wmaraci reklam

Bilişim hukuku hakkında danışmak isteklerinizi sorabilirsiniz

77 Mesajlar 12.269 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MYSQL MYSQL Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Java+MYSQL
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 2, (%0)
Hukuk fakültesi okuyan avukatı savcısı o kadar dirsek çürütüyor. Siz ders alıyorsunuz ben danışmanım diye yakında tıp diploması olmayan doktorlarda olursa açıkçası şaşırmam.

wmaraci
reklam

Setrazor Setrazor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 4, (%100)
Bir bilişim açmak istiyorum alt bayi olicagim olacağım ust şirketin urununu kendi sitemde saticagim ust sirket fatura kesicez benim vergi ys yok sucmu adamın urununu kendi sitemde saticam

beyuzman beyuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster - Mühendis
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad I** I**
  • Mesajlar 1391
  • Beğeniler 515 / 228
  • Ticaret 67, (%99)
Benimde sormak siteedğim var burdan sorayım hocam adamın biri bana yazarlık yapıyor editörlük sitemde siteme hergün 5 içerik girmesi gerekiyordu 1 yıl boyunca öyle anlaştık karşılığını verdim ama hep kopya spin içerik giriyor aynı kişi benim ***.net hesabımı veridyen.com domain firması hesabımı isimtescil.net firmasının hesabımı bu 3 hesabımı da ele geçridi şifrelerini değiştirdi hepsini beli bir süre sorna uğraştıktan sonra geri aldım ve tüm bunları yaptığını da skypeden itiraf etti tümy azışmalarımız skypede var hesaplarımı çaraklen kullanıdığı mail ip adresi herşeyi var ismi soy ismi yeri yurdu benden özür diledi yaptım bir hata dedi herşeyi ben yaptım dedi tüm kanıtları elimde var bana yaklaşık 700 Tl gibi bir zarar ugratı sitemi kopya içerik girdiği için spama koydu acaba şikayet etsem ne olur zararımı nasıl geri alırım bir ceza alır mı ?

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
MYSQL Değerli Kardeşim Siz websitesi veya Mysql veya java için müşterilerinize ve çevrenize anlatırken yapılması gerekenleri diplomanızlamı anlatıyorsunuz ben yargı merci değilim kardeşim hukuk bölümü hukuktadır. Bilişim bölümü bilişimde ben ülkemde insanların kişisel verilerini korumalarını ve mağdur olmuş ve mağdur duruma düşmemeleri için abilik yapıyorum konulara bakarmısın senden rica etsem şimdi siz bir hastaneye girdiğiniz doktor sizden rontgen istedi hemen çektirip geleyim dediniz kapıyı kapatıp koridora çıktınız bir temiz personelinede sorabilirsiniz bir doktorada bir hemşireyede rontgen bölümü nerede diye ki sizin benim gibi birisine sordunuz doktorun tibbi sekreterine onun elindeki eğitim ne ise benimkide o dur bırakım köstek olmayı destek olalım birbirimize diploması olan doktor dedikleriniz bu işin erbabları bilişim suçları şube müdürlüğü adalet saraylarındadır.Değerli kardeşim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
beyuzman Değerli kardeşim Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir. Bilişim Sistemine Girme Ve Orada Kalma Suçu diye aratır iseniz bu yazdıklarıma ulaşabilirsiniz sizin durumunuz biraz daha farklı anlaşmalı bir durum söz konusu olduğundan burada sizin rızanız ile gelişen bir takım olaylarlar gelişmiş izinsiz bir giriş yok ise o ip adresi ve yazışmalarınız somut delil olarak dosyada yerini alabilir kayda değer ve geçerli bir kanıt ise aslında bu anlattıklarınızın söyle bir tabiri var biliyorum hizmetli iken görevi kötüye kullanma suçu bir avukat ile görüşmeniz bence daha mantıklı çalınan hesaplarınız için bilişim suçları şube müdürlüğüne online olarak başvuru yapmanız halinde en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına konuyu anlatır bir şikayet dilekçesi ile birlikte başvurmanız gerekmektedir.Açıklamalı bir geri dönüş alacaksınız öncelikle bunu yapmanız gerekir savcılık tarafından soruşturma ve kovuşturma adımlarında bilişim suçlarına gerekli belgeler gönderilir ve çalışmalar başlatılır Türk Cumhuriyeti Kolluk Kuvvetleri ve Hukuk Mensubları gereken yönlendirmeyi size en şekilde yapacağını unutmayınız
beyuzman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
Setrazor Değerli kardeşim merhaba öncelikle sorunuzu gayet iyi bir şekilde anladım alt bayilik almadığınız ve çalışıyorsunuz bunda yasak olan bir durum yok o sizin bayilik anlaşmanıza bağlı üst firma sizin müşterilerinize fatura kesebiliyorsa inanın bunun yasal olup olmadığını bilmiyorum sonuç itibariyle kdv yi siz ve şirket ödüyor fakat aracı bir komisyon veya adına fark faturasıda denilebiliyor zannediyorum aslında bu konunun direk muhattabı Muhasabeciler Mali Müşavirler dir.Onlardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Bilişim hukuku ve bilişim suçlarını ilgilendiren bir durum söz konusu değildir.Değerli Kardeşim

beyuzman beyuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster - Mühendis
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad I** I**
  • Mesajlar 1391
  • Beğeniler 515 / 228
  • Ticaret 67, (%99)
Teşekkür ederim hocam şunu belirteyim kişi benden izinsiz ve habersiz hesaplarımı çalmıştır sadece editörlük yaptığım siteme ben izin verdim girip yazı girmesine onuda doğru yapmıyor tekrar teşekkür ederim bilisimhukuku

