wmaraci reklam

YouTube embed ile şarkı paylaştığım için 10 bin ₺

38 Mesajlar 8.333 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

1ncimirac 1ncimirac Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, bu konuyu sizin başınıza da böyle bir olay gelmesin diye açıyorum.

Başlıktan da anlatyacağınız üzere YouTube embed kod ile bir şarkıs paylaştığım için hakkımda şikayette bulunuldu. Dosyam şuan uzlaşmada. Benden bir kısmı peşin gerisi taksit 10000₺ para istediler ilk etapta. Ama öğrenci olduğum için o denli bir parayı ödeyemeyeceğimı söyledim. Bunun üzerine 5 bin ₺ teklif etmiştim ancak teklifinizi arttırın diyerek onu da kabul etmediler.

Neredeyse uzlaşma sürecinin sonuna geldik ve benden peşin 9 bin ₺ ücret istiyorlar. Bu denli bir parayı ödememin imkansız olduğunu onlara defalarca kez söyledim ancak beni dikkate almıyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum. Uyku düzenim alt üst oldu. Derslerime odaklanamıyorum. Çok muğlak bir konu olduğu için mahkemeye gitmeyi de pek istemiyorum açıkçası. Bu konulardan anlayan bir arkadaş bana yol gösterebilir mi? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Sezen Aksu ablan ile iletişime geç derim. Ara, email at, mektup yolla. Ticari bir kazanım elde etmediysen iyi niyetini göster.

http://www.ilgikolik.com

Javadanadam Javadanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 474
  • Beğeniler 331 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
Para koparmaya çalışıyorlar sakın verme açsınlar davalarını, youtube embed paylaşmak suç değildir hatta teşekkür etmeleri gerekiyor. İçin rahat olsun hiç bir şey olmaz buna benzer bir konu açılmıştı onu okuyabilirsin.
looktr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

SEBTURKA adlı üyeden alıntı

Sezen Aksu ablan ile iletişime geç derim. Ara, email at, mektup yolla. Ticari bir kazanım elde etmediysen iyi niyetini göster.

Ulaşmaya çalıştım hocam ama hiçbir şekilde ulaşabileceğim bir araç bulamadım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

Javadanadam adlı üyeden alıntı

Para koparmaya çalışıyorlar sakın verme açsınlar davalarını, youtube embed paylaşmak suç değildir hatta teşekkür etmeleri gerekiyor. İçin rahat olsun hiç bir şey olmaz buna benzer bir konu açılmıştı onu okuyabilirsin.

Evet hocam suç değil ancak dediğim gibi avukatlarla konuştum mahkeme önünde durumu anlatamıyoruz diyor. Sanırım kanun yetersiz kalıyor bu durumda.

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
Bu ülkede kanun örümcek ağı gibi. Neler neler yetersiz, nice saçma şeyler için cezaevine giriliyorda... ancak bu konuda avukatının bir yanlışı var. embed paylaşımın ne olduğunu bilmiyor sanırım. keşke uzlaşmasan. mahkeme sana adli ceza verse 10bin vermez. işte o uzlaştırmacılarda insanları korkutup para koparıyorlar. hatta o kadar **************ki bazıları sen uzlaşmasan bile sahte evrak düzenleyecek kadar... memlekette adaletin hukukun geldiği noktaya bak işte.
1ncimirac

kişi bu mesajı beğendi.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

abdakgl abdakgl YouTube Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)
embed kodu kullanılmak için vardır Youtube'da video yüklerken bunu kapatabiliyorsun. Eğer kapatmadıysan ben embed kullanımına izin veriyorum demektir.
sergennaslan hlsbhr cybercyborg

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Evet öyle hocam. Ceza mahkemesinden 10 bin ₺ ceza çıkmaz ama ceza mahkemesi bittikten sonra tazminat davası da açıyorlar. Her neyse ne yapacağımı bilmiyorum. Kimsede vicdan kalmamış sanırım. Herkese teşekkürler arkadaşlar.

• Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

abdakgl adlı üyeden alıntı

embed kodu kullanılmak için vardır Youtube'da video yüklerken bunu kapatabiliyorsun. Eğer kapatmadıysan ben embed kullanımına izin veriyorum demektir.

Ben de öyle biliyorum hocam ancak bu konuda uzman avukatla konuştum mahkeme önünde durumu anlatamıyoruz diyor. Bilirkişiler de tanındık isim görünce genelde aleyhe rapor tutuyormuş. Hayırlısı ile çözelim şu işi de hayatım alt üst oldu zaten bu iş yüzünden.

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu gibi durumlarda senin gibi mağdur olan kişileri bulun. Bir araya gelin, sosyal medyada etiket oluşturun. Daha önce karikatür davası vardı. Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Aklıma şimdilik bunlar geldi.
1ncimirac Xson

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al