freelance iş ilanları

Sosyal medya uzmanı nedir

6 Mesajlar 847 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

entrepreneur entrepreneur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek İsci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Sosyal medya uzmanı veya sosyal medya pazarlamacısı ne yapar tam olarak?

wmaraci
reklam

Inal Inal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEO Expert | Pazarlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 480 / 327
  • Ticaret 31, (%97)
Kısaca sosyal medya uzmanı şudur hocam bir markanın veya işletmenin ziyaretçisini müşteriye dönderme kapasitesine sahip sosyal medya kullanıcısıdır. Yani gerek paylaşımları gerek sponsor olayları ile ilk önce ziyaretçiyi hesaba çeker. Daha sonra sayfada tutar kaybetmez daha sonra ise ziyaretçiyi müşteriye çevirir.

entrepreneur entrepreneur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek İsci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Inal adlı üyeden alıntı

Kısaca sosyal medya uzmanı şudur hocam bir markanın veya işletmenin ziyaretçisini müşteriye dönderme kapasitesine sahip sosyal medya kullanıcısıdır. Yani gerek paylaşımları gerek sponsor olayları ile ilk önce ziyaretçiyi hesaba çeker. Daha sonra sayfada tutar kaybetmez daha sonra ise ziyaretçiyi müşteriye çevirir.

Hocam mesela ben pazarlamaya ve sosyal medya pazarlamasına ilgi duyuyorum mesela u konuda işveren ler referans istiyor ben bu işe nasıl girebilirim.

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Hocam mesela ben pazarlamaya ve sosyal medya pazarlamasına ilgi duyuyorum mesela u konuda işveren ler referans istiyor ben bu işe nasıl girebilirim.

Bu işi facebook'da takılarak öğrenenlerdensen girmen zor, mecbur okulunu okumak gerekir. Okumak bile yetmeyebilir, mutlaka eğitim programlarına katılarak kendinizi geliştirin ve sertifikaların etkisi büyüktür.

wmaraci
wmaraci

Inal Inal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEO Expert | Pazarlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 480 / 327
  • Ticaret 31, (%97)
entrepreneur hocam şayet yaşınız 48 ise ve temel eğitim yoksa firmalar zor alır ama derseniz ki ben gelişeceğim tabiki şöyle önce sosyal medya kavramını çözün sosyal medya sadece Facebook Twitter değildir. Daha sonra ise kullanıcıların sizin kategorinizde neleri sevdiğinizi tespit etmeniz gerekiyor. Mesela futbolda maç özetleri ilgi geçer, uçak biletinde indirim ile çekersiniz. Daha sonra ise ücretsiz veya çok cüzi şeyler ile müşteri çekmeye ve sorunları gidermektedir. Artık insanlar sosyal medyadan şikayetlerini iletiyor ve ÇÖZÜLÜYOR ÖRNEĞİN THY daha bu konuda kitap yazılır da kısaca hocam

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
Dijital pazarlama ya da medya ve iletişim okuman gerekir. Ne okuduysan ya da ne okuyorsan o işi yap.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al