wmaraci reklam
lidertakipci

Akkuyu Uranyum Santrali Hakkında Bilinmeyen 25 Gerçek

98 Mesajlar 13.796 Okunma
wmaraci reklam

TetraYazilim TetraYazilim TetraYazilim.com Kullanıcı
    • Üyelik 29.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Yazılım Mühendisi
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad K** D**
    • Mesajlar 246
    • Beğeniler 63 / 86
    • Ticaret 1, (%100)
    nükleer santrallerin iyi ve kötü yanlarını red alert 2 de gördüm. 20 tane termik santral yerine 1 tane nükleer santral işimi görüyordu. ama santralim patladığında çevresindeki binaların elektriği ve enerjim dibe vuruyordu.

kazanmak için bu riski almam gerekiyor. bu ülkeninde bir yerlere gelmesini istiyorsak, kendimizden ve geleceğimizden fedakarlık yapmamız gerek.. yok ben yapmam diyorsan nükleer santralin etkilerinden kurtulabileceğin bir memlekete yerleş biz hazırız.. iyi olursa iyi yaşarız kötü olursa sonuçları seni ilgilendirmez olan bize olacak.

not: siyasetin öteki adı yalan olduğu için hiç bi zaman sevmedim, kimin yaptığı önemli değil yeterki bize faydası olan bişey olsun
    kral55

kişi bu mesajı beğendi.

Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları
    wmaraci
    reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
    • Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Yazılım Geliştirici
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)
    Her şeyi geçtim, bana şunun cevabını verin. Türkiye'deki nükleer santralde patlama olursa tüm Avrupa biter diyen insanlar Avrupa'nın çoğu ülkelerinde nükleer santral var. Kıçı kırık Ermenistan'daki santralde patlama olsa Türkiye'ye bir şey olmayacak mı?

Siz santral yapılmasını mı istemiyorsunuz yoksa işin içinde AKP olduğu için mi karşı çıkıyorsunuz önce bunu söyleyin.

Yukarıdaki açık yeşil ve gri yerlerin dışındaki tüm renkli alanlarda nükleer santral mevcut. Allah aşkına Türkiye'nin çevresine bir bakın. Hala "ama patlarsa yok oluruz" diyen insanların bu görsele de bakmaları iyi olur.
    27207 flashoyun MaMiFilm

kişi bu mesajı beğendi.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 23.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Eğitmen
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad D** A**
    • Mesajlar 2077
    • Beğeniler 522 / 448
    • Ticaret 21, (%90)

isousluer adlı üyeden alıntı

Her şeyi geçtim, bana şunun cevabını verin. Türkiye'deki nükleer santralde patlama olursa tüm Avrupa biter diyen insanlar Avrupa'nın çoğu ülkelerinde nükleer santral var. Kıçı kırık Ermenistan'daki santralde patlama olsa Türkiye'ye bir şey olmayacak mı?

Siz santral yapılmasını mı istemiyorsunuz yoksa işin içinde AKP olduğu için mi karşı çıkıyorsunuz önce bunu söyleyin.

Yukarıdaki açık yeşil ve gri yerlerin dışındaki tüm renkli alanlarda nükleer santral mevcut. Allah aşkına Türkiye'nin çevresine bir bakın. Hala "ama patlarsa yok oluruz" diyen insanların bu görsele de bakmaları iyi olur.

Avrupa santrallerini kapatmak için çabalarken bizim açmaya bu kadar hevesli olmamız normal mi? Emperyalistler bu teknolojiyi gelişmekte olan ülkelere pazarlarken kendi ülkelerinde bu santrallerin yerine alternatif enerji kaynakları arıyorlar. Biz güneş ve rüzgardan enerji elde etmeye en elverişli ülkelerden biriyiz. Kaldı ki iş ve işçi güvenliği konusunda en sıkıntı yaşayan ülkelerde biri Türkiye. Elektrik kesintisinin nedeni dahi bulunamıyorken bu kadar üst düzey bir proje yanlış ellerde insanlığa zarar verebilir. Bu projeler insan için var, eğer insanlar için tehlike oluşturacaksa ben karşıyım.

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
    • Üyelik 05.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Muhasebe, Blogger
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad H** Ç**
    • Mesajlar 874
    • Beğeniler 84 / 394
    • Ticaret 0, (%0)
    Gereksiz bulduğum bir proje. Dünya artık alternatif yolları ararken, uygulamaya çalışırken, biz hep geriden gelip, eski usulleri yeni diye kullanmaya devam ediyoruz maalesef. Nükleeri konuşan var ama güneş enerjisini konuşan yok. Yerlerde sürünüyoruz Avrupa ülkelerine göre. Kaldı ki Avrupa ülkelerinde ki olan güvenlik/donanım/teknoloji gibi konularda, onlardan çok çok geride olduğumuzda açık. Yani gözü kapalı "Onlarda var bizde niye olmasın?" sorusunu doğru bulmuyorum. Götürüsü, getirisinden çok daha fazla olan bir proje maalesef.

www.hakancolak.com
    wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Avrupa santrallerini kapatmak için çabalarken bizim açmaya bu kadar hevesli olmamız normal mi? Emperyalistler bu teknolojiyi gelişmekte olan ülkelere pazarlarken kendi ülkelerinde bu santrallerin yerine alternatif enerji kaynakları arıyorlar. Biz güneş ve rüzgardan enerji elde etmeye en elverişli ülkelerden biriyiz. Kaldı ki iş ve işçi güvenliği konusunda en sıkıntı yaşayan ülkelerde biri Türkiye. Elektrik kesintisinin nedeni dahi bulunamıyorken bu kadar üst düzey bir proje yanlış ellerde insanlığa zarar verebilir. Bu projeler insan için var, eğer insanlar için tehlike oluşturacaksa ben karşıyım.

