wmaraci reklam

Büyük Haber Sitelerindeki Kopya İçerikler

35 Mesajlar 6.469 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu nereye açacağımı epeyce düşündüm sonunda buraya karar verdim

Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar, birçoğunuz benim gibi blog yazarlığından ekmek yiyorsunuz az çok demeyip emek verip bişeyler kazanıyorsunuz.

Son zamanlarda gazetelere talebin azaldığı dönemde büyük "haber siteleri" tırnak içinde yazdım çünkü haber dışında da birçok içeriği kopyalamak suretiyle yayımlamaya başladılar.

Buradan belki sesimizi duyanlar olursa onlara bir çift mesajım olacak; yeter artık gözünüz doysun! zaten bir günde yüzbinlerce ziyaretçiniz var çıkmışsınız alakanız olmayan sektörlerde konularda kopya içerikler paylaşıyorsunuz! Her konunun bir uzmanı var ve siz haber adı altında her yazıyı paylaşamazsınız artık buna bir son verin ve içeriklerinizi gözden geçirip silin!

Ekran görüntüsünü de ibretlik olarak bırakıyorum buraya

https://www.resimup.online/image/VbXn4
turkeytrick gaometri aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.
wmaraci
reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
haber sitelerini savunmuyorum elbet ama ben de olsam her şeyi yazardım. bence hepsi bir haber. cuma namazı kaçta diyorsunuz haber sitesi ilk sırada, adamlar demek ki yatırım yapıyorum para harcıyor. illa diyanet mi çıksın ilk sıraya. yazım size cevap değildir yanlış anlaşılmasın. yani fikrinize elbet karşı değilim, hatta yanınızda da olmak isterim. ama adamlar personle çalıştırıyor vergi ödüyor. bu yaptıklarını yapmazlarsa örnek mynet sözcü ile sözcü milliyet ile yarışamaz, onlarda kendi içinde bir yarış halindeler ve olmakta zorundalar. bence dertleri bizim gibi küçük siteleri kırmak değil. bizlerde onların yaptığı yatırımı yaparsak onlarla eşitleniriz. şahsen ben isterdim ne yazsanız düşünsenize her yazım ilk sayfada. böylece pasif gelire geçer bir sabah fransada kahvaltı, bir akşam italya da pizza yerdim bu paralarla :) ne bileyim haber siteleri diye biri yazınca dayanamayıp atlıyorum konulara kusura bakmayın. bence normal adamlar zaten 20-30 yıldır açık siteleri, milyonun üstünde makaleleri var, güvenilirlikleri var. ne bileyim onlar ilk sıraya çıkmayıp ben çıksam bence garip olurdu. herkese iyi forumlar..
impjix BloodMan turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

BloodMan BloodMan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 31 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Artık normal karşılıyorum bu durumu çünkü yıllardır bu siteler var belki siz yokken bu sitelerin tabanların vardı yatırımları var bu iş için çok büyük yatırımlar personelleri var ofisleri var binaları var rezidansları var tv kanalları var devlete yığınla vergi veriyorlar ajansları var varda var ee bunlar olunca ne oluyor işte o gördüğünüz resimdeki olay oluyor
mexev9 turkeytrick selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

Bu hayatta farklı ol! Değiş, geliş, keşfet, yüksel! Sonunda tek ol!

Javadanadam Javadanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 474
  • Beğeniler 331 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
Amerika'da öyle mi, vpn ile aratın sırf o sektöre hitap eden siteler yazıyor

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Haber Siteleri ve Bloglar

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)
bizde onlardan çalıyoruz bazı haberleri :D
samet47

kişi bu mesajı beğendi.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Seosunu yaptigim bir haber sitesi var cogu kelimede buyuk haber sitelerinden onde.okadar abartilcak bi mevzu degil

Deneme

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Haber sitelerinin çoğu artık ne yazık ki haber sitesi değil, çöplük haline gelmiştir.
Bunda paylaştıkları ilgisiz şeylerden tutun da onları nasıl paylaştığının da etkisi oldukça büyüktür.

