wmaraci reklam

Büyük bir blog sitesi kurmayı planlıyorum, ne tavsiyede bulunursunuz?

22 Mesajlar 3.330 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Zamanyolcusu Zamanyolcusu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal çalışmacı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 18 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Eylül 2019 tarihinde blog fikri kafamda oluşmaya başladı. O tarihten sonra ara ara araştırmalarıma devam eyledim. Birçok blog sitesinin kurulduğunu ancak uzun soluklu olmadığını buradan şahit oldum. Üniversitedeki değerli bir hocam eğer bir iş yapacaksanız o işe hemen girmeyin uzun bir süre araştırın , analiz edin derdi bu sözden yola çıkarak 2022 veya 2023 yılında bir sıkıntı çıkmazsa bu blog sitesini kurmayı planlıyorum. konu başlığından, kelime sayısına birçok konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Gözdem kaçırdıklarım olabilir önemli kısımları not alacağım.

wmaraci
reklam

turkeytrick turkeytrick Tanıtım Yazısı / Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 616
  • Beğeniler 153 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
Tüm bloglar genellikle aynı farklı bir sektör farklı bir içerik olacak ki ziyaretçi okusun.
Zamanyolcusu

kişi bu mesajı beğendi.

Teknoloji Haberleri Sitesinden 🔥 Tanıtım Yazısı 🚀 Satın Al! > https://bit.ly/3xzclQd

• Üyelik 24.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 18 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Örneğin elmanın faydaları.. diye bir içeriği siteye eklememeyi çünkü böyle bir içerik onlarca sitede mevcut. İngilizce blog sitelerini de takip etmeye çalışıyorum birçok ilginc ve farklı konulara değiniliyor. O konuları Türkçe olarak aratıyorum ancak hiçbir sonuca ulaşılamıyor. Bizde konular aynı ve birbirinin benzeri... Hatta şunu diyeni dahi duydum artık bütün konularda içerik var blog işi bitti ama ben böyle düşünmüyorum
turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
.................

technovenue.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
2022 ve 2023 çok ileri bir tarih. Teknoloji çok hızlı değişiyor. 2009dan beri site yapan biri olarak yetişmekte ve adapte olmakta zorlanıyorum/yavaş kalıyorum işin içinde olan biri olarak. Siz sadece dışarıdan bakıp analiz ederek 2 yıl sonrasına plan yapıyorsanız ayağınız takılabilir ve bu zamanı boşa harcamış olabolirsiniz ki tekafisi olmayan tek şey zamandır. İyi araştırıp takip etmeniz güzel tabi. Ama duruma içeriden de bakmanızı tavsiye ederim. 2023te kendi sitenizi açana kadar şimdi bir site açın deneme amaçlı, ve 2 yıl boyunca deneme tahtası gibi üzerinde oynayın mesela. Kategori ekleyin, kaldırın, evirin çevirin... Kafanızda canlandırdıklarınızı gerçeğe dökün, hayaller her zaman gerçekçi olmayabiliyor. Belki de düşündüğünüz bir çok şey en ufak sebeplerle tutmayacak şeylerdir.

Unutmayın ki binlerce insan sürekli bir şeyleri deniyor olmuyor, defalarca deneyenler bile tutturamayabiliyor. "İnsanlar sabredemiyor, ben sabırlıyım" diye yola çıkıp 7-8 ay sonra hevesi kalmayandan tutun, "her gün düzenli paylaşırım, güncel olursa tutar" deyip 3 ayda 90 paylaşım yapıp hala bir şey olduğunu görmeyene kadar deneyen deneyene. Sizin kafanızda belki 10 soruna çare vardır ama işin içine girdiğinizde 11. sorun başınıza geldiğinde geç kalmış olabilirsiniz. Mesela 1-2 sene önce hazır flash oyun sitesi açan bir arkadaş vardı. Şuan flash sistemi tamamen kaldirilmaya başlandı. Planlari baştan yapacak artık...
mimarcan artsinmurat turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Bugün hemen açın, gerekirse haftada bir yazı girin. Yavaş yavaş da pa değeri artsın' yaşlansın. 2-3 yıl sonra algorirma ne olacak' hatta iki ay sonra ne olacak o bile belli değil.
mimarcan Zamanyolcusu Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 18 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

