wmaraci reklam

Turkcell Avukatı Mail Yolladı

145 Mesajlar 26.986 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cyber33 cyber33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster Adayı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
2010 yılında bu tarz bişey benim de başıma geldi çok bilindik bir firmanın isminin önüne tr koyup satın aldım site o kadar hızlı yükseldi ki resmi siteyi bile geçti şaka yapmıyorum :) sonra firma iletişime geçip lütfen başındaki tr yi kaldırın ve siteye devam edin sonra ben de sitenin sonuna fan kelimesi ekleyip devam ettim tr li olanı da benden satın aldılar ama ucuza kapattılar saflığa denk geldi :) benim bildiğim şu an eğer bir paylaşım olmazsa domain siz de ama marka ile ilgili paylaşım olursa sıkıntı en büyük örnek kanal d örneği var sanki
Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

scripthizmetleri scripthizmetleri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siz site içeriğini silin domaini devir etmeyin.

81137 81137 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1185
  • Beğeniler 211 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
Turkcell logo ve özgün içeriklerine ait herhangi bir paylaşımın olmadığı sürece kardeşim dilediğin gibi kullan.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
hayatında kendi adına dava açılmamış, alan adı piyasası ile gram bilgisi olmayanlar hala sal diyor :D Gidin örnek olayları inceleyin. Turkcell ismini ne amaçla alsın başka diye yazmış birisi, adam belki hobi amaçlı elinde domain biriktirmeyi seviyor kime ne? Kendinizi firma yerine koyun demiş hiç güleceğim yoktu. Koca firma kafasını çalıştırıp alsaymış. Milyonluk şirket 100 TL verip alan adı almak için cimrilik mi yaptı?

Davayı kazanmak için alan adını elinde tutanın yapması gereken tek şey, alan adını niye aldığını açıklaması. Turkcell ile alakasız birşey türetmeli.
Örnek kötü niyetli kullanım davası: https://www.wipo.int/amc/en/domains/search/text.jsp?case=D2014-1392

Turkcell ile alakalı herhangi birşey olmadığı sürece bir problem yok.

İnatla boş yapmaya devam edenler;

https://www.wipo.int/amc/en/domains/decisions/text/2010/d2010-2109.html
Bipixel Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2760
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Komedi sitesi yapmanızı öneririm turkcell ile ilgili içerik olmadığı sürece kimse alamaz o domaini kim ne derse desin vermeyin olmadı bana devredin benden alsınlar 😀
Siz dert etmeyin boşda dursa bir sıkıntı olmaz avukata selam söyle akıllı olsaydıda alsaydı şimdi 100 katını verip alsın vermeyin kesinlikle verin diyenlerede aldırış etmeyin.
biletshop Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

seditio.com.tr - dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 25 tl bakiye hediye

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

hayatında kendi adına dava açılmamış, alan adı piyasası ile gram bilgisi olmayanlar hala sal diyor :D Gidin örnek olayları inceleyin. Turkcell ismini ne amaçla alsın başka diye yazmış birisi, adam belki hobi amaçlı elinde domain biriktirmeyi seviyor kime ne? Kendinizi firma yerine koyun demiş hiç güleceğim yoktu. Koca firma kafasını çalıştırıp alsaymış. Milyonluk şirket 100 TL verip alan adı almak için cimrilik mi yaptı?

Davayı kazanmak için alan adını elinde tutanın yapması gereken tek şey, alan adını niye aldığını açıklaması. Turkcell ile alakasız birşey türetmeli.
Örnek kötü niyetli kullanım davası: https://www.wipo.int/amc/en/domains/search/text.jsp?case=D2014-1392

Turkcell ile alakalı herhangi birşey olmadığı sürece bir problem yok.

İnatla boş yapmaya devam edenler;

https://www.wipo.int/amc/en/domains/decisions/text/2010/d2010-2109.html

Atladığınız bir husus var maalesef: marka sahibi domain almak zorunda değildir. Dolayısı ile neden sen benden önce almadın, salakmısın falan diyemezsiniz.

Az marka tescili nedir araştırın öğrenin.

• Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
yilmaz70 ben örnek yolluyorum, siz ise kulaktan dolma bilgi ile bana geliyorsunuz :) Sağolun söylediğinizi bilmiyordum. Adam onu "turkcell" ile alakalı olmayan birşey için kullanacak.
Ondan kanald alan adını alamadı(en çok bilinen olduğu için ve türk olduğu için bunu yazıyorum). Piyasada bunun gibi birçok örnek mevcut. Hala boş yazı yazıyorsunuz. Sıfır örnek. Buyrun örnek yollayın bende anında karşı tez sunayım.
Senin marka tescil olayı domain piyasasında aynı mantık ile işlemiyor.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

yilmaz70 ben örnek yolluyorum, siz ise kulaktan dolma bilgi ile bana geliyorsunuz :) Sağolun söylediğinizi bilmiyordum. Adam onu "turkcell" ile alakalı olmayan birşey için kullanacak.
Ondan kanald alan adını alamadı(en çok bilinen olduğu için ve türk olduğu için bunu yazıyorum). Piyasada bunun gibi birçok örnek mevcut. Hala boş yazı yazıyorsunuz. Sıfır örnek. Buyrun örnek yollayın bende anında karşı tez sunayım.
Senin marka tescil olayı domain piyasasında aynı mantık ile işlemiyor.

Tamam ben bu yaşıma kadar kulaktan dolma bilgiler ile yaşadım.

Oldu mu?

• Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
yilmaz70 örnek veremeyip, olayı farklı yerlere çekip beni doğruladığınız için teşekkür ederim.

Zaten sizin savunduğunuz birşey de yok. Ben turkcell alan adını alamaz ve kişiye yaptırım uygulayamaz diyorum. Ancak siteyi bu şekilde de kullanamaz. Siz direk turkcell şunu bunu yapar alan adını sal başın ağrımasın diyorsunuz. Konu dışına çıkarak tartışmamak adına içerik dışında size birşey yazmıyorum.
AtaTekin

kişi bu mesajı beğendi.

Serbay54 Serbay54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 27 / 59
  • Ticaret 18, (%94)
Peki,
Bu alan adını ben değil de Türk olmayan birisi kayıt edip domain satan açık arttırma sitelerine yönlendirmiş olsa idi o zaman da devir edin mi diyeceklerdi acaba🤔

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al