wmaraci reklam

Büyük Haber Sitelerindeki Kopya İçerikler

35 Mesajlar 6.548 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Adler Adler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

hlsbhr adlı üyeden alıntı

Şimdi burada görüyorum ki birçok arkadaşım olayın farkına henüz varamamış, bakın paylaştığım ekran görüntüsündeki bir kumaş türü ve benim tekstil, kumaş alanında yaklaşık 6 yıllık bir bloğum var. İçeriğindeki bilgileri elbette bende alıntı yaparak bir kısmını kendi bilgim dahilinde (tekstil işi yapıyorum) yazdım.

Benim de rekabet içinde olduğum bazı siteler var modelislik kursları, tekstil dershaneleri gibi onlara eyvallah fakat son birkaç aydır görüyorum ki bazı haber siteleri (sabah, milliyet hürriyet) benim içeriğimi bir şekilde almış bazı kelimeleri değiştirmiş spinlemiş ve siteye koymuş sonuç; ilk sırada üç büyük haber sitesi çıkıyor. Bu bence adil değil bu yazı bir haber değeri taşımıyor arkadaşlar, onların büyük olması vergiler ödüyor olması her yazıda ilk sayfada çıkmaları anlamına gelmiyor. Buradaki arkadaşın dediği gibi cuma namazı ile alakalı bir aramada elbette diyanet çıkmalı ya da o alanda yazıları olan bir blog çıkması haber sitelerinden daha doğru olur.

Google duy sesimizi lütfen

Çok güzel anlatmışsınız durumu. Çok masraf ediyorlar diye her yere salça olup amacının dışına çıkmaları etik değil. Google ın bu duruma kesinlikle müdahale etmesi gerekiyor. Yarışacaklarsa da google news bölümünde yarışsınlar. Ayrıca bu sitelerin zaten genel bir kitlesi var adam direk site adresi ile siteye girip haberleri okuyor. Kaliteli bir haber sitesiyseniz bunca yıllık geçmişiniz size kitle kaybettirmez hatta gün geçtikçe artar. Tek kelime ile şu olay tamamen SAÇMALIK tan başka bir şey değil.
hlsbhr

kişi bu mesajı beğendi.

SiyahBeyaz
wmaraci
reklam

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Newyork Times, Wsj yada başka sitelerde böyle göremezsiniz. Bizdeki "kibir" duygusu "aman bundan da ziyaretçi gelsin" açgözlulugune neden oluyor.
hlsbhr

kişi bu mesajı beğendi.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu tekrar açmak yerine buraya yazmak istedim, haber sitesi terörü devam ediyor artık konu ayrıt etmeksizin her türlü içeriği çalmaya başladılar. Bu sabah bir isim anlamını arattım ve yine o üçlü çete çıktı karşıma sabah, milliyet ve hürriyet'in sözde haber sitelerinde editörlerin özgünleştirmeye çalışarak ekledikleri isim anlamları o anahtar kelimede domaini olan siteden daha önde çıkıyordu.
Bu konuda bir şey yapmayı düşünüyor musunuz arkadaşlar yoksa sıranın size gelmesini mi bekleyeceksiniz?*?

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

lordleos lordleos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek danışman
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Mevzu uzun,
https://www.webkenti.net/2014/09/kopyala-yapstr-icerigi-engellemek.html

Sonrasında google %20 gibi bir benzerlik limiti koymuş.

Benim rasgele bir şey aradığımda haber siteleri nedense genelde hep alt sıralarda olduğundan denk gelmiyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

lordleos adlı üyeden alıntı

Mevzu uzun,
https://www.webkenti.net/2014/09/kopyala-yapstr-icerigi-engellemek.html

Sonrasında google %20 gibi bir benzerlik limiti koymuş.

Benim rasgele bir şey aradığımda haber siteleri nedense genelde hep alt sıralarda olduğundan denk gelmiyorum.

Mesele engellemek değil ama kopyalayacak kişi tek tek yazar yine kopyalar benim demek istediğim google ın buna bir dur demesi gerekli. Haber sitelerinin her konuda ilk sırada çıkması çok kötü herhangi bir konuda yoğunlaşmış siteler varken her konuda ilk sırayı bunlara veriyor. Ya bizim bilmediğimiz haber sitelerinin bildiği bir seo taktiği var birinci sırada çıkıyorlar ya da google ile ortaklar

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

lordleos lordleos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek danışman
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Yazıyı tam okursanız bahsettiğiniz duruma karşı neler yapılabileceğide yazıyor.
Herkes bunu yaparsa zaten içerik gaspcçılarının içerikleri bir zaman sonra spama düşer.

