wmaraci reklam

Wix eTicaret kullanan var mı?

7 Mesajlar 3.380 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Backhoe Backhoe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)
Merhabalar,
arkadaşımın oluşturacağı resmi bir marka için eTicaret sitesi oluşturma aşamasındayız ancak kendisi bana Wix eTicaret ile ilgili sorular yöneltti.
Daha önce Wix tecrübem olmadığı için sizlere sormak istedim, 50 TL gibi fiyatlara paketleri mevcut Wix'in, hazır profesyonel temaları düzenliyorsun, ödeme sistemleri PayU aracılığıyla çalışıyor kredi kartı banka kartı olarak vs.

Site düzenleme kısmına bir baktım, oldukça hoşuma gitti açıkçası ancak sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

Site tabii ki özel kendi domainine bağlanacak ve reklamları kaldıracak, Wix'den yapıldığı belli olmayacak hiç bir şekilde.

Sizin bildiğiniz Wix'in + ları - leri nelerdir?
Hazır kitlesi olan bir insan için eTicaret alanında Wix iyi bir tercih olur mu?

Her yorum için şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Pondas Pondas BK Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Dijital Ajans Sahibi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 29 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Daha önce çalıştım. Öncelikle ödeme sistemleri payu nun komisyonları çok yüksek. Ve kendi sanal posunuzu bağlayamıyorsunuz. İlla payu diyor. Ayrıca belki bilginiz yoktur, payu da vergi levhası istiyor. Shopier gibi değil.
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)

Pondas adlı üyeden alıntı

Daha önce çalıştım. Öncelikle ödeme sistemleri payu nun komisyonları çok yüksek. Ve kendi sanal posunuzu bağlayamıyorsunuz. İlla payu diyor. Ayrıca belki bilginiz yoktur, payu da vergi levhası istiyor. Shopier gibi değil.

Wix hakkında kuşkum olmasa bile PayU hakkında oldukça olumsuz şeyler duydum, onu da PAYTR entegre eder çözeriz diyordum ama söylediğiniz gibi Entegrasyon yapılmıyormuş. Vergi levhası sorun değil, sormak istediğim şeyler PayU ödemelerini ne zaman size yapıyor ve komisyon oranları nedir? %2-3 gibi oranlar gördüm çok yüksek değil gibi geldi ama bilmediğim oranlar mı var?

Yorumunuz için ayrıca teşekkürler.

dvrmkcn dvrmkcn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrencı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 106 / 227
  • Ticaret 13, (%100)
Shopify , woocommerce veya mağaza kurmak varken (n11 gitti gidiyor )
Hazır kitleniz varmış öneririm
Yurtdışı odaklı e ticaret yapıyorum wix benzeri sitemde 5-6 gündür Google da İndex bile alamamış ama kitlem olduğu için satış yapabiliyorum
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Pondas Pondas BK Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Dijital Ajans Sahibi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 29 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle Payu da net bir rakam söz konusu değil siz sitenizi hazırlıyorsunuz ürünlerine kadar herşeyi ekliyorsunuz sonra Payu ya başvuruyorsunuz. O kadar saçma ki siz uğraşıp o kadar siteyi hazırlıyorsunuz en son size komisyon oranı belirliyor. %2-3 evet . Bizim sporcu ürünleri sattığımız bir sitemiz vardı. Bizden %2,25 aldılar. Yani tam net bir bilgi vermiyorlar. Biraz sallantılı platform. :(
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Wix ile mağaza kurmadım fakat kurduğum sitelerde birçok gereksiz dosyayı (CSS,JS) dahil ettiği için yüklenme süresi çok yüksek oluyordu. Bundan dolayı seosal ve kullanıcı deneyimi açısından negatif etki ediyor.
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)

dvrmkcn adlı üyeden alıntı

Shopify , woocommerce veya mağaza kurmak varken (n11 gitti gidiyor )
Hazır kitleniz varmış öneririm
Yurtdışı odaklı e ticaret yapıyorum wix benzeri sitemde 5-6 gündür Google da İndex bile alamamış ama kitlem olduğu için satış yapabiliyorum

Marka butik tarzında bir şey olmayacak, kendi websitesinden satış yapması gerekiyor hocam o yüzden bu tarz yollar arıyor arkadaşım.

Pondas adlı üyeden alıntı

Öncelikle Payu da net bir rakam söz konusu değil siz sitenizi hazırlıyorsunuz ürünlerine kadar herşeyi ekliyorsunuz sonra Payu ya başvuruyorsunuz. O kadar saçma ki siz uğraşıp o kadar siteyi hazırlıyorsunuz en son size komisyon oranı belirliyor. %2-3 evet . Bizim sporcu ürünleri sattığımız bir sitemiz vardı. Bizden %2,25 aldılar. Yani tam net bir bilgi vermiyorlar. Biraz sallantılı platform. :(

Anladım hocam, teşekkür ederim bilgilendirmeler için :)

awoken adlı üyeden alıntı

Wix ile mağaza kurmadım fakat kurduğum sitelerde birçok gereksiz dosyayı (CSS,JS) dahil ettiği için yüklenme süresi çok yüksek oluyordu. Bundan dolayı seosal ve kullanıcı deneyimi açısından negatif etki ediyor.

Teşekkürler bilgi için, sanırım premium hızlı bir wordpress eTicaret teması alıp o temayı düzenlemek, payTR entegresi yapmak çok daha iyi olur diye tahmin ediyorum.
Pondas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al