Panda 4.0 Güncellemesi Bugün Başlıyor

81 Mesajlar 15.000 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)
Bence seo para veren arkadaşlar onun yerine google adwords para versinler daha iyi yükselirler gibime geliyor.. :) Bu güncelemeden sonra adwords kulanan yayıncılar genelikle ilk sırada olcakları adım gibi eminim..

Ek Olarak:

Machine adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bu panda güncellemesi nedir ? tam olarak ne anlama geliyor. Yani google spam siteleri indexlerden siliyor ? tam olarak anlamadım olayı kısa ve net bir şekilde açıklayabilecek bir hayırsever var ise cevabını dört gözle değil sekiz gözle bekliyorum :D çünkü sitem normalde 8 -9k hit alırken son bir aydır hitim bıçak gibi kesildi 1-2k kadar düştü.acep bu güncellemeyle mi alakalı ? gelen güncelleme ile eski haline döner mi ?

Bir anda hitin bu kadar düşmesini çözemedim yani bundan mı kaynaklanıyor ? spam siteler yüzünden sıralama değiştiği için benimde hitimi etkiledi galiba bu mudur sebeb ? panda güncellemeside bu spam sitelerini bulup yerine asıl sitelerin index'ini mi getiriyor ? sorular soruyu doğuruyor ya hadi hayırlısı :)

Panda böyle birşey spam ile kasılmış linkleri kökten siler.. Hitleriniz o yüzden düşmüş. Malesef bir daha zor 8k çıkarsınız.. Üzgünüm :(

wmaraci
reklam

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Kopya siteleri indexten kaldırır ama adwords e parayı basan birbirinin kopyası 3 siteyi ilk üçe koyar.

Her güncellemede bazı siteler geri düşüyor bazıları öne geliyor bu durumda kimse mağdur olmuyor aslında uzun zamandır hitli bir kelimenin ekmeğini siz yediyseniz şimdide bırakın başkaları yesin:) Denge oyunu bunlar sonuçta bugün sana yarın bize olayı.

zaferkaankaraca zaferkaankaraca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek www.okurkafe.com
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 66
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Toplu webmaster intiharlarına ramak kaldı artık , sabah uyanıyoruz güncelleme pcbaşında çay içip ne oldu bitti diye bakalım diyoruz hoooooop çay bitmeden tekrar güncelleme lan bu ne diye okuyup daha anlayamadan 3. güncelleme abi bu nedir allah aşkına ya .

En çok seocu (o nasıl tabir bilemiyorum) arkadaşlara acıyorum, her güncellemede birileri ************** konumuna düşüyor şimdi bir sürü kişi yine telefonlarını sitelerini kapatıp arazi olmak zorunda kalacak .

Bari senelik falan yapsalar şu işleri de hiç değilse insanlar masrafına karşılık 1 sene ekmek yiyebilse .

o nedenle seo yaptırmayacaksın.. iyisyle kötüsüyle kendin yapacaksın...

zampanya zampanya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Seo & WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 33 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
sanırım güncelleme bana iyi geldi sıralamada 320. sırada olan sitem 14. sıraya geldi.

wmaraci
wmaraci

faruk ozk faruk ozk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

zampanya adlı üyeden alıntı

sanırım güncelleme bana iyi geldi sıralamada 320. sırada olan sitem 14. sıraya geldi.

Benim bloguma da faydalı oldu wordpress ve seo ile ilgili anahtar kelimelerde yükseldi. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak

neticaret neticaret Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)
Güncelleme ile ilgili dikkatimi çeken önemli konulardan bir tanesi ise gov.tr, edu.tr, bel.tr uzantılı sitelerin panda 4.0 ile birlikte aşırı derecede ön plana çıkartılması. En basit örnek olarak İstanbul Yemek yazıyorum ilk sırada çıkan site İstanbul Üniversitesi'nin alt alan adı oluyor - http://sks.istanbul.edu.tr/ . İlgili sayfada ise sadece 1 adet resim bulunmakta. Bu örnek bir çok önemli kelimede çoğaltılabilir.

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam beni etkileşimi bilmiyorum ancak sitem hala aynı ? 1.068.567 alexa
Değişik allahtan kopya konu yok ( 1üyem hariç)

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Panda Güncellemesi işe yaradı, Hayırlara vesile falan filan olsun inşallah

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

bonafide bonafide WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 604
  • Beğeniler 8 / 116
  • Ticaret 22, (%100)
wordpress sitelerim için all in seo ayarlarından konu başlıklarından sonra blog ismi değil de kategori isimlerini gösteriyorum bu aralar, spam yemez oldum. Hitler +20 ila +50 k arası artmaya başladı. Algoritma değişiyor sürekli.

karrizima karrizima WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım SEO ve Oto Kuaför
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 116 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Benim full spam içerikli kopyala yapıştır bir sitem var. Acemilikten bide denemek için yapmıştım şimdi ben tüm siteyi silsem yani wordpressi sıfırdan db falan hepsi dahil. Sıfırdan yüklesem sonrasında güzzel güzel efendi gibi çalışsam işi kurtarır mıyım?
Yoksa domaine pislik bi bulaştımı geçmiyo mu :D

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al