freelance iş ilanları

Google'ı yerden yere vurdu!

21 Mesajlar 3.452 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
2009 yılında Google, Microsoft çalışanı James Whittaker'ı kendi bünyesine katmak için çok çaba vermişti. sonuçta Whittaker Google'a yeni test müdürü olarak gelmişti. Şimdi Whittaker yeniden eski şirketi Microsoft'a dönüş yaptı ve blogunda Google hakkında çok kritik sözler söyledi: "Benim zamanımdaki Google, çalışanlarını yeniliğe yöneltmeye tutkulu bir teknoloji şirketiydi. Benim ayrıldığım zaman ise Google tek odaklı, manda altında bir reklam şirketi haline gelmişti."

Whittaker, ilk zamanlarında Google'da çalışmaktan çok keyif aldığını, yeniliğe ve sorunlara çözüm aramaya daha çok odaklandıklarını söylüyor. Facebook'un yükselişiyle beraber sorunların da baş gösterdiğini kaydediyor Whittaker. Facebook'un, Google'ın reklam gelirlerinin çoğunu kapabileceği endişesiyle Google'ın Facebook'u kendine bir tehdit olarak gördüğünü iddia ediyor.

Google'ın artık kendisine uymayan bir yer olduğunu da şu sözlerle anlatıyor: "Eski Google, reklamlar sayesinde bir servet kazandı, çünkü iyi içerikleri vardı. Tıpkı televizyonlarda olduğu gibi... Eğer iyi bir şovunuz varsa reklamlardan da iyi gelir elde edersiniz. Yeni Google ise reklamlara şovdan daha çok odaklanıyor gibi gözüküyor."

Whittaker yazısını bitirirken ufak bir açıklama daha ekliyor: "Eski Google, çalışmak için muhteşem bir yerdi. Yenisi mi? -1."

[SIZE=1][COLOR=Black]Kaynak[/COLOR][/SIZE]

wmaraci
reklam

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
bence haklılık oranı yüksek... yalnız facebooku birazcıkdaha yüceltirsek.. bizide ekmegimizden edecege benziyor reklam... kısmından

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaş :) Google bu. Dünyaya yön verebilecek bir güce sahip... Eğer Google facebook reklamlarını engeller, sırasını düşürür yada banlarsa kısmi olarak biter... FriendFeed' i banladığı gibi...

Facebook' u banlarsa sıralamalardan olur biter ve kendi makinaları rahatlar kafadan 2Milyar index var :D :D ama kullanıcılardan ağır ağır uzaklaştırırsa facebook da biter...

Ama adam söylemiş yani yazmış resmen.

Omer Omer ÖFB Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik Ekipmanları
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 44 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
Adam Doğru Söylemiş

MaxTeknoloji.Net - Bozkurt.Net.TR
wmaraci
wmaraci

snndgny snndgny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)
Türk milletinin %70 i facebook a girerken google' a facebook yazıp giriyor. Eğer ki google facebook indexlerini kaldırırsa olay bitmiş oluyor bence. Türk milleti facebook kapandı der olayı bitirir :)
Onur07 myenes

kişi bu mesajı beğendi.

Conqueror Conqueror Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Üni. Öğrencisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 29 / 59
  • Ticaret 10, (%100)

snndgny adlı üyeden alıntı

Türk milletinin %70 i facebook a girerken google' a facebook yazıp giriyor. Eğer ki google facebook indexlerini kaldırırsa olay bitmiş oluyor bence. Türk milleti facebook kapandı der olayı bitirir :)

Amma aşağıladın sen de hocam bizi. Millet adres çubuğuna facebook yazamayacak kadar ölmüşse o facebook da profil açamayacak kadar da cahil demektir. Milletimiz kendini pazarlama adına engelli sitelere dahi girebiliyorken google ister banlasın ister yüceltsin pek bir etki olacağını düşünmüyorum Facebook hitinde. Öte yandan Facebook hisselerinin azımsanmayacak yüzdesinin sahibi google şehir efsaneleri üretmeye gerek yok.

• Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)

Conqueror adlı üyeden alıntı

Amma aşağıladın sen de hocam bizi. Millet adres çubuğuna facebook yazamayacak kadar ölmüşse o facebook da profil açamayacak kadar da cahil demektir. Milletimiz kendini pazarlama adına engelli sitelere dahi girebiliyorken google ister banlasın ister yüceltsin pek bir etki olacağını düşünmüyorum Facebook hitinde. Öte yandan Facebook hisselerinin azımsanmayacak yüzdesinin sahibi google şehir efsaneleri üretmeye gerek yok.

Hocam ama sen beni yanlış anlamışsın ben kendi milletimizi aşağılamak amacında değilimki sadece onlar için google daha rahat olduğu için üşengeç bir millet olduğumuz için adamın açılış sayfası google tıklıyor açıyor sayfayı google FA yazmadan facebook çıkıyor ve tıklayıp giriyor. Ben bizim insanımızın cahil olan yönüne değil üşengeç olan yönüne hitap etmek istedim sadece aksine yedi cihanda bizim insanımız kadar zeki insan yoktur. Çünkü her birinin kendine has özellikleri vardır. Sen beni yanlış anlamışsın.
ismet

kişi bu mesajı beğendi.

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

snndgny adlı üyeden alıntı

Katılıyorum bu seferde twitter'a yönlenirler :D
ismet

kişi bu mesajı beğendi.

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
bence böyle bisey olamaz benim tanidiğim 10 kisiden 7sinin facesi direk anasayfa olarak aciliyor

• Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)

csariaslan adlı üyeden alıntı

bence böyle bisey olamaz benim tanidiğim 10 kisiden 7sinin facesi direk anasayfa olarak aciliyor

Hocam senin tanıdıkların demek ki üşengeç değil :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al