wmaraci reklam

AOrhan.com'da Yazar Olarak Yazmak İster Misiniz ?

11 Mesajlar 2.030 Okunma
wmaraci reklam

aorhan aorhan Emekli Mod. Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)
AOrhan.com 2009 Aralık'ta açılmış olup öncesinde kişisel site gibi sonralarında yayınlanan tüm içeriğinin teknoloji olmasından dolayı kişisel teknoloji blogu olarak adlandırdığım blog sitesidir.

Geçen süre zarfında bir çok farklı ve sizlerden gelen istekler üzerine konulara değindik ve o konularda halen devam ediyorum.

Geçen süre zarfında üniversite bitmiş, yakında askerlik görevi için gidecek ve sonrasında gerçek iş hayatına atılacak olmam ve bu kadar emek ve bilgi paylaşılan bu sitenin gerek benimle gerekse ben olmaksızın hayatına devam ettirmesi ve buradaki arkadaşlara hem kendi deneyimlerimi hem de buradan edinecekleri çevre ile ilerleyen zamanlarda fayda sağlayacak bir yapıda yazarlık sitemi için çaba göstereceğim.

Bu blog sayesinde bir çok eş-dost,müşteri,kazanç vs. edindim. Blog yazmak tutkudur ve ben vaktim oldukça bunu devam ettireceğim. Bir çok blogcu arkadaşımız hevesleniyor ya da yazdıklarını duyuramıyor.

İşte bu sebeple yeni arayüzle beraber sürekli devam edecek bir ekip oluşturmak ve topluluk blogu haline getirmek istedim.

Belki ilerleyen zamanlarda kazançta elde edebilirler. ( şu dönemde garanti veremiyorum çünkü site geliri tasarım vs. gibi yerlere aktarılıyor.)

Blogun ismi kişisel diyenleriniz çıkacak lakin bu tarz örnekleri var ve aorhan.com bence artık bilinen bir isim oldu ve kişisel blog gibi durmuyor diye düşünüyorum. Burada tartıştık bu konuyu da...

Yabancı blog örneği: http://www.raywenderlich.com/about

İşte bende farklı konularda yazacak, bizleri yalnız bırakmayacak, şu anda 2016'ya kadar uzatılmış domainimizde :) yazarak hem yüzyüze vakit geçireceğimiz hem de beraber üstüne taş koyacağımız bu blogta çalışmak isteyen yazar arkadaşlar arıyorum.

Şu anda 1-2 kişi var. Ama kategorileri azalttık ve hepsinde uzman arkadaşları bekliyorum.

Amacımız " iPhonelarda youtube uygulaması kalkacak " haberleri değil; " iPhonelarda youtube uygulaması neden kalktı " tarzında farklı yazılar sunmak.

Zaten diğer başlığı yazacak onlarca, yüzlerce site ve blog var ;)

İşte bu tarz yazıları yazacak, bu arkadaşlara yakında duyuracağım blog yazarlığı hakkında eğitim tarzında çalışacağım arkadaşlar. Konu uzun oldu kusura bakmayın bu blogun önemini bilenler bilir :)

Ulaşmak isteyenler pm ile ya da site üzerinden ulaşabilir.

Şu şablona göre olursa daha çok sevinirim :)

NOT: Amaç gelir, hit vs. değil faydalı olmak, aradığını bulmak ve canı sıkıldığında vakit geçirebileceği bir blog elde etmektir.

Yukarıdaki butondan formu doldurup gönderebilirsiniz. Aramıza katılan arkadaşlarda yazarlar sayfasında görünmektedir.

http://www.aorhan.com/yazarlar

wmaraci
reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
2004ten beri oyunlar ile iç içeyim, bir sürü online oyunda üstün kabiliyet sahibiyim.
Wordpresste 2 yıllık geçmişim var entegre seviyesindeyim (öğreniyorum).
Yazılım konusunda ise Valid CSS dökebiliyorum (o kategoriden bunu anlıyorum).

Bu kategorilerde derin bilgiler paylaşabilirim, bir VPSye counter-strike server kurmayı anlatabilirim fakat buda size uymuyor sanırım. Yani benim konularım bu şekilde olur, dosyalar paylaşırım internette anlatımı belki 1 belki hiçbir yerde bulunmayan anlatımlar yapabilirim, çünkü zamanında bende döküman bulamadım ve deneyerek keşfettim hepsini..

Özet olarak: Şu çıktı, bu yayınlandı gibi konular ağırlıksız olmak üzere; Şu nasıl yapılır? Bu nasıl olur? Neden böyle yapılır? Yararı nedir? gibi konular ağırlıklı olmak üzere konu açabilirim. Buda size uymuyor sanırım... İsterseniz birden çok videolu anlatımlarım mevcut.

Tabii ki bunların yanında, Oyun alanında çok güncel bilgileri paylaşabilirim. Yakından takip ettiğim ve oynadığım popüler online oyunlar var.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

2004ten beri oyunlar ile iç içeyim, bir sürü online oyunda üstün kabiliyet sahibiyim.
Wordpresste 2 yıllık geçmişim var entegre seviyesindeyim (öğreniyorum).
Yazılım konusunda ise Valid CSS dökebiliyorum (o kategoriden bunu anlıyorum).

