wmaraci reklam

E-Ticaret Dropshipping Projemiz Hk. Fikirleriniz

5 Mesajlar 766 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TeknoFirst TeknoFirst WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Portalı Faaliyetleri
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 16 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar değerli arkadaşlar, Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Affınıza Sığınıyorum.

Öncelikle bizden bahsedeyim, 2 aylık bir şirketiz web tasarım grafik tasarım ve hosting satışıyla sektöre giriş yaptık.

Şirketi kurarken planladığımız stratejik yönetim sürecinde Ocak Şubat ayı gibi mevcut ofisimizde ve yeni açacağımız farklı bir ildeki ofisimize bir e-ticaret departmanı kurarak, n11 gitti gidiyor gibi platformlard yer edinmeyi planlıyorduk. Gerek işlerim izin iyi olması gerekse şirketi büyütüp yatırıma ihtiyaç duymamız sonucu bu süreci erken başlatmaya karar verdik.

Aklımızda birkaç farklı seçenek mevcut ve siz değerli arkadaşların fikirlerine gerçekten önem vererek adım atacağız.

Elektronik (ses sistemleri, Traş makinaları, şarj aleti, kablo, kılıf vb. gibi 200 kalem ürün) üzerine bir satış yapma planımız var.

Seçenekler:

1- Kendi kuracağımız web sitesi ve n11 üzerinden mağaza açarak risk almadan satış başlamak.

2- Tüm platformlarda mağaza açıp profesyonel bir web sitesi hazırlayıp satış yapmak.

3- Profesyonel bir web sitesi (dropshipping bayiliği özelliği olan) ve n11 mağaza açmak.

Ürünleri alacağımız toptancımız ve ürünlerimiz hazır sadece altyapıyı hazırlayıp satışa başlamak kalıyor, depolamada kargoda vs yine ek personel çalışacak.

Sormak istediğim sorular;

1- Siz olsanız hangi yolu seçerdiniz?
2- Yasal olarak dropshipping olmanın riskleri hakkında bilgi ? süreç hakkında yasal sorunları sözleşmeyle aşabilir miyiz ?
3- Böyle bir projeyle ve gerçekten şeffaf bir şekilde bu işi dropshipping olarak yapsak bayimiz olmayı düşünür müsünüz ?

Buraya kadar okuyan değerli arkadaşlara şimdiden düşünceleri için teşekkür ediyorum.

Tekno First Bilişim
Web : www.teknofirst.com
wmaraci
reklam

ACelikaL ACelikaL I LOVE YOU PHP! Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Gazeteci,Yazar,PHP Geliştirici
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 45 / 46
  • Ticaret 6, (%100)
Takipteyim..
TeknoFirst

kişi bu mesajı beğendi.

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun yeni işiniz Allah utandırmasın.

Konunuza ve sorunuza gelecek olursak; Türkiye'de Dropshipping yapmak oldukça riskli. Neden diye soracak olursanız Türkiye'de hiçbir satıcı bugün verdiği sözü yarın tutmaz. Sizin girmiş olduğunuz oluşum sonucunda müşterileriniz X tedarikçiyi değil sizi yetkili olarak baz alır ve buna göre iletişim sağlar. Çok iyi bir tedarikçiniz olması gerekli ( Türkiye'de kendi adından söz ettirmiş firmalardan bahsediyorum ) Bu tür firmalar sizi asla üzmez ve istediğiniz an ürünlerinizin sevkiyatını sağlar, faturanızı keser ödemenizi alırsınız.

Ama kendi fikrimce soracak olursanız, işleriniz hazır yolunda gidiyorken ve mevcut bir şirketiniz varken Türkiye pazarında kendinizi yıpratmayın. Türkiye pazarında yapacağınız yatırımlar / Reklamlar sonucunda en fazla belli bir noktaya kadar gidebilirsiniz.

Web siteniz üzerinden satış yapmak tabi ki bu işin temeli ama şunu unutmamak gereklidir ki burası Türkiye X Elektronik firmasının xelektronik.com sitesine girip kimse kolay kolay alışveriş yapmaz. Neden ? Çünkü elektronik ürünler de tekelleşen firmaların başında HB / N11 / GG gibi firmalar gelmektedir. İnsanlar artık E-Ticaret internetten alışverişe sadece bu 3 firma üzerinde görüyor ve onlara göre hareket ediyor.

Tabi ki hala aktif olarak kendi mağazaları üzerinden satış yapanlar var ama onların satış yaptığı ürünler ya farklı kulvarlar da yada kendi üretimleri. Dikkat ederseniz Türkiye'de alım gücü de düştü. Evet potansiyel bir para ülkede insanlarda hala var. Ama kimse çıkartmak, harcamak istemiyor haklı olarak. O yüzden insanların cebinden para almak bu ülkede zor. Gerçekten emek harcarsanız belli bir noktaya gelip güzel sonuçlara ulaşabilirsiniz ama o süreye kadar çekeceğiniz stres ve maddi kayıplar sizi yıldırabilir. Bu benim şahsi görüşüm.

İkinci olarak sizlere önerim, yurtdışında satış yapın. Biliyorum biz Türkler olarak oraların da altını üstüne getirdik artık eski tadı yok yurtdışı satışlarının da ama neresinden tutarsanız tutun ülkemizde yapacağınız ticaretten daha kârlı çıkacaksınız.

Bunlar bir seçenek tercihler kişilerin hayatlarına göre şekillenebilir, seçeceğiniz yolun size başarı getirmesi dileğiyle. :)
TeknoFirst

kişi bu mesajı beğendi.

TeknoFirst TeknoFirst WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Portalı Faaliyetleri
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 16 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle değerli yorumunuz fikirleriniz için teşekkür ederim,
Dropshipping derken yanlış anlaşılıyor tedarikçi(toptancı) yani dropshipping hizmeti veren bayilik veren ben olacağım. ürünleri kargolama faturalamasını ben yapacağım biraz yanlış anlaşılıyor tam açıklayamadım sanırım ama dediklerinizin sonuna kadar haklılık payı var...

Yurt dışından satış derken amazon sisteminden mi bahsediyorsunuz ? yoksa e-ihracat modellerinden mi ?
ACelikaL

kişi bu mesajı beğendi.

Tekno First Bilişim
Web : www.teknofirst.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mlacivert mlacivert WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek kamu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** L**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 42 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
iyi çalışma, iyi reklam, sorunsuz iade ve değişim, müşteri takibi, 6 ay sonra işler yoluna girecektir.
TeknoFirst

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al