wmaraci reklam

Telefon garanti süresini bulma kanıtlama

8 Mesajlar 1.281 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar merhabalar. Benim bir sorunum var ve sizden yardım etmenizi rica ediyorum.

20.04.2016 yılında Türk ******* üzerinden tahahhüt ile aldığım bir akıllı telefonum var. Bu telefonun ücreti faturaya yansıyarak ödeniyor. Telefon arızalandı ve servisisne gönderdim. Servisi bana garantisinin dolduğunu söyledi. Fakat dolması mümkün değil. Onlara göre telefonun garantisi 19.05.2015 tarihinde başlamış ve 19.05.2017 tarihinde bitmiş. Fakat 19.05.2015 tarihinde telefonu satın almamıştık bile. Bu tür ürünlerin garantisini IMEI'den buluyorlar diye biliyorum. Fakat garanti sürecinin de ben telefonu satın aldığım tarihten itibaren başlaması gerekiyor.

Elimde sadece tahahhüt kağıdı var. Fatura falan da vermemişler sanırım. Bu kağıtta bir sürü gereksiz bilgi kampanya koşulları falan yazıyor. Bu kağıt ile garanti kapsamını doğrulayacaklarını sanmıyorum.

Arkadaşlar bu sorunumu nasıl çözebilirim? Eğer çözemezsem fatura olarak 214 TL gibi bir ücret istiyorlar.

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Nereden satın aldıysan oraya gitmelisin ve adına ait faturayı taratmalısın. Veri tabanlarında faturalar bulunuyor. İsmini söylersen tarama yaparlar ve faturayı sana teslim ederler. Durumu izah etmeden önce sadece faturayı kaybettim, garantiye göndereceğim demeni öneririm. Zaten faturayı vereceklerdir ve sende servise iletebilirsin.

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Bu tarz evrakları hep dosyalamışımdır tavsiye ederim.
NumanABi

kişi bu mesajı beğendi.

MUWWEN MUWWEN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front and Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 13 / 27
  • Ticaret 18, (%94)
USglm 20.04.2016 tarihinde işlem yaptığın Türk ******* bayisine giderek faturanı tekrar alabilirsin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
USglm

Teknolojik ürünlerde ürünün garantisi firmaya yollandığında başlar onlar bunu belirtmiştir.Ancak siz ürünü firmadan satın alırken firma size yeni bir garanti hizmet tarihi belirler ve o tarihten itibaren garantiniz başlar.Bunu da kanıtlamak için aldığınız yere gidip faturayı almalısınız.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

reload58 adlı üyeden alıntı

Nereden satın aldıysan oraya gitmelisin ve adına ait faturayı taratmalısın. Veri tabanlarında faturalar bulunuyor. İsmini söylersen tarama yaparlar ve faturayı sana teslim ederler. Durumu izah etmeden önce sadece faturayı kaybettim, garantiye göndereceğim demeni öneririm. Zaten faturayı vereceklerdir ve sende servise iletebilirsin.

alemburda adlı üyeden alıntı

Bu tarz evrakları hep dosyalamışımdır tavsiye ederim.

Saklayacak evrak yoktu sıkıntı o zaten :)

MUWWEN adlı üyeden alıntı

USglm 20.04.2016 tarihinde işlem yaptığın Türk ******* bayisine giderek faturanı tekrar alabilirsin.

tayfun29 adlı üyeden alıntı

USglm

Teknolojik ürünlerde ürünün garantisi firmaya yollandığında başlar onlar bunu belirtmiştir.Ancak siz ürünü firmadan satın alırken firma size yeni bir garanti hizmet tarihi belirler ve o tarihten itibaren garantiniz başlar.Bunu da kanıtlamak için aldığınız yere gidip faturayı almalısınız.

Arkadaşlar teşekkür ederim bu arada. Türk ******* merkezine gittim bana fatura vermediklerini söylediler. Biz fatura vermiyoruz tahahhüt kağıdı veriyoruz dediler. Garantisinin geçmiş olduğunu söylüyorlar dedim bunları gönderebilirsiniz dediler. Biraz denedim ama fatura vs alamadım sadece aylık telefon faturası veriyorlarmış. Tahahhüt kağıdını gönderdim. Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar gönderdiğim evrakı kabul etmediler. Turk ******* ise biz zaten tahahhüt kağıdı dışında bir şey vermiyoruz diyor. Müşteri Temsilcisi gidin tahahhüt kağıdına IMEI yazsınlar kaşeletin kabul edebiliriz dedi. Pek sanmıyorum ama. Bayağı uğraştırıyorlar. Gelişmeleri aktarmak istedim.

23759 23759 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 166 / 91
  • Ticaret 10, (%100)
Tüketici haklarına başvurun hocam geçte olsa paranızı alma ihtimali vardır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al