Blog Yazarlarına Birkaç Tavsiye

30 Mesajlar 3.754 Okunma
smmexpress

OkuMag OkuMag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Tanıtım Fotoğrafçısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Son mesajınıza kadar ben de birşeyler dersiniz de haklı çıkarsınız diye bekledim ancak 80-90 hit sözünüzü duyunca CyberAngle arkadaşıma hak veriyorum...

Gayrimenkul Uzmanı https://eceurunlu.com.tr
wmaraci
reklam

CyberAngel CyberAngel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Artvin
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

MertKoseoglu adlı üyeden alıntı

Bence siz de anlamamışsınız hocam ;) Arkadaş blogunu ziyaret eden kullanıcı kitlesinin gayet bilincinde. Gözlemlerini paylaşmak istemiş. Konuyu baltamak değil de paylaşım yaptığı için saygı duymak gerekir.

Benim demek istediğim arkadaşın yazdıkları yüzünden anlaşılmadı.Ama konuyu baltalamamak lazım tabi ki.O yüzden haklısınız.Yalnız şuna bir açıklık getirmek istiyorum son olarak.

Benim mızmızlandığım falan yok.Sadece Google'ın adaletsiz davrandığında dikkat çekmek istedim.Yoksa bu zamanda özgün yazmanın, sade ve anlaşılır tasarım kullanmanın ve sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunun herkes farkındadır.Ama herkes bu tavsiyelere uyup okunur bir blog olmuyor ne yazık ki.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

CyberAngel adlı üyeden alıntı

80 - 90 civarı hitle blog yazarlarına tavsiye mi veriyorsun hocam ? Hemde alıntı tavsiyeler.. Benim demek istediğim çok farklı bir şeydi...Peki siz bildiğiniz gibi devam edin.Başarılar dilerim.Umarım hak ettiğiniz yere gelirsiniz.

GÖRDÜĞÜM EKSİKLİKLER :) şu kısmı kavrayalım önce bütün konuyu okuyanlar olarak; Hit merkezli sıkıntılar değil hocam. Bir sitenin renklerinin boğuk olması, grafiksel canlılığının olmaması direkt hit sorunu değil. Dolaylı yoldan hit sorunudur, bu yüzden bunları diyebileceğimi düşündüm, siz hak etmediğimi düşünüyorsanız, serbestsiniz.

Ellerinize kelepçe vuran yok, he bu kadar süredir kendinizi tatmin edecek başarıya ulaşamadıysanız ve bunu belirtiyorsanız bu şekilde, benim de ellerime kelepçe vuran yok ben de yazarım olası doğruları.

Varsın işiniz gücünüz hit olsun ne diyeyim. Hit düşkünü gibi davranmaya gerek duymuyorum ben. Ben halimden memnunum, başkalarının eksikliklerini de düzeltmeye isteğim var. Siz ve kendine ders çıkartmak istemeyen bütün herkes hariçtir bu yazım tamam mıdır :)

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

OkuMag adlı üyeden alıntı

Son mesajınıza kadar ben de birşeyler dersiniz de haklı çıkarsınız diye bekledim ancak 80-90 hit sözünüzü duyunca CyberAngle arkadaşıma hak veriyorum...

3 başlık değil de kenarda bekleyen 1500 kelime daha ilave etsem o yazıya gıkınız çıkmazdı da 80 90 ı görünce konuşuyorsunuz neyse hocam. Bir sonraki konumda görüşmek üzere. Yorumunuz için teşekkürler :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Artvin
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

GÖRDÜĞÜM EKSİKLİKLER :) şu kısmı kavrayalım önce bütün konuyu okuyanlar olarak; Hit merkezli sıkıntılar değil hocam. Bir sitenin renklerinin boğuk olması, grafiksel canlılığının olmaması direkt hit sorunu değil. Dolaylı yoldan hit sorunudur, bu yüzden bunları diyebileceğimi düşündüm, siz hak etmediğimi düşünüyorsanız, serbestsiniz.

Ellerinize kelepçe vuran yok, he bu kadar süredir kendinizi tatmin edecek başarıya ulaşamadıysanız ve bunu belirtiyorsanız bu şekilde, benim de ellerime kelepçe vuran yok ben de yazarım olası doğruları.

Varsın işiniz gücünüz hit olsun ne diyeyim. Hit düşkünü gibi davranmaya gerek duymuyorum ben. Ben halimden memnunum, başkalarının eksikliklerini de düzeltmeye isteğim var. Siz ve kendine ders çıkartmak istemeyen bütün herkes hariçtir bu yazım tamam mıdır :)

Konu niye sürekli bana dönüyor hocam ?

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Konu niye sürekli bana dönüyor hocam ?

Konuya "ben" sıfatı ile girdiniz. Sizi ilgilendiren bir sorunla da kapattınız, ondan olabilir mi?

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)

Benim demek istediğim arkadaşın yazdıkları yüzünden anlaşılmadı.Ama konuyu baltalamamak lazım tabi ki.O yüzden haklısınız.Yalnız şuna bir açıklık getirmek istiyorum son olarak.

Benim mızmızlandığım falan yok.Sadece Google'ın adaletsiz davrandığında dikkat çekmek istedim.Yoksa bu zamanda özgün yazmanın, sade ve anlaşılır tasarım kullanmanın ve sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunun herkes farkındadır.Ama herkes bu tavsiyelere uyup okunur bir blog olmuyor ne yazık ki.

