wmaraci reklam

Neye Göre Prof Olunuyor?

23 Mesajlar 4.597 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Kimi gerçekten yeteneklidir gerekli ekipmanlarla 1 ayda olağanüstü şeyler yapar ve profesyonelliğe adımını atar. Kimi 10 sene de uğraşsa 20 sene de uğraşsa göz görmeyince hiç bir şey yapamaz. Olay zihinde bitiyor.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

Selamunaleyküm.
wmaraci
reklam

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

Yandexer adlı üyeden alıntı

Çevreme bakıyorum ve diyorum ki ''Sanırım makinaya göre mak. ne kadar prof. ise o kadar prof. olunuyor.''

Güzel dediniz hocam, şimdilerde elinde canon alan prof. fotoğrafçı oluyor. :)

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
Bu soruyu çok merak ediyorum. Aslında bir platform olsa bu konu üzerine. Oradaki üyeler oylasa. Ona göre kendimizi görmüş oluruz. Ona göre geliştiririz kendimizi. Bende bir çok konuda iyi miyim, değil miyim bilmiyorum. Neye göre hesaplayacağım bunu? :)

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

MuhammedAli adlı üyeden alıntı

Bu soruyu çok merak ediyorum. Aslında bir platform olsa bu konu üzerine. Oradaki üyeler oylasa. Ona göre kendimizi görmüş oluruz. Ona göre geliştiririz kendimizi. Bende bir çok konuda iyi miyim, değil miyim bilmiyorum. Neye göre hesaplayacağım bunu? :)

evet bende ondan merak ediyorum. belli yeterlilikleri olsa bizde deriz ki
aa bak bende bu yetenek var bunun aynısını bende yapabiliyorum
şunu şunu bende yapıyorum . demekki bende prof olmuşum diyebilelim kendimize :d

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Bu konuyla ilgili bir bilgim yok ama neyde olursa olsun "ben profesyonelim" diyen birisi bence profesyonel değildir.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

guldurgec adlı üyeden alıntı

Profesyonel bir makina artı + profesyonel tasarım = profesyonel fotoğrafçı.

Nickinin anlamını yerine getiriyorsun,hakkaten güldürüp geçiriyorsun..Ben güldüm ama geçemedim..
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

MuhammedAli adlı üyeden alıntı

Cevabını hemen gidereyim, web işlerinde ( grafik - tasarım - php - css - html vb. - aplication vb. ) dünya devi var yani pazar alanının hakimi diyebilirim bu dev Envatodur.

Hakkında araştırmalar yapmanı öneririm.
Şimdi profesyonelliğin birden fazla özelliği var yani açıklaması var.
İçinde bulunduğu duruma göre,
Bakış açısına göre,
Yetenek ve bilgi tecrübesine göre diye daha da çok madde ekleyebiliriz.

Şimdi 1 tane örnek vereyim bunu hemen kavrabilirsiniz.
( Kendi mesleğimden örnek veriyorum )

1 adam 1 wordpress teması yaparak totalde : 2.000.000 - 4.000.000 $ nakit para kazanabiliyorsa bu insan profesyonel demektir.

Bakınız. 1 Tema 52,000 farklı insana satılıyor ise bu insan gerçekten çok iyi analiz yapmış, insanların isteklerini çok iyi uygulamış ve mükemmel ötesi bir sistem geliştirmiştir.

Profesyonellik önce yetenek, biraz düşünce ve birazda mantık gerektirir.
Çok iyi tasarım çizebilirsin fakat bu tasarımı çok iyi şekilde sunamıyorsan o hiçbirşeydir.

Çok iyi düşüncelere sahip olabilirsin ama ortaya birşey çıkaramıyorsan yine hiçbirşeysindir.

Çok mantıklı birisi olabilirsin, biraz yeteneğin ve birazda farklı düşüncelerin var ise profesyonellik dünyasına katılmışsındır demektir.

Ben kendi adıma söyleyim ben tamamen profesyonel değilim ve hiçbir zamanda olamam.Teknoloji her saniye gelişiyor ben ona yetişemem kimse yetişemez. Nice adamlar gördüm paintte monalisa çiziyor, nicelerini gördüm excel programında karakter tasarımı yapıyor.

Birilerine bakıp kendinizi kıyaslamak yerine global ( evrensel ) işleri takip edip o yöne doğru gelişmenizi öneriyorum.

Troublet adlı üyeden alıntı

evet bende ondan merak ediyorum. belli yeterlilikleri olsa bizde deriz ki
aa bak bende bu yetenek var bunun aynısını bende yapabiliyorum
şunu şunu bende yapıyorum . demekki bende prof olmuşum diyebilelim kendimize :d

brown adlı üyeden alıntı

Bu konuyla ilgili bir bilgim yok ama neyde olursa olsun "ben profesyonelim" diyen birisi bence profesyonel değildir.

Size az biraz katılıyorum yukarıda açıkladığım gibi kimse ben harikayım diyemez, el elden üstündür düşünce akımları olmasaydı şu anki teknoloji gelişemezdi.

