wmaraci reklam

Apple Android Arasındaki Savaş

15 Mesajlar 1.709 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WaffenSS WaffenSS variable Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 16, (%100)

Son zamanlarda Android ve Apple savaşınının kim kazandığı yavaş yavaş belli olmaya başladı.
Apple Andorid‘i durduramıyor.Apple sadece cep telefon piyasasında değil tablet bilgisayar pazarında da Android işletim sistemine karşı koyamıyor.

Cep telefonlarının ardından Apple ‘ı kara günler bekliyor.Yapılan araştırmalara göre artık kullanıcılar farklı boyutlarda ucuz telefonları Android ‘te tercih ediyor.
Araştırmaların raporlarına göre Dünya ‘da 3.çeyrekte 47.6 milyon tablet satıldı ,geçen yıl ise bu oran 36.7 ‘ydi.
Samsung ‘un Android tabletleri satış miktarı , 9.7 milyon Asus , 3.5 milyon Lenovo ise 2.3 milyon adet tablet sattı.iOS işletim sisteminin üretici Apple ise bu oranlara karşı koyamıyor.

Şunu da bildirmek gerek ,Apple tablet satışlarında diğerlerine göre satışlardan daha çok kar elde ediyor.Android pazarında döngü tablet piyasasında liderliğe yükselmenin ancak ucuz tabletlerle olacağını anlamak çok zor olmasa gerek.
Kullanıcılar artık çok pahalıya kaçmak istemiyor.Çünkü orta seviyedeki Andorid telefonda yapılabilecek her şeyi yaptığından Apple ‘la gerek kalmadığını düşünüyorum.

ALINTIDIR.
http://www.hiperaktifteknoloji.com/apple-android-arasindaki-savas.html

wmaraci
reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Rakamlar her zaman Android'i gösterir ancak Apple'ın dünya piyasasında ki müşterileri bellidir. Onlar için önemli olan bu müşteri kitlesini kaybetmemek. Kâr olarak zaten uçuk fiyatları ile rakiplerinin çok üstündeler.

iPhone kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki benim işletim sistemim iOS'dur. Telefon modeli çıktıkça bende üst modele geçeceğim. Birde şu var. Apple ürünleri her zaman değerini korur. Altın gibidir fiyat düşüşleri rakiplerine göre çok düşüktür. Samsung S4 çıktığı dönemlerde 2.400 TL gibi bir fiyata sahipti şimdi nerdeyse 1.600 TL. Apple öyle değil ama. Bugün iPhone 4'ü bile 1.000 TL'nin altında almak zor.

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
hiç bitmeyecek olan bir savaştır :)
aslında savaş sonucu bellidir görünen köy uzakta değildir
android çöptür kalitenin adı apple soyadı ise ios dur.

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)
Android kullanıyorum fakat maddi durumum el verse ios'dan şaşılmayacağını biliyorum. Apple fiyatları biraz düşürürse eminim ki android devri kapanır :)

Uğur Gündüz Tasarım
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

alkan alkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 30 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
İlk olarak Apple ve android degik, apple ve google, işletim sistemlerine gelince iOS-Android karşılaştırması yapabilirsiniz, iOS'un başarısı hiç şüphesiz tartışılamaz, kapalı bir kaynak ve sadece apple mallerinde kullanilkyor, yani android gibi her markada kullanılamıyor, buna rağmen ios android ile yarisabiliyor, ve çok iyi iş çıkarıyor eğer bugün ios diğer telefon markalarına satilsa kapış kapış gider ve 1-2 ay içerisinde büyük bir patlama olurdu.
Uygulama zenginliğine baktigimizda ios kaliteye baktığımızda ios kullanıma baktigimizda ios, kalitenin pahalı olmasida normal.bence, en büyük android kullanıcı samsungun telefonlarına bakın lütfen cikardikalri telefonlar plastik kapak ve beş para etmeyen cihazlar, musteri memnuniyeti hiç yok, dokunmatik derseniz apple malları 100 çekiyor samsunga, ben bir iOS Aşığı olarak iOS'u bıraktım, elimde iphone 5.vardı, ios 7 ile en başta meşhur zil sesi değiştirildi, ondan sonra donma çökme ver resetlenme gibi sorunlarla karşılaştım, steve jobs'un bütün izleri silmislerdi! Androide geçtim ama samsunga değil htc'ye çok güzel.bir telefon iphone yaşadığım kaliteyi bana androidde yaşatıyor, dokunmatik hassasiyeti çok ileri seviyede... Aynı iphone gibi, bir ara iphone 4 mu satıp galaxy s3 almistim, 20 gün kullanabildim sadece...

