"Biraz geniş pencereden baktığınızda sorunun dolar kuru değil bizim insanımız olduğunu anlayacaksınız."

101% KATILIYORUM...

Acımasız, sömürücü, suistimal edici ve hatta ş...siz sistem-düzeni kabul etmiş, buna teslim olmuş, boyun eğmiş, eleştirecek takati bile olmayan insanların sayısı arttıkça bu tür ş...'likler daha çok yapılacaktır, artacaktır!

(isimtescil ve godaddy nin ne halt olduğunu bildiğim için hiç bulaşmadım...)

Elbette ödemesini zamanında yapan ile yapmayan arasında bir fark olacaktır ve bu normaldir.
Lakin yukarıdaki dereceki fark tam bir ...'luğudur!

Bunu yapmayan firmaları, bankaları, hizmet noktalarını sorgulamak ve bulmak çok zor değil...
Dünyada her daim İYİ örnekler var olmaya devam edecek...

3 ÖRNEK;

1) Domainlerimin hepsi Natro'da ve 6 gün gecikme hakkım var hiç fark ödemiyorum,
1 haftayı geçtiğinde 20 güne kadar SADECE 4.99$ (65$ VE FAZLASINI DEĞİL)

ek ödeme yapmışlığım var ki;
bu çok makul farkı almak en doğal hakları helali hoş olsun...

detayları görmek için => https://www.natro.com/hemendestek/bilgibankasi/alan-adi-kurtarma-sureci-nasildir

2) Hostinger'den hosting hizmeti alıyorum ve 2 haftalık geç ödeme esnekliği var => hemen ertesi gün siteleriniz kapanmıyor...

3) KuveytTürk Bankası'nda bir iş meselesi yüzünden pek de istemeyerek açtırdığım hesap (iyi ki açtırmışım diye düşündüm sonrasında) sayesinde
8 yıldır tek bir kuruş banka masrafı (fast, eft, havale, vs) ödemedim...
[/COLOR]

MATEMATİK;

Tanıdığınız Natro'da olsa idi 4 günlük gecikmeden dolayı 1 kuruş bile ek ücret ödeme yapmayacaktı!
+3 yada +16 gün daha geciktirmiş olsaydı;
(Bugünkü kurla 1$ = 16 TL)
SADECE VE SADECE 16 x 5=75 TL gecikme bedeli ödeyecekti...
Sözünü ettiğiniz firmanın 7 günlük - 20 günlük gecikme sonrası çıkaracağı faturayı bilmiyorum ama muhtemelen ve mantıken çok daha yüksek olur...
Aynı bile olsa EN AZ 1.300 TL'Sİ CEBİNDEN ÇEKİLİP ALINMAYACAKTI!

Tanıdığınızın HATASI;

Kendisi BİR ÇÖZÜM ORTAĞI SEÇMEMİŞ, BAŞKA BİRŞEY SEÇMİŞ...
Bedelini de ödemiş!
(Hemen domainini başka bir firmaya transfer etmediyse de dersini almamış demektir...)
ÇÖZÜM ORTAĞINIZ SİZE BUNU YAPMAZ...
AKLIMDAN HER GEÇENİ YAZMIYORUM...
SİZLER YAZMADIĞIM KISIMLARI KENDİ ZİHNİNİZDE TAMAMLARSINIZ...

SON SÖZ;

MESELE KUR DEĞİL!
MESELE ZİHNİYET,
MESELE İŞ YAPMA BİÇİMİ,
MESELE "İNSAN EVLATLARININ"
ve "insan müsveddelerinin" arasındaki fark!

Bu ıvır zıvır meselelerdeki kuralların hiçbiri İLAHİ KURALLAR değil!
Aciz fanilerin uygun ortamı buldukları için kendilerince oluşturdukları kurallar!
Hepsi çatır çatır değiştirilir!

FAKAT O DEĞİŞİM "BİZ"DEN BAŞLAR, "BİZ"İMLE BAŞLAR...

TESLİM OLMAMANIZ DİLEĞİ İLE...

ALLAH'A EMANET OLUNUZ...