Avrupa'da hangi ülkeler kesin olarak nükleer santralden vazgeçmiş Almanya dışında? Kaynaklarıyla birlikte yazar mısın?

• Üyelik 23.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Eğitmen
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad D** A**
    • Mesajlar 2077
    • Beğeniler 522 / 448
    • Ticaret 21, (%90)

Avrupa'da hangi ülkeler kesin olarak nükleer santralden vazgeçmiş Almanya dışında? Kaynaklarıyla birlikte yazar mısın?

İtalya, Avusturya, Danimarka kesin olarak Çernobil sonrası kapatma kararı aldı.
    Bunun dışında Avusturya, Yunanistan, İrlanda, Letonya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malta ve Portekiz'de nükleere karşı ortak bildiri yayınlandı.

http://www.academia.edu/1520114/ALMANYA_VE_FRANSA_NIN_NÜKLEER_KARARININ_ARDINDAN

Bunun haricinde Japonlar bütün santrallerini kapattı.

• Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)

İtalya, Avusturya, Danimarka kesin olarak Çernobil sonrası kapatma kararı aldı.
    Bunun dışında Avusturya, Yunanistan, İrlanda, Letonya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malta ve Portekiz'de nükleere karşı ortak bildiri yayınlandı.

http://www.academia.edu/1520114/ALMANYA_VE_FRANSA_NIN_NÜKLEER_KARARININ_ARDINDAN

Bunun haricinde Japonlar bütün santrallerini kapattı.

Fransa'nın şuan 59 nükleer santrali bulunmakta. Hatta yenilerini inşa ediyorlar.

Santrallerini kapattı dediğin Japonya yeni santral inşa ediyor ve faaliyette olan santralleri mevcut.

Ortak bildiri yayınladı dediğin ülkeler zaten santralleri olmayan ülkeler. Ben sana santrali olup da kapatanları soruyorum. Ben sana santrali olan sadece Avrupa ülkelerini söyleyim

Doğu Avrupa
    Almanya - Var. (2021 yılında nükleer santral kullanımı tamamen bitiyor.)
    Avusturya - Yok.
    Belçika - Var.
    Birleşik Krallık - Var.
    Fransa - 59 tane nükleer santrali var yenisi inşa ediliyor.
    Hollanda - Var.
    İrlanda - Yok.
    İsviçre - Var. (İlk reaktörün 2019, son reaktörün ise 2034 yılında kapatılacağı duyuruldu.)
    Lihtenştayn - Yok.
    Lüksemburg - Yok.
    Monako - Yok.

Batı Avrupa
    Beyaz Rusya - İnşa ediliyor.
    Bulgaristan - Var, yenisi inşa ediliyor.
    Çek Cumhuriyeti - Var, yenisi düşünülüyor.
    Macaristan - Var.
    Moldova - Yok.
    Polonya - Düşünülüyor.
    Romanya - Var, yenisi inşa ediliyor.
    Slovakya - Var, yenisi düşünülüyor.
    Ukrayna - Var, yenisi inşa ediliyor.

Kuzey Avrupa
    Danimarka - Faaliyet dışı.
    Estonya - Yok.
    Finlandiya - Var.
    İsveç - Var, yenisi düşünülüyor.
    İzlanda - Yok.
    Letonya - Yok.
    Litvanya - Var, yenisi düşünülüyor.
    Norveç - Yok.

Güney Avrupa
    Andorra - Yok.
    Arnavutluk - Yok.
    Bosna-Hersek - Yok.
    Hırvatistan - Yok.
    İspanya - Var.
    İtalya - Faaliyet dışı.
    Karadağ - Yok.
    Makedonya - Yok.
    Malta - Yok.
    Portekiz - Yok.
    San Marino - Yok.
    Sırbistan - Yok.
    Slovenya - Var.
    Vatikan - Yok.
    Yunanistan - Yok.

Tamamı Avrupa'da olmayan ülkeler
    Azerbaycan - Düşünülüyor.
    Ermenistan - Var, yenisi düşünülüyor.
    Gürcistan - Yok.
    Kazakistan - Düşünülüyor.
    Kıbrıs - Yok.
    Rusya - Var, yenisi inşa ediliyor.
    Türkiye - İnşa ediliyor.

Avrupa nükleer santralden vazgeçiyor diyen arkadaşlar; yukarıdaki tabloyu sizler için üşenmeden hazırladım.
    TetraYazilim iskifogl flashoyun

kişi bu mesajı beğendi.

