wmaraci reklam

1400 TL Ye Fotograf Makinesi Önerecek ( Fotoğraf İçin )

19 Mesajlar 3.391 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)

uzunlarpc adlı üyeden alıntı

Dusuncelerimi Aydınlattınız hocam Allah razı olsun saolun varolun :)

Rica ederim herhangi bir soru için mesaj atabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.
uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Umarım bu link seni hayalindeki makineye bir adım daha yaklaştırır.

Canon EOS 650D + 18-55 mm DC LENS SLR Fotoğraf Makinesi (Çanta + Tripod + 8GB SD Kart Hediye)

mebece mebece Düğün Fotoğrafçısı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Fotoğrafçı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu pörtletmek gibi olacak ama :)

Fotoğraf makinesi almadan önce ne çekmek istediğinize karar vermelisiniz.

Ben ne çekicem ? Sokak,manzara,portre,düğün yoksa öyle havayı suyu genel kullanım mı ?

Eğer genel kullanım diyorsanız yani piknik,yatakda uzanan dayı :) arkadaşlarla eğlenmece filan 600D ye bile gerek yok. 1100D alabilirsiniz.

Ama işe biraz da sanat katmak istiyorum diyorsanız 600D tercih edilebilecek makinelerden bir tanesidir. Başlangıç aşaması için biçilmiş kaftanlardan biridir 600D.

Enstante diyafram ve iso yu keşfedip doğru kullanmak için 600D iyi bir cihaz. kullanım kolaylığı olsun fiyatı olsun tercih edilebilir. Ayrıca canon ürünlerini aksesuar ve lensleri nikona göre biraz daha ucuzdur. Nikon body de ucuzdur ama acısını lenslerde çıkartır :)

Eğer başlangıç oalrak sokak manzara çekecekseniz 600d ve 18 55 kit lens size çok iyi fotoğrafı öğretir. birazda portre çekeyim derseniz yanında 50 mm 1.8 almalısınız. 250 tl civarında.

70-300 konusunda gelince. Eğer lensi takıp en yakına yani 300m alıp sokakta gezecekseniz hiç fotoğrafa bulaşmayın. Hem paranıza yazık hem de fotoğraftan anlayan insanlardan tepki alırsınız :) Lens uzayında havalı oluyomuş gibi bir algı var :)

Yerine göre alınmalı lens sadece.

Dediğim gibi ne çekmek isterseniz ona göre almalısınız. Kuş çekecekseniz alın 70-300 ü biraz alıştırın kendinizi.

Ama biraz daha alım gücünüz varsa size tavsiyem tamron 17-50 2.8 vc siz. 2.8 sabit diyaframı ile fotoğraftan keyif alır daha da şevklenirsiniz..

İyi forumlar ışığınız bol olsun.

www.fotoajansi.com
Düğün Fotoğrafçısı

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)

mebece adlı üyeden alıntı

Konuyu pörtletmek gibi olacak ama :)

Fotoğraf makinesi almadan önce ne çekmek istediğinize karar vermelisiniz.

Ben ne çekicem ? Sokak,manzara,portre,düğün yoksa öyle havayı suyu genel kullanım mı ?

Eğer genel kullanım diyorsanız yani piknik,yatakda uzanan dayı :) arkadaşlarla eğlenmece filan 600D ye bile gerek yok. 1100D alabilirsiniz.

Ama işe biraz da sanat katmak istiyorum diyorsanız 600D tercih edilebilecek makinelerden bir tanesidir. Başlangıç aşaması için biçilmiş kaftanlardan biridir 600D.

Enstante diyafram ve iso yu keşfedip doğru kullanmak için 600D iyi bir cihaz. kullanım kolaylığı olsun fiyatı olsun tercih edilebilir. Ayrıca canon ürünlerini aksesuar ve lensleri nikona göre biraz daha ucuzdur. Nikon body de ucuzdur ama acısını lenslerde çıkartır :)

Eğer başlangıç oalrak sokak manzara çekecekseniz 600d ve 18 55 kit lens size çok iyi fotoğrafı öğretir. birazda portre çekeyim derseniz yanında 50 mm 1.8 almalısınız. 250 tl civarında.

70-300 konusunda gelince. Eğer lensi takıp en yakına yani 300m alıp sokakta gezecekseniz hiç fotoğrafa bulaşmayın. Hem paranıza yazık hem de fotoğraftan anlayan insanlardan tepki alırsınız :) Lens uzayında havalı oluyomuş gibi bir algı var :)

Yerine göre alınmalı lens sadece.

Dediğim gibi ne çekmek isterseniz ona göre almalısınız. Kuş çekecekseniz alın 70-300 ü biraz alıştırın kendinizi.

Ama biraz daha alım gücünüz varsa size tavsiyem tamron 17-50 2.8 vc siz. 2.8 sabit diyaframı ile fotoğraftan keyif alır daha da şevklenirsiniz..

İyi forumlar ışığınız bol olsun.

Saolun hocam 650D Aldım :) lenside ilerde alırım insallah bu isimi goruyor suanlık :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

msdselim msdselim tryemek.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)

Bilginiz icin tekrar tesekkur ederim , hocam bunların ayrıyetten 75-300mm side varmış 2-3 ay normal idare edeyim sonra alip onuda takarim diye dusundum :)

hocam 75-300 almayın derim 1metre den odaklıyor max ayrıca keskin değil 18-135 çok daha güzle bence biriktirin 18-135 alın ayrıca 75-300 ü takıp makina elinizde güzel fotoğraflar çekemezsiniz çünkü ıs si yok(yani titreşimlerden etkilenir heleki zoom ayarrı 300mm de ise) bence 600d alın 18-55 ile idare edin ben makro çekim yapacağım derseniz ters bağlantı ve makro uzatma tüplerini araştırın portre çekeceğim derseniz de 50mm alıp geçin derim

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)

msdselim adlı üyeden alıntı

hocam 75-300 almayın derim 1metre den odaklıyor max ayrıca keskin değil 18-135 çok daha güzle bence biriktirin 18-135 alın ayrıca 75-300 ü takıp makina elinizde güzel fotoğraflar çekemezsiniz çünkü ıs si yok(yani titreşimlerden etkilenir heleki zoom ayarrı 300mm de ise) bence 600d alın 18-55 ile idare edin ben makro çekim yapacağım derseniz ters bağlantı ve makro uzatma tüplerini araştırın portre çekeceğim derseniz de 50mm alıp geçin derim

Saolun hocam fakat 650D Canon Aldım Memnunum Sıkıntı yok fazla uzagı cekmiyor oda lens den dolayı onuda ilerde alacağım insallah :)

msdselim msdselim tryemek.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)

Saolun hocam fakat 650D Canon Aldım Memnunum Sıkıntı yok fazla uzagı cekmiyor oda lens den dolayı onuda ilerde alacağım insallah :)

ne demek ama bence biriktirin 18-135 alın derim
Hayırlı Olsun

filmplaji filmplaji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
600d sağlam makine bnde alacam kısa süre içinde.

ilanmerkezi.org muziksozleri.com ucuzadomain.com alanadları satılıktır.

bturaan bturaan önceki rumuzum : tamideal Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Tanıtım Yazısı Satışı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 728
  • Beğeniler 208 / 207
  • Ticaret 109, (%100)
2.el veya spot Nikon D7000

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al