wmaraci reklam
lidertakipci

Google Analytics Sonuçları Yanlış Mı ?

15 Mesajlar 5.178 Okunma
wmaraci reklam

Servet USLUER Servet USLUER WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)
Merhabalar,

Bugün şans eseri satışını yaptığım scriptin demosunu kontrol ediyim dedim ve Google Analytics kodunu siteye ekledim biranda baktımki 200-400 arasında devamlı değişen bir online sayaç gözükmekde. Başka sayaçlar ekledim ve alakasızca maximum 20 kişi online olduğunu gördüm ama Google Analytics’e göre online olanlar 200′den aşağı inmiyor. Google Analytics sayacını sildim başka üyelikden kod aldım onu ekledim falan niyeyse böyle. Bende sizlere kanıtlamak için küçük bir video çektim.

Youtube üzerinden : http://youtu.be/Jc1_xaG4mDo

Kaynak: Google Analytics Sonuçları Hatalı Mı ?

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Fazla sayacağını pek sanmam hatta eksik bile sayıyor olabilir. Nihayetinde %100 hangisi doğru yüksek hitlerde anlaşılmıyor . Bloggerın 800k saydığını sayyac 600k saymıştı 2.5m sayfa gösterimini de 2m civarı saymıştı o gün analistik yoktu fakat sayacla karşılaştıran bir kaç arkadaşım da %10 15 gibi analistiğin eksik yada sayacın fazla saydığını gözlemlemişler . Yine de eksik de olsa analistik kullanıyorum sayyac kodu bazı virüs programlarında uyarı veriyormuş bu da hoş bir durum değil.

Non12 Non12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
hocam metrica kullan 1 tane eksik saymıyo
GizemliLORD Servet USLUER

kişi bu mesajı beğendi.

matrax matrax Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Satış danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
connect.php ye gir oraya sayaç kodunu ekle bakalım sonuç değişecek mi
Servet USLUER

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)

Non12 adlı üyeden alıntı

hocam metrica kullan 1 tane eksik saymıyo

:D Orayıda denedim emin olun daha çok sonuç gösterdi

matrax adlı üyeden alıntı

connect.php ye gir oraya sayaç kodunu ekle bakalım sonuç değişecek mi

Connect.php dosyası değilde header.php dosyasında bulunmakda. ve bu yöntemle tüm sayfalarda var connect.php dahil

allindir allindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek makine sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar Benzer bir sorun bende de var Gün içinde bazen aktıf kullanıcı sayısı 200 lere çıkıyor anlık bazen bir defa bazen 2 defa bağlantıların % 90 ı amerikadan görünüyor .

200 küsürlere çıkıyor sonra yavaş yavaş iniyor aceba googlenin botları felan olabilirmi hani son günlerde pagerank çalışması yapıyor yaaa.
Servet USLUER

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)

allindir adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar Benzer bir sorun bende de var Gün içinde bazen aktıf kullanıcı sayısı 200 lere çıkıyor anlık bazen bir defa bazen 2 defa bağlantıların % 90 ı amerikadan görünüyor .

200 küsürlere çıkıyor sonra yavaş yavaş iniyor aceba googlenin botları felan olabilirmi hani son günlerde pagerank çalışması yapıyor yaaa.

Google Analytics botları online sayaçda göstermez bence anlık proplemler oluyo ama %100 bir sorun var video çektim sitemden bakabilirsiniz. Hergün kesinlikle başıma geliyo bu

allindir allindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek makine sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)

Servet USLUER adlı üyeden alıntı

Google Analytics botları online sayaçda göstermez bence anlık proplemler oluyo ama %100 bir sorun var video çektim sitemden bakabilirsiniz. Hergün kesinlikle başıma geliyo bu

hocam videonu izledim sende 70 lerdemi geziyor herzaman ?
ben 210 u gördüm üstelik benimkiler statcounter da görünüyor . Gerçek görünen ip ler var yani statcounter de görünüyor hepsi anlamadım . yani saldırı felan dicem ama bana kim denden saldırsın ki altı üstü günlük 1500 ziyaretçisi olan bir site benimki .

Birde bir şey sorucam son zamanlarda backlink çalışması yaptınızmı siteniz için ? aceba ondan olabilirmi ?

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Subdomain falan kullanıyorsan ya da subdomainlerine de aynı kodu eklediysen karışıklık olabiliyor onları kontrol etmelisin.

Ek olarak;
Bazen sorunlar çıkabiliyor. Normal yani fazla değil hatta eksik sayıyor analytics diğer sayaçlara göre.

• Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)

allindir adlı üyeden alıntı

hocam videonu izledim sende 70 lerdemi geziyor herzaman ?
ben 210 u gördüm üstelik benimkiler statcounter da görünüyor . Gerçek görünen ip ler var yani statcounter de görünüyor hepsi anlamadım . yani saldırı felan dicem ama bana kim denden saldırsın ki altı üstü günlük 1500 ziyaretçisi olan bir site benimki .

Birde bir şey sorucam son zamanlarda backlink çalışması yaptınızmı siteniz için ? aceba ondan olabilirmi ?

Backlink çalışması yapmadım sadece satışını yaptıgın scriptin demosu. Ayrıca bende diğer bütün sayaçları denedim hiç biri google sayacı kadar göstermedi maximum 10-20 arasında oynadı. O 70 en son hali 300e kadar 400e kadar bile çıktıgına kaç kere şahit oldum

trgy adlı üyeden alıntı

Subdomain falan kullanıyorsan ya da subdomainlerine de aynı kodu eklediysen karışıklık olabiliyor onları kontrol etmelisin.

Ek olarak;
Bazen sorunlar çıkabiliyor. Normal yani fazla değil hatta eksik sayıyor analytics diğer sayaçlara göre.

Malesef. Yeni hesap açtım onun kodu ekledim aynı sonuç

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al