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 21.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek Bilgi İşlem
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** H**
    • Mesajlar 521
    • Beğeniler 248 / 195
    • Ticaret 1, (%100)
    bu rağbeti görünce siyasi bir forum açasım geliyor, yıllarca hit ve yorum eksik olmaz :)
    WampiR kral55

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Eğitmen
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad D** A**
    • Mesajlar 2077
    • Beğeniler 522 / 448
    • Ticaret 21, (%90)

Fransa'nın şuan 59 nükleer santrali bulunmakta. Hatta yenilerini inşa ediyorlar.

Santrallerini kapattı dediğin Japonya yeni santral inşa ediyor ve faaliyette olan santralleri mevcut.

Ortak bildiri yayınladı dediğin ülkeler zaten santralleri olmayan ülkeler. Ben sana santrali olup da kapatanları soruyorum. Ben sana santrali olan sadece Avrupa ülkelerini söyleyim

Doğu Avrupa
    Almanya - Var. (2021 yılında nükleer santral kullanımı tamamen bitiyor.)
    Avusturya - Yok.
    Belçika - Var.
    Birleşik Krallık - Var.
    Fransa - 59 tane nükleer santrali var yenisi inşa ediliyor.
    Hollanda - Var.
    İrlanda - Yok.
    İsviçre - Var. (İlk reaktörün 2019, son reaktörün ise 2034 yılında kapatılacağı duyuruldu.)
    Lihtenştayn - Yok.
    Lüksemburg - Yok.
    Monako - Yok.

Batı Avrupa
    Beyaz Rusya - İnşa ediliyor.
    Bulgaristan - Var, yenisi inşa ediliyor.
    Çek Cumhuriyeti - Var, yenisi düşünülüyor.
    Macaristan - Var.
    Moldova - Yok.
    Polonya - Düşünülüyor.
    Romanya - Var, yenisi inşa ediliyor.
    Slovakya - Var, yenisi düşünülüyor.
    Ukrayna - Var, yenisi inşa ediliyor.

Kuzey Avrupa
    Danimarka - Faaliyet dışı.
    Estonya - Yok.
    Finlandiya - Var.
    İsveç - Var, yenisi düşünülüyor.
    İzlanda - Yok.
    Letonya - Yok.
    Litvanya - Var, yenisi düşünülüyor.
    Norveç - Yok.

Güney Avrupa
    Andorra - Yok.
    Arnavutluk - Yok.
    Bosna-Hersek - Yok.
    Hırvatistan - Yok.
    İspanya - Var.
    İtalya - Faaliyet dışı.
    Karadağ - Yok.
    Makedonya - Yok.
    Malta - Yok.
    Portekiz - Yok.
    San Marino - Yok.
    Sırbistan - Yok.
    Slovenya - Var.
    Vatikan - Yok.
    Yunanistan - Yok.

Tamamı Avrupa'da olmayan ülkeler
    Azerbaycan - Düşünülüyor.
    Ermenistan - Var, yenisi düşünülüyor.
    Gürcistan - Yok.
    Kazakistan - Düşünülüyor.
    Kıbrıs - Yok.
    Rusya - Var, yenisi inşa ediliyor.
    Türkiye - İnşa ediliyor.

Avrupa nükleer santralden vazgeçiyor diyen arkadaşlar; yukarıdaki tabloyu sizler için üşenmeden hazırladım.

Almanya, İsviçre, Belçika kapatma konusunda adım atan ülkeler. Japonyada şuan sadece 1 reaktör açık. İtalya, Danimarka, Avusturya daha önce olup da kapatan ülkeler. Fransa'da halkın çoğunluğu santrallerden rahatsız sivil toplum örgütleri çalışmalar yapıyor. Siz ne bekliyorsunuz bütün Avrupa aynı anda mı kapatsın? Komisyonlarda tasarılar tartışılıyor Avrupa'daki yeni açılacak santraller ile ilgili kaynak bekliyorum.

• Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)

Almanya, İsviçre, Belçika kapatma konusunda adım atan ülkeler. Japonyada şuan sadece 1 reaktör açık. İtalya, Danimarka, Avusturya daha önce olup da kapatan ülkeler. Fransa'da halkın çoğunluğu santrallerden rahatsız sivil toplum örgütleri çalışmalar yapıyor. Siz ne bekliyorsunuz bütün Avrupa aynı anda mı kapatsın? Komisyonlarda tasarılar tartışılıyor Avrupa'daki yeni açılacak santraller ile ilgili kaynak bekliyorum.

Almanya ve İsviçre'yi zaten mesajda yazdım. Belçika ile ilgili kesin kaynak yok. Japonya'da santral kapalı dedin şimdi de açık diyorsun. İtalya, Danimarka ve Avusturya'ya faaliyet dışı yazdım zaten. Fransa'daki santrallerin kapatılacağına gerçekten inanıyorsan ne diyim ki daha. Söylediklerime bir cevap bulamayınca aynı şeyleri tekrar edip duruyorsun. Yok sivil toplum kuruluşu yok şu yok bu. Ben sana kesin bilgileri sundum.
    flashoyun MaMiFilm kral55

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al