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
Şuan piyasada olan bir çok haber sitesi nish çalışıyor. 2014 yıllarında haber siteleri haber ile alakası olamayan konulardan yazmaya başladı. Çünkü 2014 yılında bir çok büyük internet sitesi, haber sitesi kuruldu. Hızlı bir şekilde büyüyebilmek için nish konularına, haber siteleri oldukça fazla yazdılar. Hatta bir konuyu o kadar abartıp defalarca farklı başlık atıp yazdıklarını biliyorum.

Tabi o zaman bizimde altın çağımızdı. Adsense üzerinden manyak para kazanıyorduk. Geriye dönük vergi muhabbetinden bizde nasibimizi aldık.

Haber siteleri, haber değeri taşımayan konuları yazar, news kayıtlı olan sitelerin hepsi bunu yapıyor.

Kopyalama muhabbetine hiç bakmıyorlar, kopyalayıp yapıştırıp gönderiyorlar. Ne kadarda iletişime geçmek istesen de ilgilenen yok. Ancak mahkeme yoluyla bir şeyler yapabilirsiniz. Haber sitelerin spam içerik girmesini şuan ki büyük alışveriş merkezlerine benzetiyorum. A101, BİM, ŞOK...

Sömürüyorlar...

Google spam, şikayet, kopya bildirme: https://www.google.com/webmasters/tools/spamreportform?hl=tr

turkeytrick turkeytrick Tanıtım Yazısı / Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 616
  • Beğeniler 153 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
resim gözükmüyor

Teknoloji Haberleri Sitesinden 🔥 Tanıtım Yazısı 🚀 Satın Al! > https://bit.ly/3xzclQd

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

lordleos adlı üyeden alıntı

Yazıyı tam okursanız bahsettiğiniz duruma karşı neler yapılabileceğide yazıyor.
Herkes bunu yaparsa zaten içerik gaspcçılarının içerikleri bir zaman sonra spama düşer.

Sevgili arkadaşım rica etsem konuyu daha kısa bir şekilde buraya yazar mısın?

gaometri adlı üyeden alıntı

Şuan piyasada olan bir çok haber sitesi nish çalışıyor. 2014 yıllarında haber siteleri haber ile alakası olamayan konulardan yazmaya başladı. Çünkü 2014 yılında bir çok büyük internet sitesi, haber sitesi kuruldu. Hızlı bir şekilde büyüyebilmek için nish konularına, haber siteleri oldukça fazla yazdılar. Hatta bir konuyu o kadar abartıp defalarca farklı başlık atıp yazdıklarını biliyorum.

Tabi o zaman bizimde altın çağımızdı. Adsense üzerinden manyak para kazanıyorduk. Geriye dönük vergi muhabbetinden bizde nasibimizi aldık.

Haber siteleri, haber değeri taşımayan konuları yazar, news kayıtlı olan sitelerin hepsi bunu yapıyor.

Kopyalama muhabbetine hiç bakmıyorlar, kopyalayıp yapıştırıp gönderiyorlar. Ne kadarda iletişime geçmek istesen de ilgilenen yok. Ancak mahkeme yoluyla bir şeyler yapabilirsiniz. Haber sitelerin spam içerik girmesini şuan ki büyük alışveriş merkezlerine benzetiyorum. A101, BİM, ŞOK...

Sömürüyorlar...

Google spam, şikayet, kopya bildirme: https://www.google.com/webmasters/tools/spamreportform?hl=tr

Buraya birebir kopyaları şikayet edebiliriz ama haber sitelerinin yaptığı şey konuyu spinleyerek eklemek yani buna çözüm var mı?

Sosyal farkındalık yaratmak mümkün olsa keşke yani insanlar interntte arattıkları şeylerin sonuçlarına tıklarken haber sitelerini değil de o konu ile alakalı siteleri gezse çok iyi olurdu.

Süresi doldu ne yazık ki ama arama sonucu gösteren bir ekran görüntüsüydü, haber siteleriyle alakasız bir konuda arama sonucu üç tane haber sitesinin çıktığı bir ss

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Artık isim anlamları gibi birçok konuya da el atmışlar hayırlı olsun!! Buna bir dur diyecek yok mu?? Bu malum haber siteleri her konuda ilk sırada çıkıp bizim gibi belli alanlarda yazıları olan siteler ne yapacak? 3 tane haber sitesi çöreklenmişti aynı konuya şimdi peşlerinden haberler.com'da el attı sonunda sıralamada ilk olan sitemiz ilk sayfada bile çıkmaz oldu.!! Burdan mesajımı okuyan haber sitesi yazarları varsa size sonsuz şükranlarımı sunuyorum anladınız siz!!!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al