Bu kategorilerde derin bilgiler paylaşabilirim, bir VPSye counter-strike server kurmayı anlatabilirim fakat buda size uymuyor sanırım. Yani benim konularım bu şekilde olur, dosyalar paylaşırım internette anlatımı belki 1 belki hiçbir yerde bulunmayan anlatımlar yapabilirim, çünkü zamanında bende döküman bulamadım ve deneyerek keşfettim hepsini..

Özet olarak: Şu çıktı, bu yayınlandı gibi konular ağırlıksız olmak üzere; Şu nasıl yapılır? Bu nasıl olur? Neden böyle yapılır? Yararı nedir? gibi konular ağırlıklı olmak üzere konu açabilirim. Buda size uymuyor sanırım... İsterseniz birden çok videolu anlatımlarım mevcut.

Tabii ki bunların yanında, Oyun alanında çok güncel bilgileri paylaşabilirim. Yakından takip ettiğim ve oynadığım popüler online oyunlar var.

Zaten nasıl yapılır kategorsi oluşturduk ve bayadır bu kategoride döküman oluşturacak tarzda konular giriyoruz. Yakında onlarda aktif görülecek ama temamız uyumlu değil şu anda. Şablona uygun atarsanız bende tek tek dönüş yapacağım sonrasında

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Hangi konularda yardımcı olabilirim size ?

wmaraci
wmaraci

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
Kişisel isimle o kadar gelişen var ki ben keyword domain işine inanmıyorum.
O yüzden sitenin gelişeceğine inanıyorum umarım aradığın yazarı bulursun.
İsimle gelişmiş gördüğüm en iyi site de www.ahmetturan.org

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Hangi konularda yardımcı olabilirim size ?

Hangi konularda ilgiliyseniz. Yan dediğim gibi teknoloji haberi yerine teknolojik bir makale daha iyi olur. Örnek: şimdiye kadar çıkan windows sürümleri başlangıç ekranları güzel bir yazı olur.

Bunun dışında ilk yazları işte, ilk iphone şu zaman üretildi gibi yani farklılık önemli.

Metin2Turkey Forumu adlı üyeden alıntı

Kişisel isimle o kadar gelişen var ki ben keyword domain işine inanmıyorum.
O yüzden sitenin gelişeceğine inanıyorum umarım aradığın yazarı bulursun.
İsimle gelişmiş gördüğüm en iyi site de www.ahmetturan.org

Teşekkürler. Yani 2.5 seneyi aşkındır aktif blogu ilerde çöp olmasından ya da neden yazılmıyor tarzı bloglara dönmesine yerine sıfırdan başlamanın uygun olmadığını düşünüyorum belki bu sayede kendileri belki iş belki başka çevre edinebilecekleri bir blog yapmak

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
İşi teknik olarak değerlendirirsek, yüzlerce siteden backlink alan bir blog. :)

Onlarca temanın altından link gelmektedir, sadece oradan gelen trafiği düşünürsek, ne kadar iyi yerlerde olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Ahmet abi ile birlikte çalışacak olan herkesin bir şeyler kazanacağını (maddi - manevi) umuyorum.

Dipnot: Bende artık Aorhan.com'dayım. :)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

kelimelerbenim kelimelerbenim Kelimelerin gücü adına! Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)
Ben de kelimelerbenim.com'u bu şekilde bir topluluk bloguna dönüştürmeyi düşünüyorum fakat bu konuda bazı tereddütlerim var. Öncelikle başka birinin sizin sitenizde sizin kadar özenle yazıp yazamayacağından emin olamazsınız. En büyük handikap bu. Daha sonra takipçilerin siteye bakış açısındaki değişimi göze almak zorundasınız.

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)

kelimelerbenim adlı üyeden alıntı

Ben de kelimelerbenim.com'u bu şekilde bir topluluk bloguna dönüştürmeyi düşünüyorum fakat bu konuda bazı tereddütlerim var. Öncelikle başka birinin sizin sitenizde sizin kadar özenle yazıp yazamayacağından emin olamazsınız. En büyük handikap bu. Daha sonra takipçilerin siteye bakış açısındaki değişimi göze almak zorundasınız.

Zaten belli bir süre benim denetiminde yayınlanacak yazılar, sonrasında ben şöyle böyle tarzında arkadaşa bilgiler vereceğim. Ondan sonra artık düzgün ve gerçekten yazmayı sevdiğine inandığımda özgür bırakacağım :) Kendisi direk yayınlayacak.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Görür görmez heyecanlandım. Daha önce görmüş olsam keyifle blog yazacağım, tecrübelerimi ve bilgilerimi aktaracağım bir blog olacaktı aorhan.Kişisel blogumu açmamış olsam kesinlikle yazmak isterdim.

Bu tarz büyük bloglarda yazmak kişisel olarak kendinizi geliştirmeye ve tanıtmanıza olanak sağlar. Aorhan sizin için -bence- büyük fırsat.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al