wmaraci reklam

Warren Buffett’ın Kripto Para Yorumu: “Sonları Kötü Olacak”

33 Mesajlar 3.527 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Fişi çekilecek olan onlarca kripto para olacak ve mağdurlarının sayisi dünya genelinde on milyonlara ulaşınca ve bu milyonlarca insanın paraları hiç olunca bu yorumumu beğenirsiniz.

Güvenmeyin iki kere düşünün

Niye böyle olduğunu düşünüyorsunuz? Biraz daha açar mısınız?
Yani bitcoin ve 100 tane alt coin binlerce web sitesi, forum vs herşey bir günde kapanacak ve yok mu olacak?
Tam olarak böyle mi düşünüyorsunuz?
Yanlış anlamayın düşüncenizi anlamaya çalışıyorum.
melkaya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Paratic,
Economist 1988 diye aratip kapak fotoğrafına bakabilirsiniz,
Sadece kapaktaki Simgeler ile verilen mesajlar bu işin nereye gideceğini nasıl olması gerektiğini gösteriyor.

derin konular bunlar.

Lokasyon123 Lokasyon123 İNTERAKTİF YAZILIM 80 TL Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)

Paratic adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için teşekkürler. Blockchain teknolojisinden anlayabilmek için uzun süredir web başında olmaları gerekirdi. Buffett bilgisayar bile kullanmıyor.

Bilgisayar bile kullanmayan birisinin sozleri ne kadar belirleyici olabilir ki

Bu btc yi dusurmek ve daha sonra bu durumu kendi lehine cevirip btc yatirimi yapiyorlar bunu daha oncede gorduk

https://wmaraci.com/forum/script-alisverisi/interaktif-sozluk-benzeri-php-pdo-yazilim-simdi-indirimde-533214.html

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Paratic,
Economist 1988 diye aratip kapak fotoğrafına bakabilirsiniz,
Sadece kapaktaki Simgeler ile verilen mesajlar bu işin nereye gideceğini nasıl olması gerektiğini gösteriyor.

derin konular bunlar.

The Economist dergisinin 1988 sayısında verdiği mesajı kripto para birimleriyle özdeşleştirerek yorum yapmaktan mı bahsediyoruz. Pekala

Siz ne okudunuz bilmiyorum ama kapakta "global bir para birimine hazır olun" diyor.

Sizce bu kripto paraların geleceğinin veya sonunun kötü olduğuna dair nasıl bir işaret olabilir? Tam aksine bu coin diye tabir edilen bu para birimlerinin daha iyi yerlere geleceğine ve global çapta paranın yeni şekli olacağını gösteriyor, tabi o başlığın buna işaret ettiğine inanırsak.
fullstackdev

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

fullstackdev fullstackdev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek full stack developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 35 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
FurkanHisamioğlu katiliyorum.. ben de bu sekilde anladim..

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
welcome to real word gerilla taktiği yapıp kopara bildiğinizi kopartın sonra bidaha bulaş mayın bu işlere derim ben .

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

Voltaren adlı üyeden alıntı

welcome to real word gerilla taktiği yapıp kopara bildiğinizi kopartın sonra bidaha bulaş mayın bu işlere derim ben .

anladığım kadarıyla sizde Warren Buffett gibi kripto paraların sonunu hayırlı görmüyorsunuz :eek:

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

The Economist dergisinin 1988 sayısında verdiği mesajı kripto para birimleriyle özdeşleştirerek yorum yapmaktan mı bahsediyoruz. Pekala

Siz ne okudunuz bilmiyorum ama kapakta "global bir para birimine hazır olun" diyor.

Sizce bu kripto paraların geleceğinin veya sonunun kötü olduğuna dair nasıl bir işaret olabilir? Tam aksine bu coin diye tabir edilen bu para birimlerinin daha iyi yerlere geleceğine ve global çapta paranın yeni şekli olacağını gösteriyor, tabi o başlığın buna işaret ettiğine inanırsak.

dergiyi örnek olarak verdim bu işe çok uzak olan insanlar giriş seviyede anlasın diye.
ama şunu unutma derim yazılandan çok çizilenler önemlidir ben çizilene bakarak söyledim kapak fotoğrafındaki figürler kuşun kafasındaki işaret ateş para vs derin işaretler bunlar.iyi tarih bilgin varsa emin ol anlarsın.

