wmaraci reklam

YouTube embed ile şarkı paylaştığım için 10 bin ₺

38 Mesajlar 8.320 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

btnaslan btnaslan Bilinen Hayatı Kodlayın Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek WebMater, Seo, YouTuber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 131 / 220
  • Ticaret 16, (%100)
YouTube embed suç değildir. Telif atan arkadaş sanırım telifin ne olduğunu bilmiyor. O arkadaş bunu okuyorsa şunu iyi okusun: “Şarkın veya içeriğin çalınıp bir yerde paylaşılır ve ondan para kazanılırsa o zaman telif hakkına girer”

wmaraci
reklam

muHAfiz muHAfiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
özet: yazık harçlığı olmayan öğrencinin peşine düşenlerin ekmeğe muhtaç olmalarını temenni ederim. bence uzlaşma yoluna gitme, olay mahkemeye gitsin. kendini iyi ifade eder ve olayı doğru şekilde anlatabilirsen bence dava düşer. yani aslında embed koduyla onlara maddi kayıp değil, aksine kazanç sağladığını vs. örneklerle anlat. bu hukuk bürosu çok kişinin haksız yere canını yaktı, yakmaya devam ediyor. herkes davadan korktuğu için, sicilime vs. işlemesin diye bunların talep ettiği parayı veriyor, bunlarda azıttıkça azıtıyor gibime geliyor. davada haksız bulunman bana göre imkansız ama olduki hakim teknolojiye çok yabancı ve seni suçlu buldu diyelim. en fazla sana bi ceza verirler o da 5 yıl içinde benzer suçu işlemessen düşer. bana göre yaptığın bir suç değildir.

örnek sonuç: Hükmün açıklanmasının geri bırakılması, sanık 5 yıl süreyle denetime tabii..

konuyu şu an baştan sona okuyamadım ama senin mesaja göre yazıyorum hocam, sosyal medyada paylaşılıp ve dağıtıma açılan bir içerik için senden ekstra olarak hak talep edemezler bence de. videoyu paylaşıma açıp yayınlamak, embed kodunu kullanabilirsiniz demek oluyor, çünkü isterse bunu kapatabiliyor. hem açıp hem de telif melif ayağına milletin peşine gitmeleri baştan kötü niyet taşıdıklarını gösteriyor. sonuçta sen de buna göre embed ile sitene ekliyorsun ve aslında bu elemanlara faydan oluyor. google aramalardan konuna gelen kişi, yazıyı okur ve videoyu da izlerse direk reklam gelirini onlar sağlıyorlar. yani sen bunların üstünden para kazanmıyorsun, bunlara sen kazanç sağlıyorsun. üstüne daha telif melif ayağına hak talep edip dava açmaları burada söylemeyeceğim bir şey oluyor. uzlaşmayı falan kabul etme, çünkü uzlaşmalık bir durum yok, mahkemeye gitsin olay, aşağıdaki avukatın sitesinden de ilgili yazıyı oku, ona göre güzel bir savunma hazırla. duruşma günü belli olunca, sadece mahkemede savunma yapma! mahkemeden bi 10 15 gün önce savunmanı yazılı olarak dosyaya koydur ve bunların hukuku kötüye kullanıp haksız zengin olma peşinde olduklarını da özellikle belirt. hakim dava öncesi dosyaya göz atar, mahkemede heyecanlanırsın belki her şey aklına gelmez. mahkeme günü de yazılı savunmamı tekrar ediyorum, telif ihlali yapmadım, durum böyle böyle der özet geçersin, bir şey çıkacağını sanmıyorum ama bu yapılan ağır terbiyesizlik ve gerçekten hukuku kötüye kullanmak bana göre...

https://tolunayakay.av.tr/web-sitelerinde-embed-kod-ile-muzik-veya-video-paylasimi-telif-hakki-ihlaline-neden-olur-mu/
looktr mehmet01 1ncimirac

kişi bu mesajı beğendi.

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
İki seçeneğin var; ya direnecek ve sağlam bir savunma ile mahkemeye burada suçlu olmadığını ve hiçbir kazanç elde etmediğini, embed kodlarının önce ne manaya geldiğini, yayıncı tarafından da istenirse YouTube panelinden kapatılabileceği ve dolayısı ile böyle bir paylaşıma izin verilemeyeceğini izah edip talebin kötü niyetli olduğuna işaret edip kabul etmeyeceksin.

Diğer seçeneğin ise 9.000 TL. Yi ödeyip bir daha "Share" butonlarına küsecek ve korkuyla yaşayacaksın...

Hukuki dayanak eksiğiniz mevcut maalesef, bilirkişi raporlarına da süresi içinde itiraz edilebiliyor. Unutmayın, zayıf ve cılız kalsa da hukuk HERKES İÇİN!
Seçim sizin, geçmiş olsun...

omergundogar omergundogar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 34 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Embed özelliğini kapatabilirlerdi. Embed kod herkese açık bir şekilde paylaşılabilmesi içindir

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

MedyaErdinc MedyaErdinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
hocam uzamaz bence, oldu da uzarsa senden birşey çıkaramazlar diye düşünüyorum. bu işlemin herhangi bir suçu yok o kod paylaşılmak için konuluyor, dendiği gibi kapatabilme şansı da var video sahibinin

⚡️EN KALİTELİ ⚡️ EN SADE ⚡️ En UYGUN SOSYAL MEDYA HİZMETLERİ ⚡️www.TakipServisin.Com⚡️

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)
İhlal teşkil ettiği iddia edilen sayfa hala yayında ise paylaşabilir misiniz? Gerçekten inanılmaz, embed kodlarının paylaşılmasına izin verilen bir yerden aldığınız videoyu sadece tanıtım amacıyla kullanmanız durumunda böyle bir durum ile karşılaşmıyor olmanız gerekiyor.

Lütfen ihlal ettiği iddia edilen sayfanın linkini paylaşır mısınız?

Lawyer

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)
youtube embed kodu yurtdışında yasak değildir ve hiç birşey yapamazlar youtube de kopyalanamaz yazmıyor o yüzden hiç birşey çıkmaz

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)
YouTube, DailyMotion gibi sitelerde yer alan videoların, ilgili web sitesinin Embed kodu açık bir şekilde kullanıcılarla paylaşması halinde, web sitesi sahiplerinin kodu kendi sitesinde paylaşması kural olarak telif hakkı ihlali sayılmaz. bu yazıyı o uzlaştırmacıya gönderin ve her iki kişi hakkında manevi dava açın

acabuco acabuco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 3, (%100)
1 tl bile vermek zorunda degilsin.

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
İngiltere devlet kanalı BBC'nin jenerik müziğini indirip, fotoğraflarımla oluşturduğum videoda kullanmıştım. Bir de tutup Twitter'da BBC'yi mention yaparak paylaşmıştım. Dilerim ki BBC de bana dava açmaz. :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al