wmaraci reklam

Aynı Domainde Kopya İçerik?

12 Mesajlar 2.284 Okunma
smmexpress

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Sormak istediğim bir sorum var. Benim yeni açılmış bir turizm blogum vardı. Resimlerden telif hakkı yiyince kapattım. Yerine aynı domainde forum açarak forumda paylaşımlar yapmaya başladım. Merak ettiğim, bir yandan tekrar blogu açsam şu şekilde,

example.com/forum
example.com/blog

Forumda tanıttığım her yeri aynı anda bloga eklesem. Yani aynı içerik 2 farklı sitede olacak ama ikisi de aynı domain. Bu kopya olarak sayılır mı? Google bunu nasıl değerlendirir? Eksisi ya da artısı olur mu? Sizce ne yapayım bilgisi olan arkadaşlar varsa bu konuda yardımcı olabilirler mi?

wmaraci
reklam

demonline demonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
ilk önce çok profesyonel değilim. uygulamayabilirsin.

senin için önemli olan forum herhalde. nasıl olsa forumda var aynısını bloga da koyayım orası da hareketlensin istiyorsun. 2 tavşan aynı anda yakalanmaz (gürcü atasözü). yerinde olsam forumda özgün içerik ile tanıtımımı yaparım (300 kelimelik). blogda ise 100-150 kelime özgün olarak forumdaki tanıtımı iç linklerim. bence forumdaki sayfan çok güçlenecek. veya tam tersini yapabilirsin. yoksa google paylaşma zamanına göre sonradan eklediğini hiçe sayacak. kendi sitende de spam yapmış olacaksın.

Forumda tanıtım yap blogda ise yorum yapar gibi yapsan çok iyi olur. ayrıca blogspot açıp oradan yorumlasan (1 ay sonra güçlensin bırak) tadından yenmez bence. sana kalmış kardeş.

Bükemediğin Eli Öpeceksin...

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

demonline adlı üyeden alıntı

senin için önemli olan forum herhalde. nasıl olsa forumda var aynısını bloga da koyayım orası da hareketlensin istiyorsun. 2 tavşan aynı anda yakalanmaz (gürcü atasözü). yerinde olsam forumda özgün içerik ile tanıtımımı yaparım (300 kelimelik). blogda ise 100-150 kelime özgün olarak forumdaki tanıtımı iç linklerim. bence forumdaki sayfan çok güçlenecek. veya tam tersini yapabilirsin. yoksa google paylaşma zamanına göre sonradan eklediğini hiçe sayacak. kendi sitende de spam yapmış olacaksın.

Forumda tanıtım yap blogda ise yorum yapar gibi yapsan çok iyi olur. ayrıca blogspot açıp oradan yorumlasan (1 ay sonra güçlensin bırak) tadından yenmez bence. sana kalmış kardeş.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Düşündüğün gibi benim için önemli olan forum ama smf kullandığım için seo olayı çok başarılı denilemez. Wordpress ve blogger çok daha başarılı bu alanda. O yüzden bir yandan da blog ile hit toplayıp gelen ziyaretçileri forumda üye olmaya teşvik ederim diye düşünmüştüm. Ama senin söylediğin şekilde düşününce gayet mantıklı geldi. Sanırım bunu uygulayacağım. Tekrar teşekkür ederim
Rekomedya demonline

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Profesyonel olmayabilirsin ama doğru söylemişsin bende profesyonel değilim ama mantıklı olan da bu gibi görünüyor .

Sadece 300 150 kelime gibi kalıpları kullanmamak lazım , 300 kelime ile bence hiç bir yeri kimse tanıtamaz , hemen herkesin bildiklerinin aynısını yazmış geçiştirmiş olur , en iyi şekilde forumda tanıtıp blogdan da yine bir gezi yazısı gibi birşeyler karalayıp dediğin link ağını oluşturabilirsin , ne kadar faydası olur tartışılır ama diğer türlü birebir kopya olayındaki gibi zarar getirmez. Birbirini destekleyici şeyler olmuş olur . Benzer bir çok örnek görmüştüm , gördüysem işe yarıyordu ki aradığımda ilk sayfalarda karşıma çıkmışlar diye düşünüyorum.
demonline

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Haklısın. şimdi gelelim ne istediğimize? forumda mekan tanıtımı mı yapıyorsun dostum? siteyi biraz açarsan daha da yardımcı olabilirim. foruma üye kasmak mı istiyorsun? veya mekan hotel tanıtımlarımı istiyorsun? gelir olarak adsense reklamımı istiyorsun?. bunların cevaplarını verirsen sana forumu kapattırıp mekan tanıtma sistemi kurdurtacam wordpressle. forumuda yandan götürürüz :D

