wmaraci reklam

Topluluk Kurmak Yasal mı?

18 Mesajlar 3.508 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mehmetsariarslan mehmetsariarslan Ogrenciye.NET |Kurucu Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 44 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Bu iş tutar veya tutmaz; sen bu işe ne kadar para koyabilirsin şuan? En önemli kısmı bu. Yapılmamış bir şey yapmak para demektir. Herşeyi bedavaya yada ucuza getireceğini falan zannediyorsan hiç yorma kendini.

wmaraci
reklam

NumanABi NumanABi --> numanozdemir.com <-- Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)
mehmetsariarslan fazla para yatırmaya gerek yok,domain alsam yeter.Sunucum var zaten.
Bir de belki reklam için az bir şey ayırabilirim.

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bir hasta için bağış toplanmıştı ondwn biliyorum. Söyle ki eğer kişi olarak bağış toplayacaksan bunu bulunduğun ilin valiliğine söyleyip yapabiliyorsun. Sadece bulunduğun ilde toplayabiliyorsun. Ama tabi kimse detaylı araştırmadigi için baska ilden de gönderilse hesaplanmiyor. Birde senden net miktar istiyorlar yani 20 bin tp diyorsan 20 bin tl toplayabiliyorsun. Fazlasına izin yok. Toplayacak kişinin banka hesabını bildiriyor sun. Onların gözetiminde oluyor hesap. Süre istiyorlar 1 yıl diyelim o süre boyuncs toplayabiliyorsun. İkinci sene büyük ihtimalle miktar toplantımissa tekrar izin vermiyorlar.
NumanABi

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

• Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)
sofu44 toplamayız biz de o zaman. :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kodshop kodshop Anlatamıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 157 / 160
  • Ticaret 0, (%0)
Kendi çapınız'da birşeyse gerek yok hiçbirşeye resmi olacaksa bildirmeniz'de araştırmanızda fayda var

BLOG : www.jdsezer.blogspot.com

Muhammedchan Muhammedchan sencesaglik.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)
Merhabalar,

Dernek kurmak için bir dizi işlemler yapmanıza gerek bulunmuyor. Bir dilekçe ile belediyeye dernek kurduğunuzu bildirmeniz yeterli oluyor.

Sonrasında kırtasiyecilerden alacağınız bir fatura destesi ile aldığınız bağışlara fatura kesebilirsiniz.

Ancak dikkat edilmesi gerken bir husus bulunuyor alınan paralar ticarete hiçbir şekilde harcanmayacak. Aldığınız paraları üye kartlarına dernek harcamalarına yada üye etkinliklerine harcamanız gerekiyor.

Vergi mükellifi olmadığınız için faturalar vs. için muhasebeci tutmanıza gerek yok.

Projenizi de iyi bir şekilde tanımlamanız gerekiyor. Örneğin ben oyunseverler ismini duyunca hangi insan oyun sevdiği için dernek yada bir topluluk üyesi olur dedim.

Ancak siz tüm oyun severleri bir araya getirip etkinlikler düzenleyerek hem tanışma hem de kaynaşma amacı taşıdığınızı yada daha yaratıcı bir fikriniz olduğunu kanıtlamanız gerekiyor. Bu durumu da dernek kurarken anlatmanıza gerek yok.

Olası bir polis kontrolünde çalışmalarınızın ve niyetinizin kanıtlanması için belirlemeniz gerekiyor dedim. Yoksa kanarya sevenler derneği gibi kuş topluluğu altında kumar vs oynama yada kara para aklama suçuna maruz kalabilirsiniz eğer sizi sevmeyen birisi şikayet ederse tabi ki.

• Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)
Muhammedchan yok hocam dernek kurmayı araştırdım ben de zahmetli bir iş maalesef.Neyse...

Muhammedchan Muhammedchan sencesaglik.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)

NumanABi adlı üyeden alıntı

Muhammedchan yok hocam dernek kurmayı araştırdım ben de zahmetli bir iş maalesef.Neyse...

Tamamdır umarım fikrinize daha kolay bir yön bulup hayata geçirirsiniz, hayatta bir fikir sunup bunun peşinden gidenleri daima destekliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al