wmaraci reklam

Film İndirme Sitesi Uyarısız Suç Duyurusunda Bulunabilir mi ?

26 Mesajlar 3.935 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NeMerak NeMerak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 14 / 213
  • Ticaret 11, (%100)
Site adresinizi öğrenebilir miyim?

VaveTR
wmaraci
reklam

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Dava açma hakları her zaman saklıdır. Önceden ihtarat yapma zorunlulukları yoktur. Ama önce ihtarat yapmamış olmaları da sizin elinizi güçlendirecektir. Sonuçta söyleseler derhal kaldıracaktım vs. Diyebilirsiniz...
(Şikayetçi tarafı bilmemeniz gayet normal, bu bilgiler aleni verilmez. Avukatınız varsa ilgili dosyadan yasal olarak ulaşabilir. Siz de savcılık kalemine sorabilir bir deneyebilirsiniz. En azından vekillerine ulaşmak ve uzlaşmak adına)

++Ayrıca öyle 20k 30 k gibi bedellerle kanmayın!Ve sakın ödemeyi kabul de etmeyin. Sunucularınızda barindırmıyorsunuz sonuçta...

nostardamus nostardamus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
söylediğkleriniz içimi rahatlattı teşekkürler dediğim gibi bilmiyordum daha önce farklı fimler için mail yoluyla uyarı aldım ama bu sefer herhangi bir uyarı almadım ve sitedeki filmerin tamamını kaldırdım

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

NeMerak adlı üyeden alıntı

Site adresinizi öğrenebilir miyim?

sitemde ki film bölümünü tamamen kaldırdım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
sunucu ve hosting hizmeti aldığım firmaya ulaştım herhangi bir uyarı vs gönderilmemiş

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
nostardamus
"Herhangi bir uyarı almadım" şablonuna takılıp kalmışsınız. Bu oldukça yanlış bir tutum. Siz zaten en başında suç işlemişsiniz. Yani size ait olmayan bir yayının emek hırsızlığını yapıp bunu izinsiz şekilde paylaşmışsınız. Birisi filmleri telif hakkı ödemeden "çalmış" ve bir yerlere yükleyip yayınlamış, sizde oradan alıp yayınlıyorsunuz. Sizde bu hizmet hırsızlığına devam edip, hırsızlığa çanak tutuyorsunuz demektir. İnsanlar o filmleri çekmek için milyon dolarlar harcıyor. Filmlerde oynayanlar buna emek ve zaman harcıyor, siz oturduğunuz yerden iki link kopyalayıp embed yaparak hizmet sunuyorsunuz.

Soru şu. Sizin bunu yapma hakkınız var mı?
Her noktasında her dakikakısnda emek harcayıp ter döktüğünüz, para gömdüğünüz, kendi geliştirdiğiniz özgün bir şeyiniz olsa ve bunu birileri alıp orada burada yayınlasa ve siz bundan ciddi bir gelir elde edeceğinizi düşünürken, zarar etseniz tekrar bir üretim yapar mısınız?

2019 Ocak ayından itibaren Uluslararası Online Bilgi alışverişi kabul edildikten sonra değil film yayınlamak, internetten alıp kullandığınız özellikle kişisel, özel çekim görselleri kullanmak bile suçtur.

Eğer "ben öderim telifi" derseniz, bunun devamının da geleceğini unutmayın. O kadar çok telif ödeyecek bütçeniz varsa gidin adam gibi bir kaç filmin telif hakkını yatırın başınızı ağrıtmadan yayınlayın. Yoksa bu film işlerini bırakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bu gibi basit düşünce ile ben yapmadım, benim sitemde barınmıyor, ben bilmiyordum vs gibi yalanlara artık bilişim suçları kanmıyor.
johntitor37

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
dediğim gibi gerçekten bilmiyordum bilseydim doman ve hosting bilgilerimi farklı bir isimle yabancı bir firmadan ve whis bilgisi gizli bir şekilde alırdım ayrıca siteme iletişim bilgileri vs koymazdım her şeyi gizli bir şekilde yürütürdüm ama herhangi bi bilgim yoktu o güne kadar bir film sitesi değil sitem blog forum karışımı bir şey film bölümünü tamamen kaldırdım bu olayı duyduktan sonra

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

nostardamus adlı üyeden alıntı

dediğim gibi gerçekten bilmiyordum bilseydim doman ve hosting bilgilerimi farklı bir isimle yabancı bir firmadan ve whis bilgisi gizli bir şekilde alırdım ayrıca siteme iletişim bilgileri vs koymazdım her şeyi gizli bir şekilde yürütürdüm ama herhangi bi bilgim yoktu o güne kadar bir film sitesi değil sitem blog forum karışımı bir şey film bölümünü tamamen kaldırdım bu olayı duyduktan sonra

Bu gibi işlere girilirken, önce araştırmalısınız. Mutlaka bir hukuki boyutunun olduğunu düşünmeliydiniz.
Artık olmuş olan, bundan sonrası için bir ceza ödeyeceksiniz. Artık avukatların inisiyatifine kalmış.

Güzel bir söz vardı, aklımda doğru kaldıysa...;
Kimileri hayatı yaşayarak öğrenir, bu en güzeli ve doğru biçimidir. Kimileri ise okuyarak öğrenir. Bu da en akıllıca yoludur. Kimileri var ki para harcayarak öğrenir. Hep ama hep harcarlar, sadece harcarlar ve hayatı satın aldıklarını sanırlar fakat sadece hayatlarını sattıklarını düşünemezler.

• Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
uyarınız için teşşekürler bundan sonra daha dikkatli olacağım peki hukuk i alanda bilginiz varmı cezadan yırtma olasılığım nedir yada takipsizlik kararı gelirmi çünkü kuaförcüler bile yorum yaptı tam olarak ne yapıcağımı bilmiyorum her kes bir şey diyorum avukatım sorun olmaz diyor ama forumlar bambaşka bir şey söylüyor

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)

nostardamus adlı üyeden alıntı

uyarınız için teşşekürler bundan sonra daha dikkatli olacağım peki hukuk i alanda bilginiz varmı cezadan yırtma olasılığım nedir yada takipsizlik kararı gelirmi çünkü kuaförcüler bile yorum yaptı tam olarak ne yapıcağımı bilmiyorum her kes bir şey diyorum avukatım sorun olmaz diyor ama forumlar bambaşka bir şey söylüyor

Size acizhane tavsiyem, avukatınızla ilerleyin. Buralarda daha fazla yazarak kafanızın da daha fazla karışmasına müsade etmeyin.👍 Hakkınızda hayırlısı, hayat devam ediyor.
nostardamus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al