wmaraci reklam

Resim sitesi icin 3330 euro ceza

20 Mesajlar 3.018 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Kingjames adlı üyeden alıntı

Çok açıklayıcı değil. 3330 Euro göndermi demiş? yoksa ıvır zıvır dan dolayı 3330 euro gönder demiş?
Resimin anonim olduğunu, Google de Bir çok örneğin olduğunu belirten bir mail at sende.
Ben bugüne kadar böyle şey duymadım.. yersennnn...
Hangi mahkeme kararı ile istemiş ?
3330 Euro yu Verirsen Resim sitende dursun.. vermessen Sil demek istemiş sanırım

Google'da bir çok sitede olması bir resmi anonim hale getirmez. Kış Uykusu filmi onlarca sitede var bu film anonim haline mi geldi?
Resmin kaldırılması için bir hak ihlalinin durdurulması için mahkeme kararı gerekmez.
Resmin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabiliyorlarsa arkadaşın kaldırması zaruridir.

wmaraci
reklam

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba dostlar :) denizbabasi Kotil NTBol
denizbabasi Kotil 53456

kişi bu mesajı beğendi.

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Google'da bir çok sitede olması bir resmi anonim hale getirmez. Kış Uykusu filmi onlarca sitede var bu film anonim haline mi geldi?
Resmin kaldırılması için bir hak ihlalinin durdurulması için mahkeme kararı gerekmez.
Resmin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabiliyorlarsa arkadaşın kaldırması zaruridir.

Açıkcası Salağa yattım.. anladınmı :). nereden aldın bu resimi? Şuradan :. bla bla bla

picpickle picpickle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 18 / 10
  • Ticaret 2, (%100)

Kingjames adlı üyeden alıntı

Çok açıklayıcı değil. 3330 Euro göndermi demiş? yoksa ıvır zıvır dan dolayı 3330 euro gönder demiş?
Resimin anonim olduğunu, Google de Bir çok örneğin olduğunu belirten bir mail at sende.
Ben bugüne kadar böyle şey duymadım.. yersennnn...
Hangi mahkeme kararı ile istemiş ?
3330 Euro yu Verirsen Resim sitende dursun.. vermessen Sil demek istemiş sanırım

Almanya'da bir avukat göndermis, mahkemeye gitmeden önce bu 3330 + 800 euro avukat masrafini talep ediyor. parayi vermiyorum kaldirdim desemde ekran goruntusu almislar mahkemeye gideceklermis. parayi ver mahkemeye gitmeyelim diyor.
Normal sahistan gelse cok takmicam ama resmi bürosu olan basbaya bir avukat 11 sayfa yazi yazmis. kanun manun belirtmis.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

picpickle adlı üyeden alıntı

tsk ederim aciklamaniz icin.
Bulundugum ülke Almanya, problem su ki, sizin belirttiginiz gibi olmadi. yani kaldirilmasini istemeden direkt avukata vermis. Kendisi parayi alamasa bile avukatlik masrafi diye avukat da 800 euro istiyor.
biz lisans bölümünde zaten belirttik, resmin sahibi bize basvuru yaparsa resim siteden kaldirilir diye. bu durumda hic bildiri göndermeden piyasada ne kadar wallpaper sitesi varsa para talep edilsin, ne guzel bir gelir kaynagi.

Önce resmi cek sonra internete at, sonra tutmasini bekle ve her siteden 3000 euro.

Almanya'da fikri sinai haklar yasası nasıldır bilmiyorum. Ancak bizim kanunun uluslarası hukukla eşit olması gerekiyor. Böyle sadece avukat aracılığı ile mahkeme kararı olmadan direk 3000 euro ödemek zorundasın gibi bir infaz süreci olmaz. En azından bu cezayı avukat infaz etmez, edemez. Bir mahkeme süreci olmadan sizin savunmanız alınmadan ülkenizdeki mahkemelerde dava tanınmadan parayı sizden tahsil edemezler. Siz resmi kaldırın kaldırdığınızı belirtin.

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 18 / 10
  • Ticaret 2, (%100)

hocam problem resmi kaldirma olayi degil, 500-600 bin civari resim var. 1 tane kalkmis hic problem degil.
adamlar kaldirin talebi olmadan para kesmisler. sorum da böyle uyari olmadan bu sekilde istenen para ve avukatlik parasi benden alinabilirmi? uyari olsada kaldirmasam hakli dicem.
Arti adamlar bana ispat etmediler resmin kendilerine ait oldugunu.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

hocam problem resmi kaldirma olayi degil, 500-600 bin civari resim var. 1 tane kalkmis hic problem degil.
adamlar kaldirin talebi olmadan para kesmisler. sorum da böyle uyari olmadan bu sekilde istenen para ve avukatlik parasi benden alinabilirmi? uyari olsada kaldirmasam hakli dicem.
Arti adamlar bana ispat etmediler resmin kendilerine ait oldugunu.

Şimdi ezbere konuşmak istemiyorum Almanya'daki fikri sinai haklar yasasını okumadan, incelemeden. Yasayı bir okuyayım Türkçe'sini forumdaki avukat arkadaşla da paylaşayım ona göre konuşalım.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam şu sonradan 800 euro ve kapatalımı sadece biz türkler yapar zannediyordum ama demek kanadalılarda yapıyormuş.
picpickle

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 18 / 10
  • Ticaret 2, (%100)

Şimdi ezbere konuşmak istemiyorum Almanya'daki fikri sinai haklar yasasını okumadan, incelemeden. Yasayı bir okuyayım Türkçe'sini forumdaki avukat arkadaşla da paylaşayım ona göre konuşalım.

Tamam cok tsk ediyorum. Ben dediginiz gibi resmi kaldirayim kendilerine de mail atayim. hatta avukatina mektup seklinde göndereyim. Mektubu aldigim tarihi, kaldirilma tarihi falan belirteyim.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Tamam cok tsk ediyorum. Ben dediginiz gibi resmi kaldirayim kendilerine de mail atayim. hatta avukatina mektup seklinde göndereyim. Mektubu aldigim tarihi, kaldirilma tarihi falan belirteyim.

Şimdi okudum anladığım kadarıyla bu uyar-kaldır prensibi Alman fikri mülkiyet kanununda mevcut değil. Cezalar ve tedbirler çok daha sıkı. Torrent üzerinden sadece seed yapılarak oluşacak ihlallerde dahi cezai işlem uygulanabiliyormuş. Avukatın masraf talep etme hakkı var. Müvekkelinin istediği ücreti talep etme hakkı var. Ayrıca mahkemeye verme hakkı da mevcut. Şimdi şu aşamada sizin yapmanız gereken karşı taraftan söz konusu içeriğin taraflarına ait olduğunu ispatlamasını istemeniz. İlk olarak karşı tarafın yüzde yüz içerik sahibi olduğundan emin olun. Sizden ödemenizi istediği rakam bana kalırsa abartılı. Siteniz üzerinden kaç kişiye ulaşmış bunun tespit edilmesi gerekir ne kadar zarara uğramış belirlenmesi gerekir. Ben sizin yerinizde olsam en kısa sürede Alman fikri mülkiyeti kanunu üzerinde uzmanlaşmış bir avukat ile iletişime geçerdim.

Türkiye'yi bir çok açıdan eleştiriyoruz ancak böyle konularda Avrupa'da bizim kadar rahatı az bulunur. Aynı durum Türkiye'de yaşansa resmi kaldır sonrasında bak keyfine 2-3 ay sonra yeniden eklersin derdik. Ancak Almanlar her konuda olduğu gibi telif hakları konusunda da çok hassas.
melankolia picpickle

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al