lostyazilim

Domain yakalama hizmeti veriyorum!

4 Mesajlar 777 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Rakipsiz Rakipsiz Bilgisayar tekniker Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar tekniker
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 6, (%100)
Selamun aleyküm.

Çoğu kişi bir şekilde düşecek domainlerin listesine ulaşıyor ve hoşuna gidenleri seçip beklemeye geçiyor. Ancak çoğu zaman isimleri yakalamak hayal oluyor. Çünkü bunu çok kez bende yaşadım. Burada vereceğim hizmetten çok çok bir beklentim olmayacak, her iki tarafında işinin görülmesini istiyorum. Vereceğim hizmet backorder hizmeti değildir. Domaini düştüğü anda yakalamaya çalışıyorum. Yaptığım testlerde Türkçe alan adlarında gayet iyi başarı sağladım. Şunu diyebilirim ki manuel işlemlerin %90'ından daha erken kayıt yapabiliriz. Yakaladığım domain için 40 TL talep edeceğim. Şunuda samimiyetimle yazmak istiyorum ki bu işlem için 20-25 TL arasında bir para benim cebimden çıkıyor.(Sadece kayıt maliyetim.)

Bu hizmet için illaki beni tercih edin demiyorum. Size rehber olması açısından birkaç firmayıda ben yazmak istiyorum. Eski tecrübelerime dayanarak bazı firmalar hakkında birkaç bilgi yazacağım.

Bu hizmeti en uygun fiyata veren firmalar hangileri?
Yoncu 20.00 $ (Test ettim başarısız oldu)
Godaddy 20.98 $ (Test ettim başarısız oldu)

Peki kaliteli hizmet verenlerde fiyat ne durumda?
Snapnames 69 $
Namejet 69 $

Burada birkaç tanesini farklı kaynaklardan edindiğim bilgilere istinaden yazdım.

Hayırlı işler...

Not: Pagerank 4 ve üzeri alan adları için bu hizmeti vermiyorum. Bu domainleri yakalamak genellikle sorun oluyor. Zaman zaman yakaladığımda hem kendi projelerim için değerlendiriyorum, fazla olunca da satıyorum.

Konu kategori olarak buraya uygun görülmez ise taşınmasını rica ediyorum.

"İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır."
wmaraci
reklam

Hepgel Hepgel bilgisayar elektrik elektronik Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgisayar Elektrik Elektronik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
Selam hocam aramayı kullanarak bu konuya geldim. sizden ricam olucak ve birazda bilgi alıcam zahmet olmaz ise yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

şuanda 15 20 gündür 1 domaini takip ediyorum ve domain, Registrar NETBULK NV de ancak Backorder içinde, namejet.com da ancak şuanda durum şöyledir,

Durum Bilgisi redemptionPeriod
Registrar NETBULK NV

şuanda hesabıma göre delete olması için sanırsam 10 gün süre kaldı bu namejet olan siteye üye oldum ancak ben bu işlemi kendim yapamammı acaba kredi bilgileri girmem isteniyor sanırım ve girmeden de, Backorder için teklif veremiyoruz sanırım peki bu teklifi vermek için kredi bilgileri giricez alamamazlık gibi durumda paramızı tekrar iade ediyorlarmı acaba yani bir sorun teşvik edermi,

kısaca hocam bu takip ettiğim domaini almak istiyorum ancak delete den sonra boşada girebilir veya godaddy da alabilir endişesindeyim.

size zahmet bana bir fikir verin kredi bilgilerini girsem o andamı çekiyor ücreti yoksa sonradanmı ve alamamazlık durumunda da, iade ediyormu bu namejet yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar

Rakipsiz Rakipsiz Bilgisayar tekniker Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar tekniker
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 6, (%100)
@Hepgel , ben kendim backorder yapmadım ancak ilk etapta çekilen 1-2$ gibi bir rakammış. İşlem başarılı olursa ücreti çekiyorlar.

"İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır."

Hepgel Hepgel bilgisayar elektrik elektronik Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgisayar Elektrik Elektronik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ben dünkü araştırmama göre domain halen kendi halinde ve herhangi bir sitede ne satışta nede, backorder yapılmak üzere bir konumu var bu şekilde takip etmekten başka çare yok 10 günlük döneminde belli olacak ancak backorder de yapmadan da olmuyor

araştırmalarıma göre backorder için,

Snapnames 69$
Godaddy 21$

bu 3 siteye de üye oldum aralarında Snapnames iyi diyorlar ancak bunlarda da ilk edapta sanırsam aynı ücreti kesiyorlardır bu bilgiye sahip bir arkadaşımız yine varsa ve cevaplarsa çok sevinirim rakipsiz sizede tekrar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, :)

Selamlar
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al