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Haklısın. şimdi gelelim ne istediğimize? forumda mekan tanıtımı mı yapıyorsun dostum? siteyi biraz açarsan daha da yardımcı olabilirim. foruma üye kasmak mı istiyorsun? veya mekan hotel tanıtımlarımı istiyorsun? gelir olarak adsense reklamımı istiyorsun?. bunların cevaplarını verirsen sana forumu kapattırıp mekan tanıtma sistemi kurdurtacam wordpressle. forumuda yandan götürürüz :D

Benim iş karıştı ya. Wordpress ile İngilizce Türkçe yayın yapıyordum. Çevirmen arkadaş bile ayarlamıştım. Site daha günlük 10 hit alamazken 2500 tane resimden telif hakkı yedim hepsini aynı yerden almıştım adam buldu beni :D Silmek zorunda kaldım foruma geçtim, baktım smfde seo diye birşey yok. Yani yine hakkını yemeyelim ama wordpress kadar yok. 01 Adana'dan bütün ülkeyi tanıtmaya başladım bir ilde ortalama 30-50 gezilecek yer var. Bu tesis olarak değil de doğal, tarihi vs. yönden. Daha Adana'yı bitiremedim. İyice umudum kırıldı. Google bir yandan mail atıyor 404 sayfalarınızda aşırı artış var diye. (Eski sildiğim blogların indexleri) Ne yapacağım hiç bilmiyorum siteyi kapatma yoluna bile gidebilir bu :(

• Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Durum anlaşıldı (tamamen kendi düşüncem). Yerinde olsam forumu direk kapatırım.Korkma 404 ler seo ya fazla zarar etmez (siteden çıkma durumu söz konusu ise durum kötü=301 işini görür). şu an gözümde canlandırıyorum ve adsense gelirin günlük 150 tl. "{şehir_adı}'de {gezilecek|görülecek|gezilmesi gereken|tarihi} yerler" senin anahtar kelimelerin. Tüm şehirler kategorilere ayrılmış ve Adana kategorisinde 1 yer ve 3-5 resim, altında da 300-400 kelimelik açıklama (bitiremezsin ama).

Resimlerin telif hakkına gelirsek, tek siteden çekersen hepsini telif hakkı yersin. Birde resimleri adam teker teker fotoğrafçılara (amatör fotocular var çok güzel iş) çektirdiyse yalan olur siten. Alacağın hiti hostingin kaldırmaz. siten tavan yapar mekancılar reklam vermek ister. Valla kardeş eğer bu yerleri özgün olarak sitene eklersen muhteşem iş var. oteller reklamlara manyak ödemeler yapıyorlar.

Eğer tek konu üstüne yoğunlaşırsan bence hakettiğini alırsın dostum. seo meo yapmana bile gerek yok. Siten hızlı açılsın, esprili neşeli yazılar yazarsan çok güzel yerlere gelirsin diye düşünüyorum. Birde bunu son şans değilde hobi olarak yaparsan hem eğlenceli olur hemde güzel zamanlar geçirmiş olursun. Yazacak çok şey var da sabah namazını kılacağım :D

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Durum anlaşıldı (tamamen kendi düşüncem). Yerinde olsam forumu direk kapatırım.Korkma 404 ler seo ya fazla zarar etmez (siteden çıkma durumu söz konusu ise durum kötü=301 işini görür). şu an gözümde canlandırıyorum ve adsense gelirin günlük 150 tl. "{şehir_adı}'de {gezilecek|görülecek|gezilmesi gereken|tarihi} yerler" senin anahtar kelimelerin. Tüm şehirler kategorilere ayrılmış ve Adana kategorisinde 1 yer ve 3-5 resim, altında da 300-400 kelimelik açıklama (bitiremezsin ama).

Resimlerin telif hakkına gelirsek, tek siteden çekersen hepsini telif hakkı yersin. Birde resimleri adam teker teker fotoğrafçılara (amatör fotocular var çok güzel iş) çektirdiyse yalan olur siten. Alacağın hiti hostingin kaldırmaz. siten tavan yapar mekancılar reklam vermek ister. Valla kardeş eğer bu yerleri özgün olarak sitene eklersen muhteşem iş var. oteller reklamlara manyak ödemeler yapıyorlar.

