wmaraci reklam
lidertakipci

Ne Yapmam Gerektiğini Bilmiyorum

16 Mesajlar 1.824 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar,

Mevzuyu kısa ama öz tutacağım, yıllardır bilgisayar ile haşir neşirim, bir ucundan girip bir ucundan çıkarım ama hiçbir şey yapamıyorum.

Şöyle ki, photoshop ile kısa bir dönem uğraştım, bilgim var, lazım olan şeyleri halledebiliyorum, fireworks ile baya çalışmışlığım var onu da iyi kullanırım, adobe flash ile de az buz bilgi birikimim vardır, en azından zaman geçirtebilecek animasyonlar yapabiliyorum, üzerine düşersem haftalık çizgi filmler bile yapabilirim kısa kısa.
Html Css Php biliyorum, şu aralar çalışmakta olduğum bir proje var ama bittiğinde de beni mutlu edeceğini pek düşünmüyorum.
Makale falan yazarım, yazmak çok hoşuma gidiyor, ingilizcem de az buz var, üzerine düşüp birazını kendi bilgimle birazını translate yardımıyla ingilizce makaleler de hazırlayabilirim.
İnternet bilgim de var site nasıl açılır nasıl yükseltilir falan fistan az biraz biliyorum, adsense geçmişim de var onaylanmış kullanmışlığım var, üstüne ban yemişliğim de var, ama bir türlü gerçek bir girişime el atmış değilim.
Elin parmağını geçmez ama birkaç websitesi açmışlığım var, gerek blog olsun gerek forum olsun gerek kişisel sayfa olsun, ama ilgilenmiyorum, neden bilmiyorum 2-3 gün sonra hiç hevesim kalmıyor.

Ne yapmalıyım? nereden başlamalıyım, biliyorum aranızda websitesi gayet iyi yerlere gelmiş kişiler var, güzel paralar kazanıyorlar, birçok yan site açıp onlardan da para alıyorlar, ama ne yapmalıyım, bana lütfen bir yol gösterin.

Artık bir işe girip o işte ilerlemek istiyorum, ne yapayım film sitesi mi açayım, blog açıp alıntı ama özgün içerik mi gireyim, kişisel sayfa açıp günlerimi mi özetleyeyim, facebookda sayfa açıp hit mi kasayım, oyun sitesi mi açayım napayım, boş boş işlerle uğraşıyorum, artık gelir haline getirme zamanı geldi de geçiyor birikimlerimi :(
Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Arestr Arestr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Devoloper
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad N** C**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 403 / 143
  • Ticaret 0, (%0)
aynı sorun bende de mevcut hocam başlayıpta yarım bıraktığım projelerin haddi hesabı yok

FULL STACK WEB DEVELOPER

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Belki bu sektör size göre değildir? İşe girin çalışın.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

LeoneKG adlı üyeden alıntı

Belki bu sektör size göre değildir? İşe girin çalışın.

Bu saatten sonra öyle bir seçenek olduğunu sanmıyorum yazılım okuyorum ben malesef, aslında malesef değil zevk alıyorum ama yapacak bir şey bulamıyorum :/

wmaraci
wmaraci

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
SunSky Ben sizin yerinize olsam birkaç tane kaliteli wordpress tema yapar Envato'da satarım. Geçen baktım ortalama satılan bir temanın bile 200 satışı mevcut. 50 dolardan 200 tanesi 10.000 dolar yapıyor. Bunları gördükçe kafamı duvarlara vuruyorum keşke zamanında php öğrenseydim diye.
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

bTORUN bTORUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek satis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
bence blog en iyi tercih olur. hem herşeyi barındırabilir. hem de isteğiniz yöne genişletilebilir. özgünlük size hiti ve başarıyı getirecektir. photoshop vb bilgileriniz görsellerde de sizin özgün içerik sağlama işinizi kolaylaştıracaktır. diğerişlere atılsanızda blog mutlaka size gerekli

İnanın bunu çok defa görmüşümdür. hani "Akıllı düşünene kadar deli oğlunu everir" diye bir laf var ya hiç bekleme hemen başla bu durumda sizi gayet iyi anlıyorum. Vakit kaybetmeyin.

