wmaraci reklam

Business manager'deki Hedef Kitleyi İnstagramda Kullanma

15 Mesajlar 2.155 Okunma
wmaraci reklam

Trakyacus Trakyacus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bebek giyim Satış
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Böyle bişey mümkün mü acaba business managerde hedef kitle oluşturduğumda instagramda çıkmıyor.

İnstagramda oluşturup businesste düzenleyince ''hedef kitle güncellenecek ama bundan etkilenen reklam setleri bundan kaldırılacak '' diye bir yazı geliyor

2. bir sorum ve bunu sorma nedenim.Businessten reklam verince şimdi alışveriş yap yönlendirmesi var.

şöyleki müşteriler buna tıklamaya çekiniyor dolayısıyla hiç satışa dönmüyor instagramdan takipe geçip benim potansiyel müşterim olmuyor.Bakıp çıkıyor sadece
Bağlantı tıklama maliyetim daha düşük oluyor ama ne gelen ne giden ne bişey soran

Ama instagramdan verince instagram profiline git yazısı çıkıyor profile giriyor birsürü ürün görüyor bu nekadar bu ne kadar diye sorup iş satışa dönüyor.

Bebek ve çouk takımları satıyorum.

Rakiplerimin reklamlarındada hep instagram profiline git yazısı var büyük ihtimal instagramdan vermişler reklamları. Yada bi yolu var.

Businesste hedef kitle oluşturup instagramda kullanabilir miyim çok merak ediyorum

Bilen arkadaşlarım yorumunu esirgemezse sevinirim

wmaraci
reklam

Muhammedalican Muhammedalican Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Trakyacus

Merhaba;

facebook reklam yöneticisi üzerinden reklamlarınızı çıkabiliyorsunuz. Fakat daha önceden bir reklam oluşturmuşsanız ve hedef kitleniz mevcutsa yeni reklam üzerinden bu hedef kitleyi kullanarak yapacağınız değişiklikler mevcut diğer reklamlara yani bu kitleyi kullanan diğer reklamlara yansır bu yüzden kitle güncellenmektedir.

-Şimdi alışveriş yap butonu dediğiniz gibi daha çok tıklama maliyeti yer fakat reklam hedef kitlenizi yaptıysanız daha fazla verim alırsınız. Burada söz konusu bağlantıya link verirken tüm ürünlerin yer aldığı linki verin anasayfa yerine bu yüzden satışlarınızda farklılık oluşabilir.

Bunun dışında instagram sayfamı ziyaret et kısmını kullanmak istemesinin kullanıcılarda alıcıyı zorlama yoktur. Aynı zamanda tüm işleriniz profilde gözüktüğü için gezip rahatça dolaşabilir. Farklı bir tarayıcıya gitme gibi bir durum yok ve web siteniz eğer mobil uyumluluğu yoksa ve eğer kitleniz internet olayında biraz uzaksa bu verimsizliğinizi arttırır. Bu yüzden instagram profili daha iyi gözükmektedir.

Aynı zamanda belirttiğiniz gibi profile yönlendirmede reklam maliyetleri daha azdır. 0.03 gibi maliyet yakalamıştım :) Fakat pixel toplamak site için ve dönüşüm için de faydalı olduğu için genelde siteye belirttiğim şekilde yönlendirmenizi daha sağlıklı buluyorum.

recreation recreation WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 3 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Evet yapabilirsin, su sekilde reklam managerdan kiyleni ayarlayip butonu secip reklam alanlarindan sadece instagrami seciceksin facebook vs kaldirarark

• Üyelik 01.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
[QUOTE=Muhammedalican;3402982]Trakyacus

Merhaba;

facebook reklam yöneticisi üzerinden reklamlarınızı çıkabiliyorsunuz. Fakat daha önceden bir reklam oluşturmuşsanız ve hedef kitleniz mevcutsa yeni reklam üzerinden bu hedef kitleyi kullanarak yapacağınız değişiklikler mevcut diğer reklamlara yani bu kitleyi kullanan diğer reklamlara yansır bu yüzden kitle güncellenmektedir.

-Şimdi alışveriş yap butonu dediğiniz gibi daha çok tıklama maliyeti yer fakat reklam hedef kitlenizi yaptıysanız daha fazla verim alırsınız. Burada söz konusu bağlantıya link verirken tüm ürünlerin yer aldığı linki verin anasayfa yerine bu yüzden satışlarınızda farklılık oluşabilir.

Bunun dışında instagram sayfamı ziyaret et kısmını kullanmak istemesinin kullanıcılarda alıcıyı zorlama yoktur. Aynı zamanda tüm işleriniz profilde gözüktüğü için gezip rahatça dolaşabilir. Farklı bir tarayıcıya gitme gibi bir durum yok ve web siteniz eğer mobil uyumluluğu yoksa ve eğer kitleniz internet olayında biraz uzaksa bu verimsizliğinizi arttırır. Bu yüzden instagram profili daha iyi gözükmektedir.

Aynı zamanda belirttiğiniz gibi profile yönlendirmede reklam maliyetleri daha azdır. 0.03 gibi maliyet yakalamıştım :) Fakat pixel toplamak site için ve dönüşüm için de faydalı olduğu için genelde siteye belirttiğim şekilde yönlendirmenizi daha sağlıklı buluyorum.[/QUOTE

Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum.
Bu paragrafı netleştirmek için yazıyorum.