Mesela sokağa çıkma yasağı diye aratıyorsunuz. İstediğiniz bilgiye erişene kadar 3-4 paragraf birbirinin aynısı saçma sapan yazılar okumak zorunda kalıyorsunuz.
Sayfanın her yanına doldurulan reklamlar da cabası.
UNKEF iguanabey Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

haber sitelerini savunmuyorum elbet ama ben de olsam her şeyi yazardım. bence hepsi bir haber. cuma namazı kaçta diyorsunuz haber sitesi ilk sırada, adamlar demek ki yatırım yapıyorum para harcıyor. illa diyanet mi çıksın ilk sıraya. yazım size cevap değildir yanlış anlaşılmasın. yani fikrinize elbet karşı değilim, hatta yanınızda da olmak isterim. ama adamlar personle çalıştırıyor vergi ödüyor. bu yaptıklarını yapmazlarsa örnek mynet sözcü ile sözcü milliyet ile yarışamaz, onlarda kendi içinde bir yarış halindeler ve olmakta zorundalar. bence dertleri bizim gibi küçük siteleri kırmak değil. bizlerde onların yaptığı yatırımı yaparsak onlarla eşitleniriz. şahsen ben isterdim ne yazsanız düşünsenize her yazım ilk sayfada. böylece pasif gelire geçer bir sabah fransada kahvaltı, bir akşam italya da pizza yerdim bu paralarla :) ne bileyim haber siteleri diye biri yazınca dayanamayıp atlıyorum konulara kusura bakmayın. bence normal adamlar zaten 20-30 yıldır açık siteleri, milyonun üstünde makaleleri var, güvenilirlikleri var. ne bileyim onlar ilk sıraya çıkmayıp ben çıksam bence garip olurdu. herkese iyi forumlar..

BloodMan adlı üyeden alıntı

Artık normal karşılıyorum bu durumu çünkü yıllardır bu siteler var belki siz yokken bu sitelerin tabanların vardı yatırımları var bu iş için çok büyük yatırımlar personelleri var ofisleri var binaları var rezidansları var tv kanalları var devlete yığınla vergi veriyorlar ajansları var varda var ee bunlar olunca ne oluyor işte o gördüğünüz resimdeki olay oluyor

Sevindari30 adlı üyeden alıntı

bizde onlardan çalıyoruz bazı haberleri :D

Link adlı üyeden alıntı

Seosunu yaptigim bir haber sitesi var cogu kelimede buyuk haber sitelerinden onde.okadar abartilcak bi mevzu degil

Şimdi burada görüyorum ki birçok arkadaşım olayın farkına henüz varamamış, bakın paylaştığım ekran görüntüsündeki bir kumaş türü ve benim tekstil, kumaş alanında yaklaşık 6 yıllık bir bloğum var. İçeriğindeki bilgileri elbette bende alıntı yaparak bir kısmını kendi bilgim dahilinde (tekstil işi yapıyorum) yazdım.

Benim de rekabet içinde olduğum bazı siteler var modelislik kursları, tekstil dershaneleri gibi onlara eyvallah fakat son birkaç aydır görüyorum ki bazı haber siteleri (sabah, milliyet hürriyet) benim içeriğimi bir şekilde almış bazı kelimeleri değiştirmiş spinlemiş ve siteye koymuş sonuç; ilk sırada üç büyük haber sitesi çıkıyor. Bu bence adil değil bu yazı bir haber değeri taşımıyor arkadaşlar, onların büyük olması vergiler ödüyor olması her yazıda ilk sayfada çıkmaları anlamına gelmiyor. Buradaki arkadaşın dediği gibi cuma namazı ile alakalı bir aramada elbette diyanet çıkmalı ya da o alanda yazıları olan bir blog çıkması haber sitelerinden daha doğru olur.

Google duy sesimizi lütfen

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

duzur85 duzur85 Kafa Nereye Bizz Oraya Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacı, Gezgin, Hayalperest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 72 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam maalesef adalet sadece bir isim.Dünyada işler bu şekilde yürüyor maalesef,amaçları piyasada sadece tek düzelik. Biz küçük balığız Google bize 3 5 lira fişekliyor besliyor sonra onlarda bizi yiyerek büyüyorlar doğanın kanunu yani :) NOT:Büyük haber sitesi sahibi değilim ve sizinle aynı durumdayım üzücü ama gerçek
turkeytrick hlsbhr Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

www.gezelim.me
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al