wmaraci reklam
lidertakipci

'Bugün Ne Giysem?' yarışmacısı fuhuştan tutuklandı

43 Mesajlar 6.692 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Dikkat ederseniz ben din adı altında yapılan katliamlar dedim. Dinin insanları öldürün dediğini söylemedim. Belki klişe olacak ama Işid'in yorumladığı İslam'ın "Gerçek İslam" olmadığını hepimiz biliyoruz.

Benim söylemek istediğim şudur hocam. Bazı saplantılı arkadaşlar batının yaptığı her şeyi Müslüman'ların kötülüğüne yoruyor. Yahu sinemadır arkadaşlar bu; izlersiniz filmi biter. Sinemaya yönelik aforizmalar paylaşmaktan önce insanlara İslam'ı öğretmek ,anlatmak lazım. İnsanlara pozitif bilimleri empoze edip, doğruya yönlendirmek lazım. Batılılaşmaktan bu kadar korkmamak lazım. Batı medeniyetlerinin her bakımdan İslam medeniyetlerinden üstün olduğunu kabul etmeliyiz. Sağlık, eğitim, hukuk, siyaset, sanat her alanda belirli bir üstünlük kurmuştur batı; önemli olan kendi benliğimizi kaybetmeden mümkün olduğunca onları yakalamaktır.

Başka bir arkadaş da sübliminal mesajlardan bahsetmiş. Bu sanatın her alanında kullanılır. Rock klasiklerinden resimlere kadar çeşitli sanat eserinde arka planda gizli birtakım mesajlar bulunur. Sübliminal mesaj kullanımı sinema tarihinin başından beri vardır. Hatta bazı yönetmenler filmleri bunların üstüne kurar.(Fight Club) Kubrick'in çoğu filminde gizli ayrıntılarla çeşitli mesajlar verilir.(The Shining) Sözün özü ben böyle şeyler olmadığını iddaa etmiyorum, iyi bir sinema takipçisiyim. Ancak bunların toplumların ahlak yapısını değiştireceğini düşünmek biraz fazla geliyor bana. Ancak ahlaki temelleri zayıf kişiliksiz toplumlarda bu tarz gizli empozeler etkili olabilir.

Ama böyle bir tartışmanın içinde öyle bir şey diyorsunuz ki sanki bu katliamları İslam yaptırmış gibi anlaşılıyor. Bunları İslam'ın yaptırmadığına hemfikirsek burada İslam'a suç bulamayız.

Evet, bizlerde daha küçük yaştan çocuklara İslam'ı öğretmeye çalışıyoruz. Fakat çocuk daha o yaşında televizyonda öpüşen, her türlü naneyi yiyen insanları görerek büyüyor. Televizyon olmasa bile bunları çevresinde görüyor. Peki bu yozlaşma nasıl oluyor? Kendiliğinden olmuyordur herhalde.

Neredeyse tüm kanunlarımızı batıdan almış bir ülkeyiz. Cumhuriyetten sonra Osmanlı'daki şeriat kanunları kullanılmadı. Buna rağmen ülkece ne durumdayız bir düşünelim.

Ben kesinlikle bilimde, eğitimde, sanatta vs. gelişmeyelim demiyorum. Biz bu alanlarda zaten öncü insanlar vermiş bir milletiz. (bkz. Mimar Sinan, İbn-i Sina) Ama özellikle 20. yüzyıldan sonra milletimizden tüm dünya için önemli olan bu insanlardan çıktı mı? Neden çıkmıyor bir düşünelim.

Batı bizi uyutuyor ve bunu her alanda o kadar iyi yapıyor ki... Televizyonlardaki yayınlardan tutun da müziklere (bkz. pop müzikler), spordan tutun da erkek-kız arasındaki ilişkilere kadar içimize işlemiş batı.

Bizim toplum düzenimizi batı bozuyor yani. Kadına şiddeti Hollywood tetikledi yani? Ya da toplu tecavüzleri. Zaten bu tecavüzcüler, dayakçı kocalar Hollywood ile büyüdü.