Size hak vermiyor değilim. Ben de blog yazıyorum, fakat hit kaygısı gütmeden. Blog yazmak benim için bir ihtiyaç. Benim makalemi hiç değiştirmeden kopyalayan adam benden 3 kat daha fazla hit alabiliyor, forumlarda okuyoruz böyle yazıları. Siz 6 yıldır blog yazdığınıza göre eminim belirli bir okuyucu kitlesi edinmişsinizdir. Soru, bu takipçilerinizin size ne kadar hit getireceği. Demek istediğim google'nin adaletsizliğinden yakınıyorsanız size daha çok hit getirecek portal tarzında siteler düşünmelisiniz. Herkes bu tavsiyelere uymalı, evet. Okunur bir blog olabilmek içinse belirli bir tarzınız olmalı. Süha arkadaşımızın yaptığı gibi herkesin bildiği konuları farklı bir bakış açısıyla değerlendirmek veya mizahi bir anlatımla yazmak sizin tarzınızı ortaya koyar. Belki size akıl verecek yaşta değilimdir fakat bu alternatifleri düşünürseniz google'ı pek takmamaya başlayacağınıza eminim.

• Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Artvin
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Konuya "ben" sıfatı ile girdiniz. Sizi ilgilendiren bir sorunla da kapattınız, ondan olabilir mi?

Siz daha fazla kişiselleştirmeden burada bir son veriyorum.Blogunuzu takip ediyorum.Başarılar diliyorum.

OkuMag OkuMag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Tanıtım Fotoğrafçısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Yok, yargılama beni ... Dedim ya son mesajına kadar kendini haklı çıkaracak( bana göre ) bir şeyler yazmanı umdum. Ama elini vicdanına koyarak sen kendin söyle, sitenin başlangıç tarihinden bugüne 1 yıl geçmiş ve 80-90 günlük hite razı, hatta mutlu olduğunuzu belirtiyorsunuz. Elbetteki bu sizin kişisel tatmininizdir ve saygı duyarım. Ancak aynı kategorideki rakip siteleri ( ben kimseyle rekabet etmiyorum ki avuntusuna sığınmadan ) incelemekte , hitlerine ve pr değerlerine bakmanızda fayda var. Ben bir edergi çıkartıyorum, benim de wordpress tabanlı ( http://okumag.com ) ve benim de 1 yıllık sayılır sitem. PR değerim 3, günlük hit miktarım 300 civarları ... Ancak kendi adıma hala mutlu değilken Süha kardeşim senin yazını polyannacı bir yaklaşım olarak görmekten kendimi alamıyorum... Bu yazının altında sitenin benzer konularında yazan arkadaşlardan farklı birşey yazmanı beklediğim için de beni yargılama dedim :)

Gayrimenkul Uzmanı https://eceurunlu.com.tr

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

OkuMag adlı üyeden alıntı

Yok, yargılama beni ... Dedim ya son mesajına kadar kendini haklı çıkaracak( bana göre ) bir şeyler yazmanı umdum. Ama elini vicdanına koyarak sen kendin söyle, sitenin başlangıç tarihinden bugüne 1 yıl geçmiş ve 80-90 günlük hite razı, hatta mutlu olduğunuzu belirtiyorsunuz. Elbetteki bu sizin kişisel tatmininizdir ve saygı duyarım. Ancak aynı kategorideki rakip siteleri ( ben kimseyle rekabet etmiyorum ki avuntusuna sığınmadan ) incelemekte , hitlerine ve pr değerlerine bakmanızda fayda var. Ben bir edergi çıkartıyorum, benim de wordpress tabanlı ( http://okumag.com ) ve benim de 1 yıllık sayılır sitem. PR değerim 3, günlük hit miktarım 300 civarları ... Ancak kendi adıma hala mutlu değilken Süha kardeşim senin yazını polyannacı bir yaklaşım olarak görmekten kendimi alamıyorum... Bu yazının altında sitenin benzer konularında yazan arkadaşlardan farklı birşey yazmanı beklediğim için de beni yargılama dedim :)

Tamam ben de şunu diyorum toplam 1500 kelime olarak 3 yazım var, hazır adlı bir klasörümde. 500 civarı kelimeli yazılar. Bu yazılar ise cidden yazı içi seo, site içi seo konularını içeriyor ve adım gibi emin olduğum şey şu ki; Bazı arkadaşlarımın o yayınlayacaklarımı yapmadıklarını biliyorum. Yayınlayınca bilmeyenler faydalanıyor mu, evet. Ben yazılarımı yayınlayarak hitimi yükseltiyor muyum, evet. Yavaş olmasında bir sorun yok benim için. pr güncellemesinden önce link tanıtım yazısıdır uğraşmadım hiç. O yüzden kaçırdık güncellemeyi :D

Bir sene de olmadı ayrıca 7 8 aydır yayında site, gördüğüm pr güncelleme sayısı 1 iken bu kadar gaddar olunmaz bence. Ben şunu diyeyim yaptığımın karşılığının bu olduğunu bildiğimden memnunum. Bu gün "1k hit alıyorum günlük-aylık" vs diyen kişinin sitesine girdiğimde, boş beleş (yukarıda örneklerini verdim, başka örnekler de bulurum) yazılarla o hiti aldığını hepimiz anlamıyor muyuz :) Ben öyle yazılar yazmaktan aciz miyim? Yazmıyorsam bu 80 90'a da eyvallah derim.

Malum ki bazı yazılarımız google'a oynamak için yazılıyor bazıları ise kaliteli bilgi olmasına rağmen, yazının anahtar kelimesi olmayabiliyor. Google'a kaç yazıda oynuyorum ve hangi kelimelerde kaçıncıyım diye özelden yazayım isterseniz :) Ben on makale paylaşıp ilk 3'e oynayıp az hit alıyorken başkası kıytırık bir makaleden alsın 1k banane diyorum. Vakti gelince kaliteli makaleyle o hitleri de alırım diyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al