Ben bir hedef kitle oluşturdum instagramda adıda (deneme) diyelim ve reklam oluşturdum instagramdan

Sonra business girip hedef kitleler deyip hedef kitleyi düzenleyip güncelle dediğimde instagramdan verdiğim reklamın hedef kitleside değişecek mı?

wmaraci
wmaraci

ramazankonur ramazankonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Programlama
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 96
  • Ticaret 1, (%100)

Trakyacus adlı üyeden alıntı

Merhaba;

Aynı zamanda belirttiğiniz gibi profile yönlendirmede reklam maliyetleri daha azdır. 0.03 gibi maliyet yakalamıştım :) Fakat pixel toplamak site için ve dönüşüm için de faydalı olduğu için genelde siteye belirttiğim şekilde yönlendirmenizi daha sağlıklı buluyorum.[/QUOTE

Ben bir hedef kitle oluşturdum instagramda adıda (deneme) diyelim ve reklam oluşturdum instagramdan

Sonra business girip hedef kitleler deyip hedef kitleyi düzenleyip güncelle dediğimde instagramdan verdiğim reklamın hedef kitleside değişecek mı?

instagramdan oluşturduğun hedef kitle facebook üzerinden değişmiyor bildiğim kadarıyla.SEnin bahsettiğin problemle bende karşılaştım.FAcebook üzerinden instagram reklamı vermiyorum.Çünkü yapılan yorumlar vs ler bildirim olarak gelmiyor .Bende direkt olarak instagramdaki reklamı öne çıakrıyorum.
Facebook ve instagram tam anlamıyla senkronize çalışmıyor.

• Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)

Trakyacus adlı üyeden alıntı

Merhaba;

Evet değişir çünkü aynı hedef kitlesi üzerinde çalışma yapıyorsun değişmesini istemiyorsan alt kısımda farklı kaydet şeklinde bir metin olması gerekiyordu o şekilde işlem yapabilirsiniz azaltıp eksiltme açısından.

• Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)

ramazankonur adlı üyeden alıntı

[QUOTE=Trakyacus;3403080]

instagramdan oluşturduğun hedef kitle facebook üzerinden değişmiyor bildiğim kadarıyla.SEnin bahsettiğin problemle bende karşılaştım.FAcebook üzerinden instagram reklamı vermiyorum.Çünkü yapılan yorumlar vs ler bildirim olarak gelmiyor .Bende direkt olarak instagramdaki reklamı öne çıakrıyorum.
Facebook ve instagram tam anlamıyla senkronize çalışmıyor.

İnstagram ve facebook entegrelidir. Yapılan reklam çalışmaları reklam yöneticisi platformunda toplanır. Hedeflediğiniz kitleler bu alanda kayıt altına alınır. Eğer reklam verirken kaydettiğiniz hedef kitle üzerinde değişim yaparsanız bu hedef kitleye sahip açık ve kapalı olan tüm reklamlar etkilenir.

Ayrıca facebook üzerinden yapacağınız instagram reklamları da size yorumları ve beğenileri görebileceğiniz bir alan mevcut kendinize bildirim göndererek bu reklam hakkında istatistikleri görebilmektesiniz.

• Üyelik 01.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Birde instagramda oluşturduğum kitle mesela x isimli 3.6 milyon kitleli diyelim
Businesten hedef kitlelere giriyorsunuz değiştirdiğimiz zaman instaya dönüp o hedef kitleye tıklayınca ilgi alanı kısmı 0 lanmış oluyor 15 20 milyon oluyor hiç ilgi alanı girmemiş gibi 0 lanıyor yani

Aktif reklamlarda ne oluyor onu bilemiyorum

ramazankonur ramazankonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Programlama
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 96
  • Ticaret 1, (%100)

Muhammedalican adlı üyeden alıntı

[QUOTE=ramazankonur;3403099]

İnstagram ve facebook entegrelidir. Yapılan reklam çalışmaları reklam yöneticisi platformunda toplanır. Hedeflediğiniz kitleler bu alanda kayıt altına alınır. Eğer reklam verirken kaydettiğiniz hedef kitle üzerinde değişim yaparsanız bu hedef kitleye sahip açık ve kapalı olan tüm reklamlar etkilenir.

Ayrıca facebook üzerinden yapacağınız instagram reklamları da size yorumları ve beğenileri görebileceğiniz bir alan mevcut kendinize bildirim göndererek bu reklam hakkında istatistikleri görebilmektesiniz.

facebook üzerinden verilen bir reklama yorum yapıldıgında instagram üzerinden anlık görüp yanıtlayamıyorsun.Burada hız detayı siparişe dönüşmede ciddi bir gereklilik.
İnstagram ve facenbook tabiki entegreli ama instagram üzerinden verilen reklamlar facebook üzerinden tam anlamıyla kullanılamıyor.Ki zaten reklam detaylarında uyarı çıkıyor.

Siparişler saece web sitesi üzerinden alınacaksa evet facebook dan reklam oluşturmak gerekli.Ama instagramdan birebir müşteri görüşmesi yapıalcaksa reklamı instagramdan başlatmak daha mantıklı

• Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Trakyacus

Size tavsiyem reklamlarınızı business üzerinden çıkışını sağlamanız. Orada tüm bilgileri reklamların görüneceği alanları ve bölümleri seçebilirsiniz. Aklınızda karışmaz bu şekilde üstelik daha iyi performans alırsınız.

İnstagram üzerinde x isimli kitle üzerinden çıkış yaptığınızda 3.6 milyon gözüken kitle business üzerinden değiştirilirse oynama olur ve 0 görünmesinin sebebi odur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al