wmaraci reklam

samsung NX300 kullanan varmı ?

11 Mesajlar 5.572 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

arkadaşlar fotoğraf makinesi almak için bir çok mağaza gezdim ve hemen hemen hepsinde bu makineyi övdüler ama kullanan arkadaşlar var ise onlarında yorumlarını alarak satın almak istiyorum. ilk defa profesyonel makine satın alacağım

wmaraci
reklam

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Bu makine hakkında pek bilgim yok ama bunun yerine Canon EOS 700D alabilirsiniz. Ücretleri yakın sanırım birbirine. DSLR denince Canon ve Nikon önde gidiyor biliyorsunuz.

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Bu makine hakkında pek bilgim yok ama bunun yerine Canon EOS 700D alabilirsiniz. Ücretleri yakın sanırım birbirine. DSLR denince Canon ve Nikon önde gidiyor biliyorsunuz.

Yanliz bu makina aynasiz calisiyor daha hizli ve daha uzin omurlu oldugu soylendi sizin dediginiz makinalarda ayni ozellik varmi ?

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

Yanliz bu makina aynasiz calisiyor daha hizli ve daha uzin omurlu oldugu soylendi sizin dediginiz makinalarda ayni ozellik varmi ?

700D aynasız değil. Bu işle profesyonel şekilde ilgilenen arkadaşlar vardır muhakkak. Sizi yanlış bilgilendirmek istemem.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

700D aynasız değil. Bu işle profesyonel şekilde ilgilenen arkadaşlar vardır muhakkak. Sizi yanlış bilgilendirmek istemem.

teşekkür ederim hocam yorumlarınız için kullanan arkadaşlar mutlaka vardır onlarında yorumlarını almak istiyorum

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
NX300 aynasız bir gövde. Fotoğrafçılığın ilerleyen dönemlerinde kullanılacak olan gövdeler yani. Bunu kullanan arkadaşlarım var. Makineyi sadece gördüm ama kullanmadım. Benim sana önerim aynasız gövdeler için erken davranmaman. Bu gövdeler kendilerini daha yeni yeni geliştirme aşamasında olan makineler. Yeni gelişimde olan bir makinede karşılaşabileceğin hatalar DSLR aynalı gövdelerde karşılaşacağın hatalardan çok daha fazlası olacaktır. Bunlara ek olarak birkaç ay içerisinde bu gövdeler kendilerini yenileyecekler ve gelişme sürecine girecekler.

Uzun lafın kısası aynasız gövdeler için erken diyorum. Profesyonel makineler içerisinde önerdiğim marka ve modeller ise;

Canon 650D
Nikon D5100
Nikon D5200
Nikon D7000(5100, 5200'e oranla daha iyiler ancak giriş seviyesi için önerilmez, kafa karıştırır)

Bunlara ek olarak sana yardımcı olabilecek bir makalede yazmıştım. http://wmaraci.com/forum/dersler-and-anlatimlar/fotograf-makinesi-secimi-nasil-yapilmalidir-136169.html bu makaleyi okumanı tavsiye ederim. Hatta bu makaleyi okumadan DSLR makine tercihinde bulunma derim. Özellikle objektif seçimini dikkatli okumalısın.

Ek olarak, teknoloji mağazalarının önerilerini sakın dikkate alma. Özelliklede Fujifilm ile yapmış oldukları anlaşmalar var, Nikon D7100 alacak kişiyi bile adamlar FujiFilm'e yönlendiriyordu.
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

NX300 aynasız bir gövde. Fotoğrafçılığın ilerleyen dönemlerinde kullanılacak olan gövdeler yani. Bunu kullanan arkadaşlarım var. Makineyi sadece gördüm ama kullanmadım. Benim sana önerim aynasız gövdeler için erken davranmaman. Bu gövdeler kendilerini daha yeni yeni geliştirme aşamasında olan makineler. Yeni gelişimde olan bir makinede karşılaşabileceğin hatalar DSLR aynalı gövdelerde karşılaşacağın hatalardan çok daha fazlası olacaktır. Bunlara ek olarak birkaç ay içerisinde bu gövdeler kendilerini yenileyecekler ve gelişme sürecine girecekler.

