wmaraci reklam
lidertakipci

непереводимая.рф buradan gelen trafik?

11 Mesajlar 2.892 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
Google analytics verilerine göre 2 gündür "непереводимая.рф" anahtar kelimesiyle rusya samarra'dan 2 haneliye yakın ziyaretçi geliyor ancak tam olarak hangi siteden nasıl gelindiğini, kaynağını bulamadım zararlı bir trafiğe benziyor fikri olan varmıdır?

Adres çubuğuna непереводимая.рф yazınca "linux style search shell" başlığıyla arama motorumsu bir sayfa açılıyor adresi http://xn--80adgcaax6acohn6r.xn--p1ai/ (Bendeki antivirüs programları tehdit algılamadı ancak trojen vs. karşı önlem alın yinede..)
Googleda bu rusça kelimeyi aratınca kayda değer bir şey bulamadım..
Translate çevirisi: neperevodimaya.rf bu kelimeyle arama yapınca yine kaydadeğer bir şey çıkmıyor..

Açılan bu siteden "непереводимая.рф" kelimesiyle arama yapılınca google'a yönleniyor çıkan sonuçlardada sitem mevcut değil, bing-yahoo-yandex sonuçlarındada mevcut değil..

sonuç olarak bu kelimeden siteye ziyaretçi nasıl gelebilir? gösterilen bir sonuç varsa olmayan bir içeriğin gösterilmesi gibi bir durum nasıl olur? olası soru siteye yada kullandığım bilgisayara/browser'a trojen vs. mi bulaşmıştır acaba? en olası soru bu anahtar kelime ve rusya-samarra kaynaklı herhangi bir antiseo programı, spambot vs. varmıdırki?

wmaraci
reklam

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
nipere vodimaya bilinmeyen demek yani niperevodimaya igra slova gibi düşün bilirsiniz.

tenzilat tenzilat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek b.muhendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** H**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 1, (%0)

underworld adlı üyeden alıntı

nipere vodimaya bilinmeyen demek yani niperevodimaya igra slova gibi düşün bilirsiniz.

arkadaşın dediği gibi unknown = niperevodimaya = bilinmeyen anlamındadır. birde rusyadan değil sizi aldatmasın samarrayı gösterebilir ama samarra dağıtıcı bir kent , balkanlardanda giriş olabilir veya diğer slav ülkelerdende..

E-Ticaret , Google Reklamcılığı ve Seo Uzmanı

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar,

Bu tür problemler sadece bu sitelerden değil buna benzer bir dünya siteden gelmektedir.

En basit yolla şu şekilde çözebiliriz.

RewriteEngine on
# Options +FollowSymlinks
RewriteCond %{HTTP_REFERER} engelleneceksite\.com\.tr [NC]
RewriteRule .* - [F]

içeriğini .htaccess'e eklediğiniz zaman engelleneceksite-com dan gelen tüm ziyaretçiler siteye giriş yapamayacaktır.

Bu basit bir yöntemidir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Bu tür problemler sadece bu sitelerden değil buna benzer bir dünya siteden gelmektedir.

En basit yolla şu şekilde çözebiliriz.

RewriteEngine on
# Options +FollowSymlinks
RewriteCond %{HTTP_REFERER} engelleneceksite\.com\.tr [NC]
RewriteRule .* - [F]

içeriğini .htaccess'e eklediğiniz zaman engelleneceksite-com dan gelen tüm ziyaretçiler siteye giriş yapamayacaktır.

Bu basit bir yöntemidir.

slm öneri güzelde hocam sadece kaynağın/ziyaretçilerin giriş anahtar kelimesi belirli ancak kaynak site/yönlendiren site bilgileri belli deği (bu kelimeden googledan aratılarak geliniyor gözüküyr..).. Net olarak tespit edebildiklerim tam olarak şöyle Ziyaretçi kaynağı "Samara Oblast" Rusya gözüküyor, geldikleri kelime "непереводимая.рф" bu kadar.. bu durumlarda antiseo yada spambot benzeri durumları düşündürüyor.. önerdiğiniz gibi .htaccesse hangi siteyi engelleyeceğiz? google'ımı?

endeline endeline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi / Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 9, (%100)
Benim sitemede aynı şekilde ve benzerleri geliyor.

Günlük 100e yakın spam geliyor.

Engelle engelle bitmiyorlar yapıcak bir şey yok

Sitenin hemen çıkma gibi oranlarını kötü etkiliyor bunlar hep zarar.

Kesin çözümü varsa bende isterim

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
ek olarak bu anahtar kelime ile sitesine girişi tespit edenler, mümkünse bu girişlerin ip numaralarını yazabilirse yararlı olabilir...

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

ek olarak bu anahtar kelime ile sitesine girişi tespit edenler, mümkünse bu girişlerin ip numaralarını yazabilirse yararlı olabilir...

Hocam bu ip adresine nereden ulaşıyoruz acaba ?

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

KingBlogger adlı üyeden alıntı

Hocam bu ip adresine nereden ulaşıyoruz acaba ?

host loglarından ulaşılabilir sanırım ama nasıl ulaşırız tam olarak bilemiyorum işte bilsem ulaşır araştırırdım (bakıyorum bir yandan..).. zopimde veriyordu ip numaralarını, o geldi aklıma.. kaldırmıştım zopimi tekrar kurup denk gelirsem bu anahtar kelime ile girişlere.. alıcam ip adreslerini.. belki bir şeye ulaşılır..

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

host loglarından ulaşılabilir sanırım ama nasıl ulaşırız tam olarak bilemiyorum işte bilsem ulaşır araştırırdım (bakıyorum bir yandan..).. zopimde veriyordu ip numaralarını, o geldi aklıma.. kaldırmıştım zopimi tekrar kurup denk gelirsem bu anahtar kelime ile girişlere.. alıcam ip adreslerini.. belki bir şeye ulaşılır..

Hocam benim blogger demin tuhaf bişey fark ettim daha yeni açtığım bir canlı tv sitesine aniden 17 kişi online ve trafik yerleri çin, hollanda meksika gibi yabancı yerlerdi ve bir site üzerinden yönlendirme ile giriş yaptılar 1 2 dakika kalıp aniden ortadan kayıp oldular ve her hikmetse sadece ana sayfada kaldılar siteme adsense var banlamak adına birileri yönlendirme yapıyor olabilir düşündüm :) durumu adsense bildirmek istedim ve ip muhabbetini merak ettim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al