JackkerL adlı üyeden alıntı

Nickinin anlamını yerine getiriyorsun,hakkaten güldürüp geçiriyorsun..Ben güldüm ama geçemedim..

Arkadaşım sende olaya biraz daha ılımlı yaklaşırsan sevinirim arkadaşın dediği gibi sağlam bir makinada profesyonelliğin bir donanımıdır.

Mesela benim bilgisayarım çok eski bazı şeyleri çizmeyi deneyemiyorum.
Ama bugün bende bir MAC olsa bak neler yapabiliyorum :) Alt yapıda profesyonellik konusunda önemli rol oynar.

Çok iyi araba sürebilirsiniz ama iyi bir araba kullanamadığınız sürece kendinizi geliştiremezsiniz.
brown

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Cevabını hemen gidereyim, web işlerinde ( grafik - tasarım - php - css - html vb. - aplication vb. ) dünya devi var yani pazar alanının hakimi diyebilirim bu dev Envatodur.

Çok iyi araba sürebilirsiniz ama iyi bir araba kullanamadığınız sürece kendinizi geliştiremezsiniz.

hocam çok iyi örneklerle analizlerle cevapladın çok teşekkürler. evet birkaç gün önce envatoyla tanıştım bende grafiklerle alakalı bişeyler bakarken rastladım. adamlar çok ilerlemiş durumda.

hele bahsettiğin örnekteki tema yapan adam gerçekten profmuş belli ediyor yani :) ne para kazanmıştır hemde 55dolar yahu.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)
Prof olmak icin. Profesyonel bir kamera alman lazim en az 3000 tl yatirman lazim birde aksiyon objektif. Daha sonra makinanin isik vb fonksyonlarini tam kavraman lazim. Daha sonra cekim acisini iyi yakalaya bilmen onemli.

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Konuda birçok kişi yorum yapmış. Benimde söylemek istediklerim mevcut.

Öncelikle Profesyonellik ve Amatörlükten başlayalım anlatıma.

Fotoğrafçılığı para kazanmak için yaparsanız, bu işten geçiminizi sürdürmek için çalışırsanız Profesyonel statüsüne dahil olursunuz. Fotoğraf profesyonel olabilir ama bu işi para kazanmak için yapmıyorsanız daima bir amatör olarak kalırsınız. Amatör demek Fotoğrafçılıkta özgür olmak demektir. Profesyonellik ise belli sabit kurallar, sabit ışık ve pozlamalar ile çekilen ve bu işten kâr elde ettiğin sanattır.

Makina Seçimi;
Burayı okumaya başlamadan önce imzamı oku ve sonrasında devam edelim. Evet makina seçimi önemlidir ama en iyi makina diye bir kural yoktur. Bu işe yeni başlıyorsan daima en düşük seviyelerde ki makinalarla başlamalısın. Yoksa 6 ayda öğreneceğin şeyleri 2 senede öğrenirsin, makina sürekli kafanı karıştırır. Fotoğrafçılığı amatör anlamda yapıp daima profesyonel fotoğraflar çeken Hakkı Ceylan'ın kişisel bloğunu takip edin. Giriş seviyesi için önerdiğim makina Canon 600d yada Nikon D3100, D5100 modelleridir. Canon mu yoksa Nikon mu daha iyi sorusunu birçok yerde görürsünüz ama size cevabı veriyorum. Aralarında hiçbir fark yok. Sadece arayüzü farklı, düğmelerin yerleri farklı. Canon ile başlarsan Canon'a alışırsın ve sonradan Nikon'u kullanmakta sorun yaşarsın. Nikon ile başlarsanda Canon sana uzak gelir. Bu tamamen alışkanlık meselesidir.

Her DSLR makina ile aynı fotoğrafı çekebilirsin aynı kalitede ama her lens ile aynı fotoğrafı çekemezsin. Bu sektörde gövdenin pek bir önemi yoktur dostum önemli olan şey objektif yani lens seçimindir. Senin istediklerini sana verecek olan şeyde objektiflerdir. Giriş seviyesinde biri için 18-55mm kit objektifler yeterlidir ancak AutoFocus özelliği olsun yoksa manuel netleştirmelerde sorun yaşayabilir ve bu işten soğuyabilirsin.

Bu işte bir söz vardır dostum bak ne diyor;
Bu işe yeni başlayan fotoğrafçılar herşeyi ekipman olarak görür, orta düzeydekiler açı olarak görür, ileri düzeyde özendiğimiz isimler ise ışık olarak görür. Yani bu işin tek temeli herşeyden önce ışıktır. Fotoğrafın temelide ışıktan ibarettir. Gerekli ışığı yakalayabilirsen, gerekli açıyı bulursun ve herkesin bende çekebilirmiyim dediği fotoğrafları çekebilirsin.

DSLR makinalarda öğrenmen gereken şey ise, Enstantane, Diyafram ve ISO üçlüsünü kullanmaktır. Fotoğrafçılık budur. Bunlara ek olarak Objektifler, ışık ve açı gelir, ortaya fotoğraf çıkar.
GencHaber

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al