Son zamanlarda Android ve Apple savaşınının kim kazandığı yavaş yavaş belli olmaya başladı.
Apple Andorid‘i durduramıyor.Apple sadece cep telefon piyasasında değil tablet bilgisayar pazarında da Android işletim sistemine karşı koyamıyor.

Cep telefonlarının ardından Apple ‘ı kara günler bekliyor.Yapılan araştırmalara göre artık kullanıcılar farklı boyutlarda ucuz telefonları Android ‘te tercih ediyor.
Araştırmaların raporlarına göre Dünya ‘da 3.çeyrekte 47.6 milyon tablet satıldı ,geçen yıl ise bu oran 36.7 ‘ydi.
Samsung ‘un Android tabletleri satış miktarı , 9.7 milyon Asus , 3.5 milyon Lenovo ise 2.3 milyon adet tablet sattı.iOS işletim sisteminin üretici Apple ise bu oranlara karşı koyamıyor.

Şunu da bildirmek gerek ,Apple tablet satışlarında diğerlerine göre satışlardan daha çok kar elde ediyor.Android pazarında döngü tablet piyasasında liderliğe yükselmenin ancak ucuz tabletlerle olacağını anlamak çok zor olmasa gerek.
Kullanıcılar artık çok pahalıya kaçmak istemiyor.Çünkü orta seviyedeki Andorid telefonda yapılabilecek her şeyi yaptığından Apple ‘la gerek kalmadığını düşünüyorum.

ALINTIDIR.
http://www.hiperaktifteknoloji.com/apple-android-arasindaki-savas.html