wmaraci reklam

Warren Buffett’ın Kripto Para Yorumu: “Sonları Kötü Olacak”

33 Mesajlar 3.531 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
furkan kardeşim bitcoin fişi çekilecek dedim mi ?
çekilecek coinler dedim bilmem farkında mısın ? hangisi çekilecek bunu zaman içinde yaşayarak göreceğiz .sistemi yönetenler bunun senaryosunu çizmiştir.

dediğim gibi çok derin konular bunlar herkes inanmak istediği şeye inanır ben uyarıyorum millet cebindeki üç beş kuruşu kaptırmasın.

ama yazılım bilgisi ile ekonomi piyasası bilgisi apayrıdır bunu da unutmamak gerekir.coin ülkemizde yasal değil alıp satmakta öyle gün gelecek ve bu işin geçmişe dönük vergileride insanlardan kesilecek.

neden öyle diyorum basit anlamda ponzi sistemleride özel şahıs veya şirket sistemleriydi insanlar hesabım var birşey olmaz param gitmez diyen buna inanan ama site kapanınca paraları sıfırlanan haklarını alamayan insan sayısı milyonlarca. coin işide bu olayın level atlamış hali.

coin piyasası,
sert düşecek sonra tekrar çıkacak sonra yine sert düşecek ve çıkacak sonra fişi çekilecek coinler piyasadan silinecek kısa ve öz senaryo bu.
FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

furkan kardeşim bitcoin fişi çekilecek dedim mi ?
çekilecek coinler dedim bilmem farkında mısın ? hangisi çekilecek bunu zaman içinde yaşayarak göreceğiz .sistemi yönetenler bunun senaryosunu çizmiştir.

dediğim gibi çok derin konular bunlar herkes inanmak istediği şeye inanır ben uyarıyorum millet cebindeki üç beş kuruşu kaptırmasın.

ama yazılım bilgisi ile ekonomi piyasası bilgisi apayrıdır bunu da unutmamak gerekir.coin ülkemizde yasal değil alıp satmakta öyle gün gelecek ve bu işin geçmişe dönük vergileride insanlardan kesilecek.

neden öyle diyorum basit anlamda ponzi sistemleride özel şahıs veya şirket sistemleriydi insanlar hesabım var birşey olmaz param gitmez diyen buna inanan ama site kapanınca paraları sıfırlanan haklarını alamayan insan sayısı milyonlarca. coin işide bu olayın level atlamış hali.

coin piyasası,
sert düşecek sonra tekrar çıkacak sonra yine sert düşecek ve çıkacak sonra fişi çekilecek coinler piyasadan silinecek kısa ve öz senaryo bu.

fark ettiyseniz ben de bitcoin core yazılımından söz etmeden önce misal kelimesini kullandım...

yazılımla ekonomi elbette bambaşka kavramlar ve piyasalar ancak yazılımsal bir para biriminde ekonomi biliminin incelemeye izni olan konular belirlidir. tüm kripto paralar hala birer program. bu yüzden yazılım ve bilgisayar sistemlerinin bu işi kavramamızdaki mantığına önem verdim.

iyi niyetinizi anlayabiliyorum fakat düşüncenizdeki bir kaç küçük hatayı söylemek istedim yalnızca. ama konuştukça sanki kripto para hayranıymışım imajı kazanıyorum gibime geldiğinden daha fazla argüman sunmayacağım :D

istediği kadar 35 bin lira seviyesine gerilesin btc; biz burda sabahlara kadar da tartışsak anlattığınız senaryoya örnek olacak, 1400 para biriminden birinin fişini çekilmesine şahit olunana kadar kripto paralar şüphesiz dövizden de borsadan da daha güvenli ve şimdiye kadarki en kazançlı emtiadır. sistem tam anlamıyla oturtulup yaygınlaşıncaya kadar ki bir kaç sene boyunca da en çok kazandıran yatırım aracı olmaya devam edeceğinden şüpheniz olmasın.

tüm kripto paralar birer geliştirici ekibe sahip ve bu ekipler de hala programcılardan oluşuyor. yarın oturup kendi para biriminizi oluşturmanız için hiç bir engel yok ve eğer siz insanları dolandırıp paranızın fişini çekmeye karar vermiyorsanız demek ki üzerinde bu kararın verilmeyebileceği çok fazla para birimi halen var. zaten **************sı az çok belli oluyor. pazar hacmi büyük coinlere yatırım yapılırsa dolandırılma riski de ortadan kalkar.

iyi forumlar...

.

Mertkas Mertkas Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Sektörü
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 3 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
Bu şerefsiz manipilasyon yaptı ortalığı dağıttı millet kar edecem dedi zarar etti. bu şerefsiz adamı görünce sinirlerim tepeçe çıkıyor

Mertkas Mertkas Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Sektörü
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 3 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
bu konuşmayı yapan dedeninde coinleri var zaar. pahalıdan almak istemedi, ortalığı karıştırıp fiyatı düşüttürmesine neden oldu bu sayede daha çok alabilmek için

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Kendimde alt coin işi yapan biri olarak şunları söyleyebilirim öncelikle btc nedir ne değildir 2014 yılından beri biliyorum.Btc ve diğer coinler şu anda yapılış amacına uygun kullanılmıyor bunu çoğu kişi bilir kimsenin sonunu açıklamaması benim görüşüm btc borsadan düşecek komple kapanacağını düşünmüyorum ama ya btc yi borsadan kaldırırlarsa hiç düşündünüzmü ?
'Unumayın herşeyin bir sonu vardir'

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)
gerçekten manipülasyonun agasını yaptılar, tüm kripto piyasası buffett'ın bu açıklamasından sonra sallanmaya başladı. bizim dede hala ölmedik diyor sanırım bizlere.

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

MRCBOX adlı üyeden alıntı

Kendimde alt coin işi yapan biri olarak şunları söyleyebilirim öncelikle btc nedir ne değildir 2014 yılından beri biliyorum.Btc ve diğer coinler şu anda yapılış amacına uygun kullanılmıyor bunu çoğu kişi bilir kimsenin sonunu açıklamaması benim görüşüm btc borsadan düşecek komple kapanacağını düşünmüyorum ama ya btc yi borsadan kaldırırlarsa hiç düşündünüzmü ?
'Unumayın herşeyin bir sonu vardir'

ben de 2011 senesinden beridir içindeyim kripto paraların. evet amacının dışına çıkarıldıkları doğru ancak btc'yi borsadan çıkarmak cümlesini biraz daha açar mısınız*

.

yeniuser yeniuser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
amca 2 günlük canın kalmış niye böyle yapıyorsun ya

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Ne garip adam belki doğruyu söylüyor ama evimizde pijamalarımızla oturup bu manipülasyondur diyebiliyoruz. Belki de yanlış ve biz doğruyu söylüyoruz. Çok garip bir dünya :D

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
Herkesin internet sitesi sosyal medya hesabı var bence başara biliriz herkes şimdi gidip yazsın bitcoin tekrar artıyor , bitcoin geri döndü alt coinler yükseliyor vs vs bence artirabiliriz :D

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al