2022 ve 2023 çok ileri bir tarih. Teknoloji çok hızlı değişiyor. 2009dan beri site yapan biri olarak yetişmekte ve adapte olmakta zorlanıyorum/yavaş kalıyorum işin içinde olan biri olarak. Siz sadece dışarıdan bakıp analiz ederek 2 yıl sonrasına plan yapıyorsanız ayağınız takılabilir ve bu zamanı boşa harcamış olabolirsiniz ki tekafisi olmayan tek şey zamandır. İyi araştırıp takip etmeniz güzel tabi. Ama duruma içeriden de bakmanızı tavsiye ederim. 2023te kendi sitenizi açana kadar şimdi bir site açın deneme amaçlı, ve 2 yıl boyunca deneme tahtası gibi üzerinde oynayın mesela. Kategori ekleyin, kaldırın, evirin çevirin... Kafanızda canlandırdıklarınızı gerçeğe dökün, hayaller her zaman gerçekçi olmayabiliyor. Belki de düşündüğünüz bir çok şey en ufak sebeplerle tutmayacak şeylerdir.
.

Hocam verdiğiniz bilgiler çok değerli asıl siteyi kurmadan önce o sitede tecrübe kazanmaya çalışacağım. İçerik en az kaç kelimeden olusmalı herkes çok farklı birsey söylüyor bu konuda kafamı cok kurcalıyor.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)
Öncelıkle cok farklı alana hitap etmeyin bir yol belırleyın bir kelıme o kelime uzerınden ilerleyın. Çok fazla kelime olursa kafanızda o kadar karışır. Yukarda arkadaşlarında dediği gibi simdiden açın ağır ağır başlayın.
Zamanyolcusu

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 24.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 18 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam önceliğim deneme yanılma amaçlı site kurmayı daha sonra yeni siteyle az da olsa düzenli içerik girmek ve zamanla girilen içerik sayısını arttırmak.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)

Zamanyolcusu adlı üyeden alıntı

Hocam verdiğiniz bilgiler çok değerli asıl siteyi kurmadan önce o sitede tecrübe kazanmaya çalışacağım. İçerik en az kaç kelimeden olusmalı herkes çok farklı birsey söylüyor bu konuda kafamı cok kurcalıyor.

Kelime sayısı diye bir sınır bir kural yok. Tamamen rekabete dayalı bir şey. Bakın mesela Onedio'da bir kullanıcı içeriklere yorum yaparken yorumların sonunda sürekli aynı şekilde gülücük koyardı. Hatırlamıyorum ama "asdfhshdjd" şeklinde şu abartı gülüş şekli. Ama her seferinde harfi harfine aynı yazıyordu. Öyle ki arama motorunda asddhsgs gibi arama yapımca sadece onediyonun içerikleri çıkıyordu. İkinci bir örnek olarak 1 cümlelik içerikler ile ilk sırada olan birçok sayfam olmuştur. Soru cevap sitelerinde 2-3 kelimelik sorular ilk sayfada ilk sırada çıkabiliyor. Yani kelime sayısı tek başına önemli değil. Rakibiniz yoksa veya sitenizin kalitesi yüksek ise önde çıkarsınız. Ama tabi içerik ne kadar bilgilendirici olursa onun da etkisi büyük. O da rakiplerinize bakar. Mesela siz 100 kelimelik bir makale yazdınız ve diyelim o kelimede 3. sırada çıktınız. İlk ikiye bakacaksınız sizden fazla neleri var diye. Makaleleri daha uzunsa (örn 300 kelime) o zaman siz de makalenizi güncelleyip 400 kelime yapın. Backlinkleri sizinkinde fazla veya daha kaliteliyse siz daha iyi backlink alacaksınız vs...
Sonuç olarak bir algoritma var yani, kimse şans eseri sizin önünüze geçmez. Rakibiniz yoksa on kelimeyle de ilk sırada olursunuz. Hayatta her şey yarış...
turkeytrick Zamanyolcusu Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al