olabilirler.

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
1. Herkes zengin olmak istiyor ama Türkiye'de kaç kişi zengin?

2. Sen ticaret mi yapacaksın yoksa kodcu mu olacaksın?

3. Yazma yazdır, çizme çizdir, kodlama kodlattır. Ya işi yaptıran adam ol yada yapan. Yaptıran olursan şans işi, fikir işi. Şanslıysan ve iyi bir fikrin varsa belki zengin olursun. Ha diyorsan ben işçi olacağım o zaman belli bir maaşla ömür boyu aynı çizgide devam edersin.

Kolay gelsin.

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com
wmaraci
wmaraci

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Bizde yapılan sitelerin tutmamasının nedeni birincisi yeterince orijinal olmamak. İkincisi kolay yoldan para kazanmaya çalışmak. Üçüncüsü spam, telif hakkı, korsan yazılım, kullanıcı deneyimi gibi konularda yeterince hassas davranmamak.

Bakarsanız insanların çoğu illegal siteler açmak peşinde. Örneğin adam film/dizi sitesi açıyor ve sitesinde baştan sona emeğe saygıdan bahsettiği halde en başta kendisi filmleri korsan yayınlayarak emeğe saygısızlık ediyor.

Sonra bu vatandaş sözde emek verip çeviri yaptırdığı vesaire gerekçesiyle ekranın ortasına kocaman "filmi sitemizde izleyiniz" vs yazarak kullanıcı deneyimini bozuyor. En önemli sahnede ekranın yarısını kapatıp site adını yazan gerzekler var mesela. Sonra yine bu vatandaş daha fazla para kazanacağım diye siteyi nereye tıklasan pop up reklam çıkar bir hale sokuyor. Be arkadaş sen başkasının filmini çalıp korsan yayınlıyosan, birisi de gelip senin çevirini çalıp korsan yayınlayacaktır kasma bu kadar diyesim geliyor.

Halbuki bu arkadaş bir şekilde film yapımcılarıyla bağlantı kurup telif haklarını ödemek suretiyle yasal film yayınlamaya girişse aşırı reklam almak yerine kullanıcıdan ufak abonelik ücretleri koparmanın bir yolunu bulsa belki sitesi tutacak. Misal yani.

Konudan biraz saptıysak kusura bakmayın :) Demem o ki sen dürüstçe işini yap adam gibi kullanıcının işine yarayan, sinir bozmayan bir site yap tutar, tutmayacak diye birşey yok. Türkiye genç nüfusu ve asosyal yapısı itibariyle interneti en etkin kullanan ülkelerden birisi.

BySantos BySantos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 65 / 30
  • Ticaret 1, (%0)
Aynı sorun bendede var , şu işlere verdiğim paranın haddi hesabı yok ama 2 gün sonra tık yok :D

Ama şimdi kısa sürede tutacak ve uzun vadeli kazanç sağlayacak bir proje üstündeyim.

Bu sefer eminim :D

"Asıl Önemli Olan Elimizdekiler Değil,Aklımızdaki Yaratıcılıktır."
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al