Elbetteki Hollywood ile büyümedi. Fakat olay yine toplum düzeninin bozulmasına geliyor. Bu toplum düzeni nasıl bozuluyor? Durduğu yerde bozulmuyordur muhakkak. Toplum düzeninin bozulmasına, yozlaşmasına yardımcı faktörler nelerdir? Gerçekten İslam'ın şartlarına göre iman eden bir insan tecavüz edebilir mi, karısını dövebilir mi? İslam'a inanmayan bir insan için örnek verelim; ahlaklı bir insan bu saydıklarımı yapabilir mi peki? Bu ahlak yozlaşmasını tetikleyen faktörler nedir? Bütün soruların cevabı aynı yere çıkıyor.
KenanKesmez BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Bu tür yarışmalar, programlar vs hep dış yapım zaten. Ee bizde de halkı uyutmak için iyi malzeme tabi ki. O yüzden ne RTÜK yasaklar, ne de yetkili diğer görevliler dikkate alır. Halkın uyuması, uyuşması iyidir.
KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com

ilginciz ilginciz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ceyrancı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 76 / 123
  • Ticaret 1, (%100)

xrople adlı üyeden alıntı

Nasıl saçmalamış ?Bence tam konusuna uygun bir alıntı yapmış.Bu olay tv olaylarının hepsi modernleşmek ( batılılaşmak ) amacıyla başlatılmadı mı şimdi tam bir sömürge haline geldi.Hem maddi hem manevi sömürüyorlar.Bunu kimler mi yapıyor?

isousluer adlı üyeden alıntı

Haklı değil mi? :) Bunu anlamak için İstiklal'in başından sonuna kadar yürümek yeter. Fazlasına gerek yok.

BeHappyDude adlı üyeden alıntı

Uyan uykusu çok gözlerim uyan
Azrailin kastı canadır inan...

Her şey insanın içinde bitiyor. Bu işler dinle, ırkla , batılaşma , doğulaşmayla alakası yok. Bizlere 4x4lük bir ülke bırakıldı, bizler atalarımızın yolundan gidip ahlaki ve kültürel değerlerimizi örnek bir şekilde yaşarsak. Çevremizde ki insanlar , bizleri görüp doğru yolu bulurlar. Bu kadar büyük bir ülkede bunların olması çok normal, ancak biz bunlara aldanmayıp çizgimizden kaymadan yaşayarak topluma örnek olmalıyız. Yani fet edilecek bir şey yok, her şey fazlasıyla güzel ve bizde bitiyor.
KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

ilginciz adlı üyeden alıntı

Her şey insanın içinde bitiyor. Bu işler dinle, ırkla , batılaşma , doğulaşmayla alakası yok. Bizlere 4x4lük bir ülke bırakıldı, bizler atalarımızın yolundan gidip ahlaki ve kültürel değerlerimizi örnek bir şekilde yaşarsak. Çevremizde ki insanlar , bizleri görüp doğru yolu bulurlar. Bu kadar büyük bir ülkede bunların olması çok normal, ancak biz bunlara aldanmayıp çizgimizden kaymadan yaşayarak topluma örnek olmalıyız. Yani fet edilecek bir şey yok, her şey fazlasıyla güzel ve bizde bitiyor.

İşte bizde diyoruz ki bizleri bu şekilde yaşamaktan alı koyanlar var. O çizgiden saptırmaya çalışanlar var.
sedat5453 KenanKesmez BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ilginciz ilginciz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ceyrancı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 76 / 123
  • Ticaret 1, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

İşte bizde diyoruz ki bizleri bu şekilde yaşamaktan alı koyanlar var. O çizgiden saptırmaya çalışanlar var.

Allah hepimize beyin vermiş, bizde doğrularımızdan sapmayız.
KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

Sueda Sueda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 223 / 118
  • Ticaret 25, (%100)
Medeniyet dediğin açmaksa bedeni, demekki hayvanlar insanlardan daha medeni..!
BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

BeHappyDude BeHappyDude Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

Forumun gericileri toplanmış yine:D

Sizin gibilere Üstadlarımız cevaplarınızı vermişler önceden.

KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Sizin gibilere Üstadlarımız cevaplarınızı vermişler önceden.

Yani yazdıklarımdan sonra bunu koyuyorsanız; sizin gibisinin yazdıklarına ne saygı gösteririm ne konuşurum. Seviye, kültür meselesi bunlar.
KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

BeHappyDude BeHappyDude Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

Yani yazdıklarımdan sonra bunu koyuyorsanız; sizin gibisinin yazdıklarına ne saygı gösteririm ne konuşurum. Seviye, kültür meselesi bunlar.

Doğru, aşağıdan yukarı biraz zor olur senin için. Seviyeni yükselttiğinde gelirsin benim gibisine.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Doğru, aşağıdan yukarı biraz zor olur senin için. Seviyeni yükselttiğinde gelirsin benim gibisine.

Kim aşağıda kim yukarıda görülüyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al