wmaraci reklam

isimtescil.net neden uzak durmanız gerektiğinin kanıtı !!!

16 Mesajlar 2.862 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 723
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%89)
Ben normalde isimtescil web sitesine dahi girmeye imtina ediyorum. Bir tanıdık domain almış kendi başına. Bu işleri pek bilen biri değil. Herneyse domainin süresi dolmuş ve 1 ay gecikmeyle almak istedik, sonuç ortada.

Biraz geniş pencereden baktığınızda sorunun dolar kuru değil bizim insanımız olduğunu anlayacaksınız.

ARADA SADECE 4 GÜN VAR.

16 Aralık tarihli

20 Aralık tarihli

// Acta est fabula
wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Bu her firmada böyledir hocam. Yeni alım yapmıyorsunuz veya yenileme yapmıyorsunuz, geri alma işlemi yapıyorsunuz. Geri alma her firmada ciddi anlamda pahalıdır. Maalesef işleyiş bu şekilde..
melankolia birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam isimtescili savunmuyorum ama tanıdığınızda zamanında yenileme yapsaydı. Bunun gibi bi durum godady firmasındada başıma gelmişti yani suç bizde bence, zamanında ödeme yapıp veya takip etseydik son ödeme tarihini vs.. bu kadar fazla ödeme olmazdı.
Tevfik UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

BEYAZMASTER BEYAZMASTER YÜCE ALLAH'IN aciz 1 kulu Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)

"Biraz geniş pencereden baktığınızda sorunun dolar kuru değil bizim insanımız olduğunu anlayacaksınız."

101% KATILIYORUM...

Acımasız, sömürücü, suistimal edici ve hatta ş...siz sistem-düzeni kabul etmiş, buna teslim olmuş, boyun eğmiş, eleştirecek takati bile olmayan insanların sayısı arttıkça bu tür ş...'likler daha çok yapılacaktır, artacaktır!

(isimtescil ve godaddy nin ne halt olduğunu bildiğim için hiç bulaşmadım...)

Elbette ödemesini zamanında yapan ile yapmayan arasında bir fark olacaktır ve bu normaldir.
Lakin yukarıdaki dereceki fark tam bir ...'luğudur!

Bunu yapmayan firmaları, bankaları, hizmet noktalarını sorgulamak ve bulmak çok zor değil...
Dünyada her daim İYİ örnekler var olmaya devam edecek...

3 ÖRNEK;

1) Domainlerimin hepsi Natro'da ve 6 gün gecikme hakkım var hiç fark ödemiyorum,
1 haftayı geçtiğinde 20 güne kadar SADECE 4.99$ (65$ VE FAZLASINI DEĞİL)

ek ödeme yapmışlığım var ki;
bu çok makul farkı almak en doğal hakları helali hoş olsun...

detayları görmek için => https://www.natro.com/hemendestek/bilgibankasi/alan-adi-kurtarma-sureci-nasildir

2) Hostinger'den hosting hizmeti alıyorum ve 2 haftalık geç ödeme esnekliği var => hemen ertesi gün siteleriniz kapanmıyor...

3) KuveytTürk Bankası'nda bir iş meselesi yüzünden pek de istemeyerek açtırdığım hesap (iyi ki açtırmışım diye düşündüm sonrasında) sayesinde
8 yıldır tek bir kuruş banka masrafı (fast, eft, havale, vs) ödemedim...
[/COLOR]

MATEMATİK;

Tanıdığınız Natro'da olsa idi 4 günlük gecikmeden dolayı 1 kuruş bile ek ücret ödeme yapmayacaktı!
+3 yada +16 gün daha geciktirmiş olsaydı;
(Bugünkü kurla 1$ = 16 TL)
SADECE VE SADECE 16 x 5=75 TL gecikme bedeli ödeyecekti...
Sözünü ettiğiniz firmanın 7 günlük - 20 günlük gecikme sonrası çıkaracağı faturayı bilmiyorum ama muhtemelen ve mantıken çok daha yüksek olur...
Aynı bile olsa EN AZ 1.300 TL'Sİ CEBİNDEN ÇEKİLİP ALINMAYACAKTI!

Tanıdığınızın HATASI;

Kendisi BİR ÇÖZÜM ORTAĞI SEÇMEMİŞ, BAŞKA BİRŞEY SEÇMİŞ...
Bedelini de ödemiş!
(Hemen domainini başka bir firmaya transfer etmediyse de dersini almamış demektir...)
ÇÖZÜM ORTAĞINIZ SİZE BUNU YAPMAZ...
AKLIMDAN HER GEÇENİ YAZMIYORUM...
SİZLER YAZMADIĞIM KISIMLARI KENDİ ZİHNİNİZDE TAMAMLARSINIZ...

SON SÖZ;

MESELE KUR DEĞİL!
MESELE ZİHNİYET,
MESELE İŞ YAPMA BİÇİMİ,
MESELE "İNSAN EVLATLARININ"
ve "insan müsveddelerinin" arasındaki fark!