Uzun lafın kısası aynasız gövdeler için erken diyorum. Profesyonel makineler içerisinde önerdiğim marka ve modeller ise;

Canon 650D
Nikon D5100
Nikon D5200
Nikon D7000(5100, 5200'e oranla daha iyiler ancak giriş seviyesi için önerilmez, kafa karıştırır)

Bunlara ek olarak sana yardımcı olabilecek bir makalede yazmıştım. http://wmaraci.com/forum/dersler-and-anlatimlar/fotograf-makinesi-secimi-nasil-yapilmalidir-136169.html bu makaleyi okumanı tavsiye ederim. Hatta bu makaleyi okumadan DSLR makine tercihinde bulunma derim. Özellikle objektif seçimini dikkatli okumalısın.

Ek olarak, teknoloji mağazalarının önerilerini sakın dikkate alma. Özelliklede Fujifilm ile yapmış oldukları anlaşmalar var, Nikon D7100 alacak kişiyi bile adamlar FujiFilm'e yönlendiriyordu.

teşekkürler hocam sanırım biraz daha bekleyeceğim almışken bir defa alıp iyi bir makina almak istiyorum değerli yorumunuz için teşekkür ederim

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

teşekkürler hocam sanırım biraz daha bekleyeceğim almışken bir defa alıp iyi bir makina almak istiyorum değerli yorumunuz için teşekkür ederim

Rica ederim. Ek olarak; iyi fotoğraflar yakalamaya başladıktan sonra Photoshop öğrenme isteğiniz başlayacak. Hedefinize ulaştıktan sonra hep daha fazlası diyeceksiniz. Fotoğrafçılık böyle birşeydir. Doğal fotoğraf terimi diye birşey kalmadı. Artık tüm fotoğraflar düzenleniyor. Bunun adına ise Fotoğraf tekniği koymuş dünya Fotoğrafçıları. 500px.com adresindeki resimleri incelersen demek istediğimi daha iyi anlayacaksın dostum.

Kolay gelsin. :)
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

Rica ederim. Ek olarak; iyi fotoğraflar yakalamaya başladıktan sonra Photoshop öğrenme isteğiniz başlayacak. Hedefinize ulaştıktan sonra hep daha fazlası diyeceksiniz. Fotoğrafçılık böyle birşeydir. Doğal fotoğraf terimi diye birşey kalmadı. Artık tüm fotoğraflar düzenleniyor. Bunun adına ise Fotoğraf tekniği koymuş dünya Fotoğrafçıları. 500px.com adresindeki resimleri incelersen demek istediğimi daha iyi anlayacaksın dostum.

Kolay gelsin. :)

photoshop bilgim var ama o kadar iyi değilim işime gerektiği kadarını biliyorum. fotografçılık mesleğine saygı duyuyorum fakat işim gereği devamli seyahat ediyorum yılda 10 15 ülke gezdiğim zamanlar oluyor gittiğim her yerde fotoğraf makinemin kötü olmasından dolayı resimler berbat çıkıyor ben daha net daha kaliteli resimler çekmek isiyorum. çok güzel mazaralar olmasına rağmen elimdeki dandik amatör ötesi fotoğraf makinesi ile hiçte istediğim resimleri alamıyordum bu yüzden bir pro makine almaya karar vermiştim.

çektiğim resimden ne kadar çağresiz oladuğumu anlamışsınızdır resimler neredeyse pixel pixel

Ahmet

kişi bu mesajı beğendi.

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam bende Zenit'in Film takılan eski bir modeli var. İnan en baba kameradan daha net çekiyor. Arada kullanıyorum :) Sony A serisi var onlara baka bilirsin.
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al