wmaraci reklam
lidertakipci

Android haber ve destek blogum...

3 Mesajlar 548 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

emekliwebmaster emekliwebmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek emekli
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Slm. Arkadaşlar 4 aydır bu blogla uğraşıyorum,henüz 18 yazım var ve mobilde paylaş butonunu çalıştıramadım.Bu konuda yardıma ihtiyacım var.
Amacım adsense e başvurmak.Blogum hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Siten hakkında düşüncelerim söyleyim ya da gözüme batan kısımlarını söyleyim, ister uygularsınız ister uygulamazsınız size kalmış birşey.

1. Logo kesinlikle değiştirilmeli.
2. Android hakkında herşey diye bir site başlığı olmamalı. Android'in içerisinde belli bir alana yönelmelisiniz ve o alana yönelik site başlığı kullanmalısınız. Zamanla kategorinizi genişletip, sitenizi android hakkında herşey ortamına dönüştürebilirsiniz.

Bu dediğimi şöyle açıklayım, "herşey" tabiri size birçok şey paylaşacakmısınız gibi düşünce verebilir ama aksine senin blog yazmanı kısıtlıyor. Ne yazacağını bilemiyorsun vs.

3. Yazı başlıklarında imla hataları var, okurken dikkatimi Google Pixel Bekleyenlere Müjde başlığı dikkatimi çekti Google Pixel'i diye belirtseydiniz ufak imla hatası dikkatimi çekmezdi.

4. Bir yazınıza girdiğim ve sanırım siz etiket mantığını kategori olarak algılamışsınız. Çok çok kötü bir görünüm vermektedir ve seo açısından da size eksi olarak dönecektir.

http://i.hizliresim.com/Mo666M.png

5. Sitenin en sonunda yer alan Google+ butonu ve arşiv kısmı oraya olmamış ya sağ kısımda ki sidebar'a ekleyin ya da tamamen kaldırın.

Bu söylediklerim girdiğim anda direkt gözüme çarpan kısımlardı, düzeltirseniz daha elde tutulur ve okunabilecek bir blog sayfasına sahip olursunuz.

Blogunuz hazırlerken, blogumu okuyan birisi rahat dolaşabilir mi? rahatca yazılarımı dikkati dağılmadan okuyabilir mi? bunları düşünerek blogunuzu tasarlarsanız ve yazılarınızı buna göre yazarsanız ilerleme kaydedersiniz.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

emekliwebmaster emekliwebmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek emekli
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
İlginiz için çok teşekkür ederim Hüseyin bey.

Önerilerinizi her zaman dikkate alacağım.Bu ilk blogum olduğu için işin doğrusunu sadece internette arayıp bulmaya çalıştım,bu yüzden bir çok hatam var. Kafama takılan bir kaç şey var yazdıklarınız arasında. Bu konularda ufak bir yorum daha yaparsanız sevinirim.

1. Daha öncede logomu değiştirmem gerektiğini önermişlerdi .o zaman sadece site ismi yazıyordu,ve ben bu logoyu 20 gün önce seçtim.Kimse bana bir öneride bulunmadı.Nasıl bir logo seçmemi öneriyorsunuz?. Bu 2. logom ayrıca 1 kez daha değiştirsem sıkıntı olurmu?

2. Etiketler ise temanın orjinalinde böyle. Breadcrumb eklentisinin seo açısından çok faydalı olduğunu okumuştum bir yerde. o yüzden kaldırmışken geri yükledim. Sizce gereksizse kaldırabilirim.

3.Google+ ve arşiv bölümünü ise sadece anasayfanın alt kısmı geometrik olsun diye koydum oraya.
site hızı açısından anasayfada fazla yayın olsun istemedim,kaldırsam sidebar aşağı doğru uzayıp gidiyor. Bildiğim kadarıyla Adsense için anasayfa görüntüsü çok önemliymiş.Sizce sidebardaki en gereksiz şeyler nelerdir ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al