wmaraci reklam

Themeforest Tema İadesi Nasıl Yapılır?

15 Mesajlar 9.825 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Uzun zamandır çözümünü pm ile soranlar vardı. Açıklığa kavuşturup kendi sitemde paylaştım. Yararlı olması için WMaracı platformunda da paylaşmak istedim.

WordPress Themeforest, Activaden, Audiojungle, Graphicdriver, codecanyon gibi büyük webmaster kodlama, grafik gibi satış yapan Envato şirketi bir çok kişinin bilmediği bir şey yapıyor. Beğenmediğiniz, beklemediğiniz veya hayal kırıklığı yaşadığınız, yanlışlıkla aldığınız gibi tasarım, grafik, kod, video gibi şeyleri iade etmeniz mümkündür. Fakat unutmayın 12 ay içinde paranızı harcamazsanız paranız siliniyor.

Öncelikle Themeforest ve Envato hesabınıza giriş yapınız.
Bu adresten iade formu sayfasına girin ve doldurun.
Neye göre yazacaksınız?
Öncelikle sorununuz neyse açıklayın, beğenmediniz mi? Yada istediğiniz gibi değil mi? Destek sorunları mı var? Resimli yada videolu kanıtlarla yazınıza ekleme yapın. Bunun için iyi bir İngilizce bilmeniz, yada uygun olarak çevirmeniz gerekiyor. Neyse ki kendimin çevirmiş olduğum, az çok İngilizcem ile yaptığım bir yazı vardı, o sayede temayı iade etmiştim. Bunu kendinize göre düzenleyip temanızı iade edebilirsiniz.

Hello Envato. I bought [tema adı] theme. Please get back this theme, and within a few weeks I will get a new theme from you. [tema adı] theme,not as easy as it looks. I want this, and I promise I will not give up again. I’m glad if you agree my request. Thank you for your help.

Eğer sorununuz yavaşlık ise, ekleme olarak “Theme Slowly:” iki nokta üst üstenin yanında kanıtınız olan gtmetrix yada diğer sitelerden aldığınız istatistiki girin. Keza bozuluk veya yardımda 1-2 gün gibi gecikmeler varsa kanıt eklemeniz daha hızlı çözüme ulaştırır. Fakat unutmayın ki, 5 gün kadar sürebiliyor ve e-posta adresinize mesaj geliyor. Bunu iyi değerlendirin, çünkü iade etme hakkınız 2’ye düşüyor :) Toplamda 3 kez iade yaptım, 3(.) iademde gelen mesaj, son kez iade ettiğim, daha da iade edemeyeceğimi söylediler. Dikkat edip, düzgün tema tasarımları almaya dikkat edin.

Ayrıca bunlar codecanyon yada diğer servisler için de geçerlidir.

Kaynak: http://cmdlock.com/webmaster/themeforest-tema-iadesi-nasil-yapilir/
steel mustafa335

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

alejandro23 alejandro23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 5 / 21
  • Ticaret 18, (%100)
Bende bir tema almıştım ve gerçekten çok yavaştı bu yolu bilmediğimden direk olumsuz yorum yapmıştım, adam da yorumu sil,paranı iade edeyim tema da sende kalsın dedi, dediğini de yaptı ama temanın bende kalması bişey ifade etmedi
recepozturk mustafa335

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

alejandro23 adlı üyeden alıntı

Bende bir tema almıştım ve gerçekten çok yavaştı bu yolu bilmediğimden direk olumsuz yorum yapmıştım, adam da yorumu sil,paranı iade edeyim tema da sende kalsın dedi, dediğini de yaptı ama temanın bende kalması bişey ifade etmedi

Doğru temanın kalması birşey ifade etmiyor. Çünkü güncellemelerden yararlanamayınca hataları tek başına çözmek gerekiyor. Bende 3 adet böyle tema var, pek işime yaramıyor.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Jarida aldım fakat bu temanın ana sayfası aşağı doğru hızlı kaymıyor takıla takıla iniyor neden acaba

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

steel steel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ne yaptığı belli değil
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 756
  • Beğeniler 961 / 70
  • Ticaret 12, (%92)
Hocam bende bi script aldım ve demolara bakarken yanlış içeriğe bakmışım ve satın aldım ancak istediğim script o değil nasıl iade edebilirim ? iade formu adresini bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
mustafa335

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Yazıyı okursanız orada yazmaktadır. Help centerden refund kısmından yapıyorsunuz.

yelkovan yelkovan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 65 / 65
  • Ticaret 14, (%100)

steel adlı üyeden alıntı

Hocam bende bi script aldım ve demolara bakarken yanlış içeriğe bakmışım ve satın aldım ancak istediğim script o değil nasıl iade edebilirim ? iade formu adresini bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu sayfadan ulaşabilirsiniz?
mustafa335

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
İade sayfası nerde hocam bende aldım bi tema verdim 150 Tl boşa gitti :D
mustafa335

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
http://themeforest.net/refund_requests/new bu adresten ulaşabilirsiniz.

Tuba Tuba WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek ---
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 74 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Ne güzel en azından iade edilebiliyor. Yabancı temaların farkı diyebiliriz. Yerli bir tema aldım, temayı istediğiim gibi editleyebileceklerini söylediler ancak sözlerinde durmadılar. verdiğim parayı boş verip daha önce satın aldığım bir temayı aldım. Ama o sıralar bilmiyordum optimizasyon filan ki yazılımcısınada demiştim temada sıkıntı yaşar mıyım hayır dedi tabiki. Ancak şimdilerde temada istemediğim özellikleri tek başıma kaldırmak durumunda kaldım. Güya Türk yazılımcıdan aldık ki destek olsun. Ama destek istiyorsunuz. Ve yazılımcı size olur ama bende bilmiyorum bende deneyerek yapacağım diyor. :)

komik işte para teklif ediyorsunuz kabul etmiyor. 2 gün geçiyor para istiyor. o sıraya kadar siz yol almış oluyorsunuz. Yeni bir sorun daha çıkıyor. Bu sefer para teklif etmeden destek istiyorsunuz, belki yardımcı olur. ki ilk zamanları destek oluyordu bu yüzden ikinci temayı almıştım.. Siz neden bu işin ücretini sormuyorsunuz diyor. Saçma sapan işler...

En iyisi yabancılar ile çalışmak demek...Konu için teşekkürler. Bir gün lazım olabilir.
mustafa335

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al