Apple böyle zarar etmeye devam ederse kısa zaman sonra 2015 yılında diyebilirim ki ios satmaya başlayacak diğer telefonlara o zaman siz savaşı görün derim...

Otomodo Otomodo Bursablog.Net Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 34 / 29
  • Ticaret 1, (%100)
bencede android çok daha pratik tercihimdir.

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)

alkan adlı üyeden alıntı

Apple böyle zarar etmeye devam ederse kısa zaman sonra 2015 yılında diyebilirim ki ios satmaya başlayacak diğer telefonlara o zaman siz savaşı görün derim...

Apple zarar etmiyor ve ios'uda satacağını düşünmüyorum bunu anlamanız için steve jobs biyografi kitabını okuyabilirsiniz :)
windows'un pazar payının yüksek olmasına rağmen mac os işletim sistemi yıllardır değerini korudu ve satılmadı aynı değerlendirme ios içinde yapılabilir android uzun yıllar piyasada kalsın pazarın %90'ına hakim olsa dahi apple'ın ios'u satacağını zannetmiyorum

alkan alkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 30 / 10
  • Ticaret 1, (%100)

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

Apple zarar etmiyor ve ios'uda satacağını düşünmüyorum bunu anlamanız için steve jobs biyografi kitabını okuyabilirsiniz :)
windows'un pazar payının yüksek olmasına rağmen mac os işletim sistemi yıllardır değerini korudu ve satılmadı aynı değerlendirme ios içinde yapılabilir android uzun yıllar piyasada kalsın pazarın %90'ına hakim olsa dahi apple'ın ios'u satacağını zannetmiyorum

Sorunda odur steve jobs yok, borsada ki apple hisselerine bakarsanız apple hisselerinin 2 yıldır düşüşte olduğunu görürsünüz

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

RocKets adlı üyeden alıntı

Rakamlar her zaman Android'i gösterir ancak Apple'ın dünya piyasasında ki müşterileri bellidir. Onlar için önemli olan bu müşteri kitlesini kaybetmemek. Kâr olarak zaten uçuk fiyatları ile rakiplerinin çok üstündeler.

iPhone kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki benim işletim sistemim iOS'dur. Telefon modeli çıktıkça bende üst modele geçeceğim. Birde şu var. Apple ürünleri her zaman değerini korur. Altın gibidir fiyat düşüşleri rakiplerine göre çok düşüktür. Samsung S4 çıktığı dönemlerde 2.400 TL gibi bir fiyata sahipti şimdi nerdeyse 1.600 TL. Apple öyle değil ama. Bugün iPhone 4'ü bile 1.000 TL'nin altında almak zor.

Hocam öyle diyorsunda o cihazı ilk piyasa sürdüğünde 3200 liraya satıyordu. O şekilde hesapla düşüşü.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

SekmekciSoft SekmekciSoft ---- Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dsadada
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 5, (%100)
Bakın benden söylemesi şimdi haberleri az çok görüyoruz yeni gelecek iPhoneların ekranları büyütülecek kavisli olacak gibi duyumlar var zaten iPhone da Kalanların bi kısmı ekran ideal olduğu için kalıyordu şimdi bana göre bir iki yıl içerisinde iPhone kullanımı bi hayli düşecek.
Görüyoruz ki Steve Jobs piyasayı yıllar öncesinden okumuş...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al