kaldı ki şuan ne demek istediğim ortada coinlerdeki gerilemeler tavan yaptı ama yine yükselecek sonra yine tepe taklak düşecek. sistem bu şekilde işliyor.

sonraki periyot fişi çekilecek coinler ile global zarar gelecek. milyonlarca mağdur insan oluşacak ülkemiz dahil zamanı gelince bu mesajımıda beğenirsiniz ;)

unutmadan zarar derken bildiğin cash doları olmayan sanal paraya veriyorsunuz ama o canlı gerçek dolarlar kimin kasasına giriyor bunuda derin araştırın ;)

Wmmaster Wmmaster Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Bitcoin ve diğer kriptoların son 2 - 3 gündür düşüşünden sonra acaba bu bizim dede haklımıymış acaba sorusu geldi akıllara…

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

dergiyi örnek olarak verdim bu işe çok uzak olan insanlar giriş seviyede anlasın diye.
ama şunu unutma derim yazılandan çok çizilenler önemlidir ben çizilene bakarak söyledim kapak fotoğrafındaki figürler kuşun kafasındaki işaret ateş para vs derin işaretler bunlar.iyi tarih bilgin varsa emin ol anlarsın.

kaldı ki şuan ne demek istediğim ortada coinlerdeki gerilemeler tavan yaptı ama yine yükselecek sonra yine tepe taklak düşecek. sistem bu şekilde işliyor.

sonraki periyot fişi çekilecek coinler ile global zarar gelecek. milyonlarca mağdur insan oluşacak ülkemiz dahil zamanı gelince bu mesajımıda beğenirsiniz ;)

unutmadan zarar derken bildiğin cash doları olmayan sanal paraya veriyorsunuz ama o canlı gerçek dolarlar kimin kasasına giriyor bunuda derin araştırın ;)

piyasa işin görünen kısmının arkasında büyük örgütler tarafından yönetilmiyor. 1400'ün üstünde para birimi var ve btc dışında hepsi birbirinden bağımsız ekipler ya da şirketler tarafından yönlendiriliyor. borsalar bu şirketlerle aramızda aracı görevi görerek komisyonlarını kazanıyorlar. şirketler de kendi para birimlerini yönetip kar edecekleri değerleri belirleyerek piyasaya sunuyorlar hepsi bu.

kripto paraları neden borsaya ya dövize benzetmekten bu kadar geri duruyorsunuz bilmiyorum ama ben de bir kripto para birimi sahibiyim ve yakın zamanda ico ile coin'leri satışa sunup projeme kitlesel fon toplayacağım. görmüş olduğunuz gibi bu paralar benim gibi sıradan insanlar tarafından yönetiliyor ve o dolarlar da yine onların kasasına giriyor.

kripto paralar metafiziksel olaylar olmadığı gibi tek seferde fişini çekelim'lik şeyler de değil, zaten tüm dünyada milyonlarca insanın güvenip 700 küsür milyar dolarlık devasa bir işlem hacmi oluşturması da buna dayanıyor.

hepimiz yazılımdan az çok anlayan insanlarız ve bu sistemler hali hazırda açık kaynak kodlu sunuluyor. dilerseniz blok zinciri teknolojisini biraz araştırın. fişi çekilmeye müsait şeyler değil çünkü adı üzerinde "decentralised" ya da türkçe mealiyle "merkezsizleştirilmiş" sanal varlıklar bunlar. btc'nin fişini tüm dünyada çekseler ben şu an bilgisayarımdaki bitcoin core yazılımını silmediğim sürece bu sistemin bir koruyucusuyum ve sistem ben de yok edilene kadar devam eder misalen. bu veriler dağıtık olarak herkeste bulunuyor yani tek bir merkezden fişi çekilebilecek şeyler değil. bunu körü körüne bağlılığımdan dolayı söylemiyorum dediğim gibi hepimiz bilgisayar sistemlerinin ve yazılımın içinde adamlarız, sistemin nasıl işlediğini az çok anlayabiliriz bilgimizle.

piyasanın düşüşü bazı insanların felaket senaryolarının vücut bulmuş hali ancak kimsenin parasını kaybettiği yok. panikleyip herkes elden çıkarmaya çalışmak yerine alttan toplamanın kıymetini bilse birkaç aya köşeyi dönecekler haberleri yok :D

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al