Eğer tek konu üstüne yoğunlaşırsan bence hakettiğini alırsın dostum. seo meo yapmana bile gerek yok. Siten hızlı açılsın, esprili neşeli yazılar yazarsan çok güzel yerlere gelirsin diye düşünüyorum. Birde bunu son şans değilde hobi olarak yaparsan hem eğlenceli olur hemde güzel zamanlar geçirmiş olursun. Yazacak çok şey var da sabah namazını kılacağım :D

Tamam oteller falan iyi para veriyor, dediğin gibi yaparsak tutar da ama ben bu işe girdikten sonra farkettim. Ben yalnızım, 81x50 desek 4050 yer yapar Türkiye'de toplam. Günde ne kadar zorlarsam zorlayayım kendimi en fazla 5-6 yazı girebilirim. Yani bu site en iyi ihtimalle 2.5 seneye biter. Biraz da o caydırıyor beni, Bu arada Allah kabul etsin :D

• Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Amin cümlemize. Reis site biterse sende bitersin. Önemli olan sitenin bitmemesi. Yanlış anlama kuru temizleme sitesi yapıyorum şimdi, çay lekesini çıkardık, kahve lekesini çıkardık. Sonra? misafirliğe gittiğimizde koltukltan pantolana yapışan sakız lekesi çıkarmaya başladık :D. site içi bittiğinde başlıyoruz dışardan linklemeye. noluyor? site ölü dışarda hareket. penguen geldi kafamıza vurdu. sende öyle birşey yok. anlat anlat bitmiyor. başla en çok arananlardan, en trend olan yerlerden, https://adwords.google.com/KeywordPlanner sor google babaya söylesin sana. sen siteye ekleyeceğin yazı miktarını değil, ilk önce hangi bölgeden başlayacağını düşünmeye odaklan derim. yazdıkça hit gelecek. yazdıkça para kazanacaksın. Baktın biraz kazandın koyma cebine hemen, ver editöre sana yazsın. baktın çok kazandın (aylık 150 tl gibi) 50-60 yazı birden girersin. eğer gözün hiç yemiyorsa boşver kardeş yine yaz koy 1 haftada 1 mekan. iş olsun diye.

4000 yer gözünde çok büyük geliyorsa http://preview.ait-themes.com/directory/wp1/ aç bir tane mekan sitesi. Koy onada sağlam 50 yer. sonra blogla destekle siteni. hem adsense, tutarsa da direk reklam.Sana kalmış...

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Amin cümlemize. Reis site biterse sende bitersin. Önemli olan sitenin bitmemesi. Yanlış anlama kuru temizleme sitesi yapıyorum şimdi, çay lekesini çıkardık, kahve lekesini çıkardık. Sonra? misafirliğe gittiğimizde koltukltan pantolana yapışan sakız lekesi çıkarmaya başladık :D. site içi bittiğinde başlıyoruz dışardan linklemeye. noluyor? site ölü dışarda hareket. penguen geldi kafamıza vurdu. sende öyle birşey yok. anlat anlat bitmiyor. başla en çok arananlardan, en trend olan yerlerden, https://adwords.google.com/KeywordPlanner sor google babaya söylesin sana. sen siteye ekleyeceğin yazı miktarını değil, ilk önce hangi bölgeden başlayacağını düşünmeye odaklan derim. yazdıkça hit gelecek. yazdıkça para kazanacaksın. Baktın biraz kazandın koyma cebine hemen, ver editöre sana yazsın. baktın çok kazandın (aylık 150 tl gibi) 50-60 yazı birden girersin. eğer gözün hiç yemiyorsa boşver kardeş yine yaz koy 1 haftada 1 mekan. iş olsun diye.

4000 yer gözünde çok büyük geliyorsa http://preview.ait-themes.com/directory/wp1/ aç bir tane mekan sitesi. Koy onada sağlam 50 yer. sonra blogla destekle siteni. hem adsense, tutarsa da direk reklam.Sana kalmış...

Ben aldım gazı, az çok kazanmaya başlayınca da dediğin gibi reklam parasına kıyar editör tutarım. Olmadı makale yazdırırım kendim eklerim. Hem işim ne demi uzun süreli yatırım tutar her zaman varsın 5 senede bitsin ki blog sitesi aynen dediğin gibi bitmemesi geliyor. Ben en çok hit çekecek yerlerden başlayıp Hakkari, Şırnak'a doğru ilerleyeyim. :D Çok sağol kopya konu ne olur diye başlık açtık konu nerelere gitti sayende. Ama karar verdim bu sefer sağlam yapıcam işi :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al