Bu ıvır zıvır meselelerdeki kuralların hiçbiri İLAHİ KURALLAR değil!
Aciz fanilerin uygun ortamı buldukları için kendilerince oluşturdukları kurallar!
Hepsi çatır çatır değiştirilir!

FAKAT O DEĞİŞİM "BİZ"DEN BAŞLAR, "BİZ"İMLE BAŞLAR...

TESLİM OLMAMANIZ DİLEĞİ İLE...

ALLAH'A EMANET OLUNUZ...

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: BEYAZMASTER (06.05.2023 01:20)

netman

kişi bu mesajı beğendi.

ÖNCE "İYİ,DOĞRU,GÜZEL BİR İNSAN" OLMAK (VEFA,TEVAZZU,NAİFLİK,SAYGI,...) GEREK!
Sonra wm oluruz.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 723
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%89)

tolhur adlı üyeden alıntı

Bu her firmada böyledir hocam. Yeni alım yapmıyorsunuz veya yenileme yapmıyorsunuz, geri alma işlemi yapıyorsunuz. Geri alma her firmada ciddi anlamda pahalıdır. Maalesef işleyiş bu şekilde..

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam isimtescili savunmuyorum ama tanıdığınızda zamanında yenileme yapsaydı. Bunun gibi bi durum godady firmasındada başıma gelmişti yani suç bizde bence, zamanında ödeme yapıp veya takip etseydik son ödeme tarihini vs.. bu kadar fazla ödeme olmazdı.

Hocam geri alma pahalı dikkat edersen sorun pahalı olması değil 15ten 80e çıkması fiyatın. 4 gün gibi bir aralıkta. Kimse dolar kuru diye başlamasın cümleye vallahi işgüzarlık bu.

// Acta est fabula

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3621
  • Beğeniler 1125 / 1126
  • Ticaret 73, (%100)
Dolar kuru diye neden başlamayalım? Dolar kuru 1.3 - 1.5 olsaydı 1.573 lira para çıkmazdı değil mi? Yabancı şirketlerde uzatmaya çalışın daha pahalı çıkar o ücret, eğer günü geçiyorsa eksi sayıyor alan adı ve isimtescil süresi bitiyor diye eminim mail göndermiştir her firmanın gönderdiği gibi.

Kimseyi savunmuyorum ama hem döviz kurundan dolayı hem de gecikmeli ödeme yaptığınızdan dolayı bu kadar ücret çıkıyor. Ben absürt bir durum görmüyorum.

kişisel bloğ • tevfik.org

• Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

netman adlı üyeden alıntı

Hocam geri alma pahalı dikkat edersen sorun pahalı olması değil 15ten 80e çıkması fiyatın. 4 gün gibi bir aralıkta. Kimse dolar kuru diye başlamasın cümleye vallahi işgüzarlık bu.

Godaddy'de şuan geri alma ücreti 80 dolar ; https://www.google.com/amp/s/tr.godaddy.com/blog/domain-suresi-dolunca-baskasi-kapabilir/amp/

Tabiya Tabiya WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek root
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1001
  • Beğeniler 149 / 148
  • Ticaret 19, (%95)
Hocam domaini daha uyguna taşıyabilirim.
İsterseniz : )
netman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 723
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%89)
İlk mesajda bahsettiğim gibi domaini ben almadım takibini ben yapmadım bir tanıdık işini hallettirmek isteyip konuyu açınca fiyatlara hayret ettiğim için paylaştım. @tevfik Konu isimtescil olunca şaşırmadım açıkcası. Lakin konu bu değil benim anlatmak istediğim yapılan işgüzarlık. Domaini gecikmenin 31. gününde almak istediğimde 15$ dı 35. günde tekrar almak istediğimde 80$ fiyat çıktı. Ben domainleri natro dışında bir yerden almıyorum normalde. Çok nadirdir başka yerden aldığım. Ayrıca domain yenileme kurtarma ve geri alma süreçleri her firmada farklı. Stabdart bir süreç değil.

// Acta est fabula

• Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Ana sağlayıcının verdiği fiyat burada çok önemli, amacım İsimtescil'i savunmak ya da kötülemek değil ama ana sağlayıcısı kendisi değil bu nedenle pek bir şey demek mümkün değil bana göre. Mesele a firması ya da b firması olmadigi gibi ortada bir işgüzarlık olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Elbette fahiş fiyat hoş değil ancak en başta dediğim gibi godaddy' de olsanız mesela 19. Günden sonra 80 dolar. Size 35. Günde 80 dolar fiyat çekilmiş bu durumda godaddy daha kötü bir firmamı? Her neyse sonuç olarak maalesef üzücü bir durum yaşanmış tepki göstermekte haklısınız. Çünkü bu geri alma ücretlendirmeleri gerçekten çok moral bozucu bir durum ortaya çıkarıyor. Peki ya isim tescil ile bu durumu görüştünüz mü? Makul düzeyde bir indirim sağlayamazlar mı acaba?
birsevda netman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al