İlk olarak Apple ve android degik, apple ve google, işletim sistemlerine gelince iOS-Android karşılaştırması yapabilirsiniz, iOS'un başarısı hiç şüphesiz tartışılamaz, kapalı bir kaynak ve sadece apple mallerinde kullanilkyor, yani android gibi her markada kullanılamıyor, buna rağmen ios android ile yarisabiliyor, ve çok iyi iş çıkarıyor eğer bugün ios diğer telefon markalarına satilsa kapış kapış gider ve 1-2 ay içerisinde büyük bir patlama olurdu.
Uygulama zenginliğine baktigimizda ios kaliteye baktığımızda ios kullanıma baktigimizda ios, kalitenin pahalı olmasida normal.bence, en büyük android kullanıcı samsungun telefonlarına bakın lütfen cikardikalri telefonlar plastik kapak ve beş para etmeyen cihazlar, musteri memnuniyeti hiç yok, dokunmatik derseniz apple malları 100 çekiyor samsunga, ben bir iOS Aşığı olarak iOS'u bıraktım, elimde iphone 5.vardı, ios 7 ile en başta meşhur zil sesi değiştirildi, ondan sonra donma çökme ver resetlenme gibi sorunlarla karşılaştım, steve jobs'un bütün izleri silmislerdi! Androide geçtim ama samsunga değil htc'ye çok güzel.bir telefon iphone yaşadığım kaliteyi bana androidde yaşatıyor, dokunmatik hassasiyeti çok ileri seviyede... Aynı iphone gibi, bir ara iphone 4 mu satıp galaxy s3 almistim, 20 gün kullanabildim sadece...

Apple böyle zarar etmeye devam ederse kısa zaman sonra 2015 yılında diyebilirim ki ios satmaya başlayacak diğer telefonlara o zaman siz savaşı görün derim...