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Bir şeyler mecburiyetten yapılmamalı. Bir ömür geçireceksiniz neticede. Ayrıca bu işleri yapan firmalar var. Staj ya da direkt çalışma ile de geliştirebilirsiniz kendinizi. Araştırın madem. Ayrıca kendinizi tam anlamıyla adayamıyorsanız, adayabileceğiniz şeyin karşınıza çıkmasını bekleyin.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

renpeli adlı üyeden alıntı

SunSky Ben sizin yerinize olsam birkaç tane kaliteli wordpress tema yapar Envato'da satarım. Geçen baktım ortalama satılan bir temanın bile 200 satışı mevcut. 50 dolardan 200 tanesi 10.000 dolar yapıyor. Bunları gördükçe kafamı duvarlara vuruyorum keşke zamanında php öğrenseydim diye.

Teşekkür ediyorum o konuya hiç girmemiştim, kolaymıdır zormudur bir bilgim yok araştıracağım bir kenara not ettim, script olarak blog tasarımları kodlayabilirim ama başka scriptlere entegre temalar nasıl yapılır pek bilgim yok teşekkür ediyorum :)

bTORUN adlı üyeden alıntı

bence blog en iyi tercih olur. hem herşeyi barındırabilir. hem de isteğiniz yöne genişletilebilir. özgünlük size hiti ve başarıyı getirecektir. photoshop vb bilgileriniz görsellerde de sizin özgün içerik sağlama işinizi kolaylaştıracaktır.

İnanın bunu çok defa görmüşümdür. hani "Akıllı düşünene kadar deli oğlunu everir" diye bir laf var ya hiç bekleme hemen başla bu durumda sizi gayet iyi anlıyorum. Vakit kaybetmeyin

Hocam peki yazdım yazdım ilerleme olmadı, kendimi nasıl telkin edeceğim, zihnimden "salla gitsin" lafını nasıl sileceğim onu yapamıyorum :(, bir de bahsettiğim gibi en iyi konu hangisidir bilemiyorum teknoloji blogları deseniz ortalık kaynıyor, haber blogları deseniz ohoo, kişisel bloglar da can çekişiyor bence, fikir kıtlığı sıkıntım var sanırım :(.

LeoneKG adlı üyeden alıntı

Bir şeyler mecburiyetten yapılmamalı. Bir ömür geçireceksiniz neticede. Ayrıca bu işleri yapan firmalar var. Staj ya da direkt çalışma ile de geliştirebilirsiniz kendinizi. Araştırın madem. Ayrıca kendinizi tam anlamıyla adayamıyorsanız, adayabileceğiniz şeyin karşınıza çıkmasını bekleyin.

Teşekkürler bakalım bekliyoruz ne çıkacak ne kaçacak :o

// ek olarak söylemeyi unutmayayım, ben biraz büyük düşünüp küçük kalanlardanım, mesela kanarya forumu açan bir arkadaş vardı konusunu okumuştum biraz önce, başardığından bahsediyordu, ama bana böyle kanarya forumu basit geliyor, hani içimden kim girerki sadece kanaryalarla ilgili bir siteye diyorum, oysaki çok kişi girebilir, adam kendince bir başarı kazanmış, ama ben küçük görüyorum, işe bak ki ben o başarıyı bile yakalayamıyorum, büyük işlere girmek istiyorum, kanaryadan başlamak yerine direk çiftlik kurmak istiyorum, umarım anlatabiliyorumdur :(

ysrsmhh ysrsmhh Sosyal Medya! Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci & WebMaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 751
  • Beğeniler 127 / 183
  • Ticaret 12, (%100)
Kimse emeklemeden koşmaz hocam :)
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Wmaraci'nin site araçları tarzında ip sorgulama vs gibi siteler yapabilirsin. Her bir aracı üç gün içerisinde sıkılmadan bitirirsin php biliyorsan. Sonra canın istediğini veya tutanları geliştirirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al