freelance iş ilanları

Çalışmak mı? Okumak mı?

36 Mesajlar 11.515 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Benim iş hayatım, üniversite veya okul hayatıma göre çok daha güzel geçiyor. Üniversite bitirmemin kazandığım paraya etkisi ise en az 500-600 TL oldu. Bence üniversite okumak bir zaman kaybı değil. Seni daha ileriye taşıyan bir etken.

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Oku ve mümkünse birden fazla yabancı dil öğrenmeye çalış. Bu işe girdiğinde daha yüksek maaşla girmeni sağlar.
denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

Hattushil Hattushil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 101 / 137
  • Ticaret 34, (%100)
Kardeşim, ne kadar okuyabilirsen oku!
Kimseye bakma, okulun iyiyisi kötüsü olmaz, şimdi maddi anlamda sıkıntı çekebilirsin ama ilerde bunun meyvesini alırsın.

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Benimde uyguladığım genel bir mantık var, okuduğun işi yapmayacaksan da iyi-kötü bir üniversite mezunu ol. Üniversite okumak bu devirde şart. Minimum 2'yıl lise gibi kesinlikle okunmalı.
Ayrıyetten derslerin iyise kendine güveniyorsan, YGS'de istediğin/yönelmek istediğin bölümle ilgili sınava girebilirsin. Arkadaşının mantığı biraz yanlış. Ona bakarsan dilencilerinde aylık kazancı 5-6 bin arasında, arkadaşın "dilencinin üzerinden çıkan paralar" diye Google'da aratırsa orayada yönebilir :D.

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
wmaraci

chalap chalap Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 25, (%100)
Lise son sınıfta hoca bana lise bittikten sonra ne yapacağımı sorardı. Benim ona verdiğim cevap ise 'okumayı bırakıp çalışacağım' şeklindeydi. Nitekim öyle de yaptım.
Lise bitti ve amcamın yanında çalışmaya başladım. Amcamın yaptığı iş dışarıdan bakınca kolay gibi görünüyordu ama işin içine girince öyle olmadığını gördüm. İş hayatının zorluklarını görünce kendi kendime 'neden okumadın?' sorusunu sormaya başladım.
Neticede orda çalışarak kazandığım parayla dersaneye kaydoldum. Hafta içi çalışıp hafta sonu dersaneye gittim ve mühendislik bölümünü kazandım.
Sonuç olarak, okuyabildiğin kadar oku. Zararını değil hep faydasını görürsün...
uxdark

kişi bu mesajı beğendi.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)
Diplomalı mesleğin olsun,

Lisede metal , üniversitede makina okuudum kalite kontrolcü sertifikasını aldım, şimdi uluslararası ilişkilere başladım. Okumaya tam gaz devam dostum.

http://www.alicankosedag.com.tr

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
Okumaya devam kardeşim, lise bittiğinde kolunda bir bilezik olacak lise bittiğinde tereddüt etmeden üniversiteye git. İster orada başka bir alanı okuyup koluna bir bilezik daha geçirirsin veyahut okuduğun bölümü geliştirip lisansını geliştirirsin. Üniversite okurkende bir yandan yabancı dil kurslarına git. Global bir dile sahip ol ki memleketinde aç kalırsan yurt dışında çalışabilesin.

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)
Sevdiği işi yapmalı bence insan, sevmediğin bir işte 10 yıl çalışırsın sana 40 yıl gibi gelir, sevdiğin bir işte 10 yıl çalışırsın sana 5 yıl gibi gelir...

halilcanakcay halilcanakcay <b>Skulloger</b> Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 9 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

trankoff adlı üyeden alıntı

Bana sorarsan ben okumaya karşıyım. Ne için okuyoruz ? İleride iş bulabilmek para kazanabilmek için. Şuan iyi bir para kazanabileceksen çalış derim, daha 17 yaşındasın, 1 sene çalış bir bak nasıl oluyor beğenmezsen diğer sene üniversite okursun. Ben hiç okuyupta büyük bir iş adamı yada iyi bir para kazananı görmedim, çünkü devir "torpil" devri. Dünyada parmakla gösterilecek insanlar hep okulu yarım bırakmış, okumamış hayata erken atılmış insanlar. Okuyosun 22-23 yaşına kadar sonra askerlik vs hayatını düzene sokmakla uğraşıyosun ama bu yaşta hayata atılırsan böyle bir sıkıntın olmaz.

Tabi bunları dedim diyede sen beni dinleme hatta kimseyi dinleme, ne geçiyorsa içinden onu seç. Yolunu başkalarına çizdirme, kendin çiz. Ki başarılı bir arkadaşsın okumayı istiyosun, paradan daha önemli şeylerde var hayallerini gerçekleştir, emin ol paradan daha değerlidir hayaller.

daha liseyi bitirmedim yaşım 23 şu anda açıktan okuyorum. üstteki arkadaşın dediği gibi diplomasını alsın ama yine de yapacaksa pidecilik yapsın. ben çok pişmanım askerde iş görüşmesinde her yerde karşınıza çıkıyor
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Sen okulu bitir. Elinde her ihtimale karşı diploman olan bir meslek olsun. Sonra istersen simit sat.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al