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
rica ederim elinizdeki materyelleri ses kaydı yazışmalar ip adresleri vb. delil niteliği taşıyacak her türlü bilgiyi cumhuriyet başcılığına giderek ücretsiz olarak mağduriyetinizi anlatarak ilk adımı atar ve inşallah haklılığınız sizi galip getirir çok geçmiş olsun
beyuzman

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Bilişim cezasından 9 ay cezaevinde "tutuklu" statüsünde bulunmuş birisi olarak söylüyorum.
Maalesef Türkiye adalet sisteminde Bilişimin "B" si bile oturmuş değil sırf bu yüzden bu yaştan sonra Üniveriste sınavını geçeceğimi bilsem hukuk okucağım neredeyse.

Sebep;

Siz istediğiniz kadar iyi bir,
Bilişim Danışmanı
Bilişim avukatı
Bilişim bilir kişisi olun
maalesef anlatıklarınız ve mesnetli sunduğunuz kanıtlar bile hakim'in anlayacağı/algılayacağı kadardır.

Türkiye'de aslında suç olan "Bilişim Suçu" o kadar çok işleniyor ki fakat adalet sistemimiz ne yazık ki bunların %95'i suç olarak bile algılamıyor ve dosyaların birçoğu takipsizlik ile sonuçlanıyor.

Kendim defalarca dolandırıldım kanıtları ile savcıların, mahkemede hakimlerin önüne koydum ne mi oldu. tüm masrafları ödediğim ile kaldım hep.

9 aylık süreçte yaklaşık 200 üzerinde "bilişim davası" inceleme ve takip etme fırsatı buldum.
Dosyaların %90'ı düştü ya da ceza alması gerekenler ceza bile almadı.

bu yüzden burada da hep olabildiğince umutsuzca da olsa tavisyede bulunuyorum.

Ne diyelim güzel ülkem bu işi de öğrenecek.

Başarılar Hocam

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
cthax Kardeşim geçmiş olsun tekrarını yaşamaman dileğiyle konuyu baltamaya çalışan arkadaşlar oluyor ne yazıkki bilişim hukuku henüz ülkemizde çok yeni sizinde benimde örnek teşkil etmemiz gerekir son sözü söyleyecek olan merci her zaman adli yargıdır ben ve sizde dahil şimdi size söyle bir örneği özetleyeyim müsadeniz ile ;Bundan birkaç yıl önce Davalı olarak duruşmaya katılan bir karı koca nın davacı olduğu adam bayanı facebook üzerinden takibe almış rahatsız ediyor mesaj gönderiyor heryeri yapıyor hakim sorar davalı tarafa şikayetinizi tekrar anlatın bana bu adam mesaj gönderiyor her şeyimi beğeniyor beni dürtüyor diyince hakim bey senin utanmıyorsun elin karısını dürtmeye diyor hakimin anladığı kadına dokunduğu fiziksel olarak, ama facebook üzerinden bu dğrtmenin bir uyarı olduğunu bilmiyor ve zaten bilgisayar ve facebook bilgisi olmadığı için bu tavırla yaklaşıyor Sonuç olarak artık bir dvd televizyonları hatırlayın icat edildikten ne kadar zaman sonra bize gelirdi yıllar sonra haberimiz olurdu şimdi en basit örnek bir tema themeforestten yüklendiği anda haberimiz oluyor veya cep telefonu satışa çıktığında o günlerde bize gelmese bile türkiyeden birileri gidip tanıtımını yapıyorlar neredeyse dünya ile aynı hıza yetişiyoruz çinden beğendiğimiz bir şeyi alabiliyoruz boyutu fiyatı fark etmeksizin işte bu anlattıklarım vizyontele filminede konu olmuştur istanbulda olan bir haber bize gazeteler 2 gün sonra geliyor diyordu haberimiz olurdu diyorlar hatırlayanlar olursa mekanizmamız şuan çok iyi durumda yeni nesil fevkalade mükemmel artık türkiye gelişiyor talihsizlik ve şansızlığınız diyelim dilediğimiz herşey hepimizin gönlünce olaması dileğiyle mesela aynı konuda bir istanbulda bulduğunuz kararla izmirdeki farklı sonuçlanabiliyor ön göremiyorsunuz bilişim danışmanı sizi billendirir avukat olsun veya olmasın bilişim hukuku avukatlarımız sizi savunur bilişim suçlarımız vatanın gururu bilirkişilerimiz tecrübeli diğer adli mercilerde kanun maddelerinin yetersizliğinden şikayetçi olduklarınıda belirtmem gerekir sağlıcakla kalınız allaha emanet olun

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al